Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-04-09, 19:49 Autor: Agnieszka Lubczańska

Żeglarze, wodniacy i sympatycy szant spotkają się w sobotę na Gali Opolskiego Plebiscytu Dar Opola

Legendarny zespół Stare Dzwony uświetni II Galę Opolskiego Plebiscytu Dar Opola [fot. Ryszard Sobieszczański]
Legendarny zespół Stare Dzwony uświetni II Galę Opolskiego Plebiscytu Dar Opola [fot. Ryszard Sobieszczański]
Kapituła Opolskich Kapitanów wyłoniła laureatów II edycji Opolskiego Plebiscytu Dar Opola. Nagrody Nagiel Daru Opola zostaną wręczone w 7 kategoriach. Wyniki głosowania są na razie tajemnicą, poznamy je na gali, która odbędzie się w najbliższą sobotę (13.04) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Galę uświetni występ legendarnej grupy Stare Dzwony z udziałem Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

Bilety oraz płyta z zapisem koncertu I edycji wydarzenia będą do zdobycia podczas czwartkowej audycji „Ona i On”, którą po 9:00 odwiedzi inicjator całego wydarzenia kapitan Ryszard Sobieszczański.
Jednym z etapów plebiscytu była Bitwa Morska, czyli internetowe głosowanie na kandydatury zgłoszone do drugiej edycji Opolskiego Plebiscytu Dar Opola. Zgłoszono aż 54 projekty, a podczas trzytygodniowej bitwy oddano 40 315 punktów. Zainteresowanie głosowaniem okazało się niewiarygodnie duże.

Wyniki można zobaczyć na stronie www.daropola.pl

W skład Kapituły Opolskich Kapitanów weszło 21 osób: komandorzy opolskich klubów, opolscy kapitanowie, przedstawiciele opolskich mediów oraz opolscy uznani fotografowie.

Wieczór, podczas którego dowiemy się o wynikach kapituły, uświetnią koncerty szant i pieśni kubryku. W pierwszej części wystąpi zespół Flash Creep. Na drugą część, która rozpocznie się o godz. 20:30 obowiązują już bilety. Tu gwiazdą będzie wspomniany zespół Stare Dzwony z udziałem Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Zespół gra już ponad 35 lat, nigdy do tej pory nie zagrał koncertu w Opolu. W trakcie koncertów zaprezentowane zostaną zgłoszone do plebiscytu filmy i zdjęcia.

Wstęp na galę wyłącznie z zaproszeniami. Na część artystyczną wymagane są dodatkowo bilety. Bilety wciąż jeszcze są do zakupienia w Probierni Matecznik w Opolu przy ul. Koraszewskiego 15. Przy zakupie dwóch biletów płyta CD „Koncert I Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego Dar Opola" (nagrana w zeszłym roku przez Radio Opole) gratis.

Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne "Pieśni spod żagli". Radio Opole II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" objęło patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2021-07-26, godz. 16:49 78. Tour de Pologne UCI World Tour: Z Lublina do Krakowa To największej impreza sportowa w Polsce i już wiadomo, że będzie niezwykłym wydarzeniem. Kolarski wyścig Tour de Pologne UCI Worl Tour rozpocznie się 9… » więcej 2021-07-22, godz. 17:25 Sprawdź, co MBP w Opolu szykuje dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji! Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia wakacji. W programie liczne spotkania, warsztaty i gry. » więcej 2021-07-22, godz. 15:45 Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 30 lipca Stowarzyszenie Wspólnota Polska Oddział Opolski zaprasza artystów polonijnych do wzięcia udziału w V Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki. Zgłoszenia przyjmowane… » więcej 2021-07-22, godz. 13:14 II Festiwal Reportażu Sportowego "Patyk" - nabór trwa! Do 10 września chętni wzięcia udziału w II Festiwalu Reportażu Sportowego „PATYK” mogą przysyłać swoje zgłoszenia. Spośród nich do konkursu głównego… » więcej 2021-07-21, godz. 12:52 Strażackie zawody z użyciem zabytkowych sikawek konnych X Regionalne Zawody Sikawek Konnych odbędą się w najbliższą sobotę (24.07) w Pokrzywnicy, małej wiosce w gminie Reńska Wieś. Uczestnikom będzie można… » więcej 2021-07-19, godz. 18:53 Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" zawita do Opola Pokazy współczesnego kina rosyjskiego, koncert piosenek rosyjskich i polskich bardów w wykonaniu Evgena Malinovskiego, spotkania podróżnicze i autorskie… » więcej 2021-07-19, godz. 17:45 Spotkanie z autorką horroru "Lee Schubienik" już w środę Jak napisać ciekawą powieść grozy? Swoim patentem na to podzieli się Aleksandra Konefał, autorka horroru pt. 'Lee Schubienik'. To literacki debiut pochodzącej… » więcej 2021-07-19, godz. 15:38 8 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa - zobacz program i nasze relacje! Od 21 do 29 lipca potrwa 8. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa. W programie sześć koncertów. Jeden z nich odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu… » więcej 2021-07-19, godz. 14:19 Motocykliści z całej Polski przyjadą do Prudnika na Rock Festiwal Pogranicza W najbliższy weekend (23-25.07) na błoniach sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie odbędzie się zlot motocyklowy. W tym roku został nazwany 'Motocyklem… » więcej 2021-07-19, godz. 13:00 Nowa płyta Ponad Chmurami, a zespół w koncertowej trasie Ich koncert w Studiu M im. SBB odbył się w listopadzie 2019 roku, teraz trwa ich trasa promująca najnowszą płytę „Czas nic nie zmienił” wydaną pod… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »