Radio Opole » Patronaty - polecamy
2020-08-24, 18:52 Autor: Agnieszka Lubczańska

Opole Songwriters Festival 2020 już od piątku. Dwa dni, dwie sceny, 12 artystów i wszystko w plenerze!

Opole Songwriters Festival 2020 już od piątku. Dwa dni, dwie sceny, 12 artystów i wszystko w plenerze!
Opole Songwriters Festival 2020 już od piątku. Dwa dni, dwie sceny, 12 artystów i wszystko w plenerze!
Plakat Opole Songwriters Festival 2020
Plakat Opole Songwriters Festival 2020
Opole Songwriters Festival odbędzie się w tym roku 28 i 29 sierpnia. Po raz pierwszy w plenerze - miejscem koncertów będzie teren Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, wejście będzie od ul. Niedziałkowskiego 7. Z myślą o bezpieczeństwie uczestników, organizatorzy zdecydowali ograniczyć publiczność do 150 osób. Dwa dni, dwie sceny, 12 artystów! Oprócz koncertów szykują się też ciekawe panele dyskusyjne. Radio Opole – jak co roku – jest patronem medialnym wydarzenia.

Program i najświeższe informacje na temat festiwalu można znaleźć tu: Opole Songwriters Festival 2020.


Opole Songwriters Festival odbędzie się po raz 9. Ciekawi artyści i kameralna atmosfera – na to zawsze stawiali organizatorzy. To na Opole Songwriters Festival w małej klubokawiarni debiutował Kortez, a Warhaus i rok później - zjawiskowa Sylvie Kreusch dali niezapomniane koncerty. W zeszłym roku wystąpiła tu Courtney Barnett - znakomita songwriterka, która w roli headlinera występowała na największych festiwalach muzycznych w Europie.

Wygląda na to, że OSF będzie w tym roku jedynym międzynarodowym festiwalem w Polsce!

- Długo się wstrzymywaliśmy, pilnie obserwowaliśmy sytuację, żałowaliśmy każdej kolejnej odwołanej imprezy, ale sytuacja zaczęła się zmieniać na naszą korzyść - mówi Roman Szczepanek, dyrektor artystyczny festiwalu. - Kameralna atmosfera wpisana jest w ideę festiwalu, co w obecnych warunkach staje się jego wielkim atutem. Niewielka skala przedsięwzięcia umożliwia nam organizację imprezy z zastosowaniem wszystkich rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. Spotkajmy się pod koniec sierpnia, pod sceną lub online – zaprasza organizator.

Część koncertów będzie transmitowana w internecie – w tym wyjątkowy występ Anny Jurksztowicz, która po 35 latach od pamiętnego debiutu na deskach amfiteatru w Opolu, zaśpiewa w całości utwory z kultowego albumu „Dziękuję, nie tańczę”, w tym piosenkę „Diamentowy Kolczyk”, którą 35 lat temu wygrała 22. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Kulturalne Opole oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. 2-dniowy karnet kosztuje 120 zł. Bilety są już w sprzedaży tu: bilety.

Zobacz: Facebook
Zobacz: Instagram


Patronaty - polecamy

2020-10-20, godz. 16:53 Weź udział w licytacji i pomóż Jarkowi stanąć na nogi Pech, moment nieuwagi, źle postawiony krok… Nic nie wskazywało na to, że ten dzień odwróci życie Jarka do góry nogami. Pęknięcie tętniaka, nagła utrata… » więcej 2020-10-19, godz. 17:40 Filmowy Wieczór OZcarowy - laureatów poznamy w sobotę Zaprezentowanie amatorskich produkcji filmowych zrealizowanych przez lokalnych twórców to cel przedsięwzięcia pod nazwą „Filmowy Wieczór OZcarowy, czyli… » więcej 2020-10-19, godz. 15:37 9. Gala Betanii już w czwartek Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie niemal od 20 lat zajmuje się w Opolu i na Opolszczyźnie opieką paliatywną. Ze względu na zagrożenia epidemiologiczne nie… » więcej 2020-10-19, godz. 11:22 "Work Life Event" - trzy spotkania w Opolu. Wstęp wolny! Jak harmonijnie połączyć pracę i czas wolny, jak odnaleźć życiową równowagę? O tym wszystkim będzie można się dowiedzieć na tych warsztatach! Przewidziano… » więcej 2020-10-14, godz. 15:03 Scena w filharmonii zamieni się w widownię. Już w najbliższy piątek pierwszy z cyklu koncertów kameralnych Lekko przygaszone światła, wygodne kanapy i bliskość do artysty, takim klimatem charakteryzowały się koncerty kameralne w opolskiej filharmonii. W nowym… » więcej 2020-10-14, godz. 13:59 Zbliża się IX Opolski Festiwal Gór – poznaj program! Już po raz dziewiąty w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wspinaczkowego i wybitnych sportowców związanych… » więcej 2020-10-12, godz. 15:58 Wystawa „W cieniu kampanii plebiscytowej – rok 1920 na Górnym Śląsku” W ramach obchodów setnej rocznicy powstań śląskich, Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny zaprasza na uroczystą inaugurację wystawy czasowej, która… » więcej 2020-10-12, godz. 15:04 Młodzieńczy dramat Karola Wojtyły „Hiob” na antenie Radia Opole już w piątek 16 października – poznaj szcz… Zbliża się 42. rocznica rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II. Choć uroczyście zainaugurowano go 22 października, to data wyboru Karola Wojtyły na Stolicę… » więcej 2020-10-12, godz. 14:46 Profilaktyka raka piersi tematem najbliższej „Środy z profilaktyką” Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach… » więcej 2020-10-08, godz. 17:01 II Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie Już po raz drugi Ośrodek Kultury w Niemodlinie organizuje konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej, swojej patronki. Konkurs odbędzie się w najbliższy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***