Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marszałek Andrzej Buła: 'Rolnictwo wymaga specjalnego…
2024-02-19, 09:00 Autor: Ireneusz Prochera

Marszałek Andrzej Buła: "Rolnictwo wymaga specjalnego traktowania. W tej działalności sytuacja zmienia się dynamicznie"

Marszałek Andrzej Buła: "Rolnictwo wymaga specjalnego traktowania. W tej działalności sytuacja zmienia się dynamicznie"
- Rolnictwo trzeba uwzględnić w zapisach Zielonego Ładu, ale należy to robić rozważnie, z uwzględnieniem trudnej do przewidzenia dynamicznej sytuacji w tej działalności - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole marszałek województwa i zarazem szef struktur PO w regionie Andrzej Buła.

Samorządowiec również spotkał się z protestującymi rolnikami.

Wskazał, że ważne na dziś jest dla nich uregulowanie zasad importu produktów rolno - spożywczych z Ukrainy, co fatalnie wpływa na sytuację gospodarstw rolnych w Polsce. Apelował m.in do pośredników w handlu produktami rolnymi, by zachowali "lokalny patrotyzm" i kupowali zboża od opolskich rolników.
Marszałek Buła pozytywnie ocenił trwający objazd zarządu województwa po powiatach opolskiego. Uznał, że takie spotkania m. in . z samorządami, czy organizacjami samorządowymi są bardzo potrzebne, bo wskazują na najważniejsze aspekty skutecznego wykorzystywania pieniędzy z Unii Europejskiej.
- Co jakiś czas pojawiają się nowe aspekty możliwych dofinansowań i trzeba o tym informować, pokazywać jakie są możliwości - wyjaśnił marszałek Buła.

Andrzej Buła poinformował również, że są już gotowe listy kandydatów Platformy Obywatelskiej w wyborach, podobnie jak i ustalenia z tymi kandydatami, którzy idą z własnych komitetów, i że niebawem zostana ujawnione. Zapewnił, że trwające rozmowy z prezydentem Opola Arkadiuszem Wosniewskim " idą w kierunku poparcia" dla prezydenta przez Platformę.
Z Andrzejem Bułą rozmawia Ireneusz Prochera (19.02.2024)

Zobacz także

2024-03-25, godz. 09:21 "Miasto jest prowadzone rozrzutnie". Ryszard Skawiński w Radiu Opole - Mamy dużo zastrzeżeń do prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Ryszard Skawiński, kandydat na prezydenta Opola… » więcej 2024-03-22, godz. 08:53 Dariusz Brzęczek: konieczne są korekty w Zielonym Ładzie - Mówienie o wyrzuceniu do kosza Zielonego Ładu już chyba nie ma sensu, jest mało wykonalne. Myślę, że trzeba tutaj dążyć, takie jest stanowisko "Solidarności"… » więcej 2024-03-21, godz. 09:20 Pejter Długosz: "Ustawa o mniejszościach pokazuje bogactwo różnorodności w Polsce" - W polskim prawie jest ścieżka likwidacji stowarzyszenia, a nie ma tej odwołującej czy wstrzymującej likwidację. Zapytamy sąd, co z tym zrobić ? - powiedział… » więcej 2024-03-20, godz. 08:58 Prof. dr hab. Jacek Lipok: "Uniwersytet Opolski jest uczelnią europejską" Uczynienie uniwersytetu jeszcze bardziej międzynarodowym - to jeden z kierunków rozwoju, na które stawia prof. Jacek Lipok, kandydujący na stanowisko rektora… » więcej 2024-03-19, godz. 08:41 Dr Rafał Tkacz: 137 radnych ma pewny mandat już przed wyborami Pewny mandat mają co radni, którzy nie mają kontrkandydatów w wyborach samorządowych. Chodzi o jednomandatowe okręgi wyborcze w gminach do 20 tys. mieszkańców… » więcej 2024-03-18, godz. 08:42 Poseł Witold Zembaczyński: "bulwersujące, że prace komisji zamieniono w formę pyskówki" -Jestem zbulwersowany faktem, jak bardzo prace tej komisji są zamienione w formę pyskówki, prób destabilizacji emocjonalnej wszystkich członków komisji… » więcej 2024-03-15, godz. 09:18 Janusz Kowalski o nastrojach prawicy przed wyborami samorządowymi i wątpliwościach związanych z tworzeniem list - Wolałbym dziś, żeby posłem z Opolszczyzny był Marcin Oszańca z PSL, a nie Adam Gomoła z Trzeciej Drogi - mówił dziś (15.03) w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2024-03-14, godz. 09:18 Prof. Arkadiusz Nowak o wkładaniu kija w mrowisko - Nasza uczelnia jest zdecydowanie uczelnią miastotwórczą i regionotwórczą. Dlatego uważam, że sprawa wyboru rektora, wizji, misji i strategii rozwoju uczelni… » więcej 2024-03-13, godz. 08:59 Jerzy Przystajko: lewica w sprawie aborcji mówi jednym głosem - Lewica jest bardzo silna, jak jest zjednoczona, dlatego do wyborów idziemy zjednoczeni - zapewniał w Porannej Rozmowie Radia Opole Jerzy Przystajko, opolski członek… » więcej 2024-03-12, godz. 09:02 Dr Tomasz Pawłuszko o wstąpieniu do NATO: "Ówczesne polskie elity nie zawiodły" - Sojusz reaguje na zagrożenie, choć pojawiają się głosy, że za słabo - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole politolog dr Tomasz Pawłuszko z Uniwersytetu… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »