Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-02-18, 15:04 Autor: Justyna Krzyżanowska

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry!

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
„Otwieramy teatry” – na te słowa czekali nie tylko widzowie, ale także aktorzy opolskiego teatru dramatycznego, którzy już w najbliższy weekend (20-21.02) zagrają pierwsze od dłuższego czasu spektakle na żywo. Na scenie Modelatornia zobaczymy „Miejskie ziółka” w reżyserii Nataszy Sołtanowicz. W kolejnym tygodniu zaplanowano spektakle premierowe.
„Miejskie ziółka” to muzyczny spektakl, który ukazuje postapokaliptyczną wizję świata, w którym stery przejmuje natura a rośliny odzyskują głos. W spektaklu rytm miejskiej muzyki będzie przeplatać się z muzycznym pejzażem natury. Ponadto, mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splotą się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze.

Pełen repertuar dostępny jest na stronie teatru. Bilety na spektakle można kupić online i w kasie teatru od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-18:00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem.

Pracownicy teatru przypominają, że na terenie obiektu nadal obowiązują zasady sanitarne, tj. zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury przy wejściu do budynku. Ponadto, wszystkie osoby wchodzące do teatru zobowiązane są do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. W najbliższym czasie na wszystkie spektakle można wejść od strony portierni (obok wejścia do kawiarni Kofeina 2.0). Zachęcamy także do zapoznania się z poradnikiem „Zanim przyjdziesz do teatru”.

W najbliższym czasie opolski teatr dramatyczny planuje wznowić spektakle także na remontowanych aktualnie scenach – na Dużej Scenie i na Scenie Bunkier.

Zaplanowane premiery:

  • 25.02 „Jeszcze nic się nie stało”, reż. Monika Polpiel – premiera podczas Festiwalu Nowe Epifania.
  • 26.02 – „Amator 2020”, reż. Norbert Rakowski – premiera na scenie Modelatornia w siedzibie Teatru – ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu informuje, że jest zmuszony ODWOŁAĆ premierę spektaklu „Amator 2020” zaplanowaną na 26 lutego, a także spektakle 27 oraz 28 lutego. O nowym terminie premiery pracownicy teatru poinformują w najbliższym czasie.
  • 06.03 „Król Lear”, reż. Anna Augustynowicz (w roli tytułowej Mirosław Zbrojewicz) – premiera na Dużej Scenie TJK – ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu informuje, że jest zmuszony ODWOŁAĆ premierę spektaklu „Król Lear” zaplanowaną na 6 marca, a także spektakle 5 oraz 7 marca. O nowym terminie premiery pracownicy teatru poinformują w najbliższym czasie.
  • 26.03„Testosteron”, reż. Robert Talarczyk – premiera na Dużej Scenie TJK.

Dodajmy, że Radio Opole objęło wydarzenia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2021-04-13, godz. 14:19 Gala Człowiek Roku „Gazety Polskiej” W tym roku Nagroda Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2020 powędruje do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. W najbliższy czwartek (15.04)… » więcej 2021-04-12, godz. 16:31 Spotkanie z Katarzyną Grocholą już we wtorek Jedna z najchętniej czytanych polskich autorek powieści obyczajowych - Katarzyna Grochola będzie bohaterką spotkania autorskiego, na które w najbliższy wtorek… » więcej 2021-04-12, godz. 16:06 Trwają 17. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej - zobacz, co w programie i weź udział online! 'Zalogowani do czytania ' - to hasło tegorocznych Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, które po raz 17. organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu… » więcej 2021-04-12, godz. 10:59 O dyskryminacji i jej przeciwdziałaniu - spotkanie online 'Dyskryminacja i jej przeciwdziałanie - teoria i praktyka' - to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej, którą już po raz czwarty organizują Studencka… » więcej 2021-04-07, godz. 14:49 XX Jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach zostały przełożone na czerwiec Nowy termin XX Jubileuszowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach to 1-6 czerwca. Termin zapisów został przedłużony do 25 maja… » więcej 2021-04-07, godz. 14:09 Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny podczas II Szczytu Klimatycznego TOGETAIR To pierwsze tak kompleksowe ujęcie zagadnień poruszonych podczas I Szczytu Klimatycznego 2020, a także podsumowanie dyskusji wokół kluczowych dla Polski wyzwań… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Koncerty muzyki organowej i kameralnej zabrzmią w Kluczborku „Wyjątkowi artyści, wspaniała muzyka, niesamowita atmosfera” - tak Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rekomendują ich organizatorzy. Wydarzenie… » więcej 2021-04-06, godz. 16:44 Spektakl „Testosteron” - data premiery w Opolu ponownie przełożona „Testosteron” - kultowa komedia teatralna Andrzeja Saramonowicza, która w 2007 roku doczekała się także ekranizacji, tym razem w wykonaniu aktorów Teatru… » więcej 2021-04-06, godz. 16:35 Stwórz film czasów zarazy, weź udział w konkursie "Covideo"! Konkurs na twórcze nagranie wideo z czasów zarazy ogłosił Prudnicki Ośrodek Kultury. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 maja. » więcej 2021-03-30, godz. 08:20 XIII Konkurs na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno” Do 19 kwietnia chętni wzięcia udziału w konkursie na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno” mogą przesyłać zgłoszenia swoich prac. Konkurs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »