Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Dariusz Brzęczek: konieczne są korekty w Zielonym…
2024-03-22, 08:53 Autor: Ireneusz Prochera

Dariusz Brzęczek: konieczne są korekty w Zielonym Ładzie

Dariusz Brzęczek: konieczne są korekty w Zielonym Ładzie
- Mówienie o wyrzuceniu do kosza Zielonego Ładu już chyba nie ma sensu, jest mało wykonalne. Myślę, że trzeba tutaj dążyć, takie jest stanowisko "Solidarności", do głębokiej korekty - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole przewodniczący regionu NSZZ Solidarność Dariusz Brzęczek. Wskazywał, że stan obecny zapowiada znaczny wzrost kosztów życia na różnych poziomach.

- Protest rolniczy dotyczy nas wszystkich i dotyczy nie tylko bezpieczeństwa żywnościowego kraju, ale także miejsc pracy - dodał, odnosząc się do obrad Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego poświęconym sprawie spadku opłacalności produkcji rolnej.

Dariusz Brzęczek przekazał też, że Solidarność postuluje referendum, co do głębokiej rewizji pakietów klimatycznych, tempa ich wprowadzania, czego konsekwencją są m. in. niekorzystne dla polskich firm restrykcje co do emisji CO2.

Zielony Ład jako całość dotyczy też innych niż rolnictwo gałęzi gospodarki, a w opolskiem mamy huty w Zawadzkiem, czy w Ozimku , cementownie Górażdże i Odra, czy zakłady azotowe w Kędzierzynie - Koźlu, powiązane z produkcją rolniczą chociażby przez sprzedaż nawozów - dodał rozmówca Radia Opole.

Rozmowę prowadził Ireneusz Prochera.

Zobacz także

2024-05-06, godz. 09:18 "Myślę, że moje szanse są całkiem spore" - Piotr Fitowski o eurowyborach oraz przyszłości Polski 2050 na Opolsz… Polska 2050 wciąż nie ma lidera na Opolszczyźnie. Piotr Fitowski, który jest wskazywany jako potencjalny nowy szef partii w województwie nie zaprzecza, że… » więcej 2024-05-02, godz. 09:00 Mariusz Kołosowski, nowy rektor PANS w Nysie, o swoich planach na rozwój nyskiej uczelni Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie od września będzie mieć nowego rektora. Będzie nim Mariusz Kołosowski, który ubiegał się o to stanowisko jako… » więcej 2024-04-30, godz. 08:56 Marcin Oszańca: sprawa zarządu województwa nie jest przesądzona -Czy będziemy w zarządzie czy nie będziemy w zarządzie, to pokaże sesja, podczas której bęzie wybierany skład zarządu. Jeżeli taka decyzja będzie, że… » więcej 2024-04-29, godz. 08:48 Poseł Kamil Bortniczuk: nie będziemy straszyli w sposób nieuzasadniony! -Będziemy informowali bardzo uczciwie o tym, jakie zagrożenia w działalności Unii Europejskiej widzimy. Unia Europejska nie jest dziś taką organizacją do… » więcej 2024-04-26, godz. 08:45 Paweł Sobczyk: żeby "zresetować" Trybunał Konstytucyjny trzeba zmienić konstytucję - Problem z Trybunałem Konstytucyjnym nie zaczął się wcale w 2015 roku. Wybór sędziów TK od samego początku, czyli od lat 80-tych ubiegłego wieku, był… » więcej 2024-04-25, godz. 09:42 Andrzej Buła: umowa w sprawie koalicji 7 maja To Koalicja Obywatelska i Śląscy Samorządowcy utworzą koalicję, która będzie rządziła województwem opolskim w najbliższych latach - ujawnił w Porannej… » więcej 2024-04-24, godz. 08:37 Jacek Fior o swoich planach jako nowy burmistrz Namysłowa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Jacek Fior, nowy burmistrz Namysłowa. Zapytaliśmy go o kulisy jego starcia z dotychczasowym burmistrzem, o to czy… » więcej 2024-04-23, godz. 08:36 Bartosz Ryszka: sprzedaż w globalnej sieci to również szansa dla opolskich firm -Nastroje wśród opolskich przedsiębiorców są takie, jak w całej Polsce, czyli nie najlepsze. Jest wiele składników tego, ale po prostu koniunktura w wielu… » więcej 2024-04-22, godz. 08:41 Joanna Maksymowicz-Szczepańska: był ekspres przy liczeniu głosów -Pierwsze gminy przyjechały do nas grubo przed północą. W zasadzie mieliśmy wszystko policzone już o drugiej w nocy - mówiła w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2024-04-19, godz. 08:54 Rafał Tkacz o wyborczej dogrywce w 23 gminach Opolszczyzny - Karty są już w urzędach gmin. Albo dziś albo jutro będą przewożone do poszczególnych lokali obwodowych komisji wyborczych. Wybory w 384 obwodach, więc… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »