Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Prof. dr hab. Jacek Lipok: 'Uniwersytet Opolski jest…
2024-03-20, 08:58 Autor: Ireneusz Prochera

Prof. dr hab. Jacek Lipok: "Uniwersytet Opolski jest uczelnią europejską"

Prof. dr hab. Jacek Lipok o swoich pomysłach na rozwój Uniwersytetu Opolskiego
Uczynienie uniwersytetu jeszcze bardziej międzynarodowym - to jeden z kierunków rozwoju, na które stawia prof. Jacek Lipok, kandydujący na stanowisko rektora opolskiej uczelni. Jak podkreśla, już teraz na uczelni ok. 10 procent studentów to osoby z zagranicy i wciąż ich przybywa. Podobnie pracowników naukowych, którzy swoje kariery zaczynali za granicą, a dziś pracują na UO - stwierdził gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

Rozmówca Radia Opole wskazywał, że na Uniwersytecie pracuje wielu naukowców, liczących się w nauce polskiej - dostrzeganych i docenianych. Sam prof. Lipok jest laureatem nagrody Kazimierza Bartla, przyznawanej za wybitne osiągnięcia w nauce. Ma ona na celu promowanie piękna nauk ścisłych.

Prof. Lipiok podkreślał też znaczenie Uniwersytetu dla regionu. Wskazywał przy tym na konieczność wsparcia regionalnych uczelni przez samorząd. Chwalił takie inicjatywy, jak Regionalne Święto Nauki czy wręczenie nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla studentów uczelni województwa opolskiego oraz nagród dla naukowców – Doctor Opoliensis oraz Professor Opoliensis.

Rozmowę prowadził Ireneusz Prochera.

Zobacz także

2024-04-22, godz. 08:41 Joanna Maksymowicz-Szczepańska: był ekspres przy liczeniu głosów -Pierwsze gminy przyjechały do nas grubo przed północą. W zasadzie mieliśmy wszystko policzone już o drugiej w nocy - mówiła w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2024-04-19, godz. 08:54 Rafał Tkacz o wyborczej dogrywce w 23 gminach Opolszczyzny - Karty są już w urzędach gmin. Albo dziś albo jutro będą przewożone do poszczególnych lokali obwodowych komisji wyborczych. Wybory w 384 obwodach, więc… » więcej 2024-04-18, godz. 08:49 Zygmunt Budziński o przyszłości szkół zawodowych i warsztatach orientacji zawodowej w Opolu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Zygmunt Budziński - koordynator warsztatów orientacji zawodowej organizowanych przez Wojewódzki Zakład… » więcej 2024-04-17, godz. 09:05 Mirosław Patoła dobrze ocenia start Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych Po wyborach parlamentarnych, Bezpartyjni Samorządowcy wskazywali, że prawie 2-procentowe poparcie w głosowaniu do sejmu to dobry wstęp do kolejnej kampanii… » więcej 2024-04-16, godz. 08:58 Prof. Marek Masnyk o ostatnich miesiącach swojej kadencji jako rektora UO Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 16 kwietnia był rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o ostatnie… » więcej 2024-04-15, godz. 09:13 Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w poniedziałek był Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy, którego pytaliśmy o reakcji ugrupowania na wynik wyborów samorządowych… » więcej 2024-04-12, godz. 09:34 "Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050 Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej… » więcej 2024-04-11, godz. 08:58 "Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu… » więcej 2024-04-10, godz. 09:04 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-04-09, godz. 08:31 Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »