Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » ' Pójście osobno jest za wysoką ceną za niezależność'…
2024-02-06, 08:56 Autor: Ireneusz Prochera

" Pójście osobno jest za wysoką ceną za niezależność". Senator Piotr Woźniak o przygotowaniach do wyborów samorządowych

" Pójście osobno jest za wysoką ceną za niezależność". Senator Piotr Woźniak o przygotowaniach do wyborów samorządowych
-Mam takie sygnały, że to start kandydatki Lewicy w Warszawie spowodował, że PO nie chciała rozmów z Lewicą o wspólnym starcie. Ceną za to poczucie niezależności w Warszawie jest brak koalicji w wyborach samorządowych.- mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole senator Piotr Woźniak z Nowej Lewicy. Przewiduje również, że oznaczać to może słaby wynik lewicy, bo system wyborczy premiuje duże ugrupowania.
Ponadto Piotr Woźniak zapowiedział, że Lewica w Opolu nie będzie wystawiać własnych list wyborczych oraz, że poprze komitet Arkadiusza Wiśniewskiego.

Senator Woźniak odniósł się także do wprowadzanych reform w oświacie: -Bardzo delikatnie podchodziłbym do jakichkolwiek działań w tym środowisku. Waże jednak, by szkoła nie była miejscem jakiejkolwiek indoktrynacji. By wychowała obywatela, który jest patriotą, który ma wiedzę niezbędną na rynku pracy. Byłbym powściągliwy choćby z takim ultraograniczniem zadań domowych. Pewien schemat nauczania w szkole i w domu działa od wieków. W związku z tym trzeba podchodzić do zmian spokojnie i ewolucyjnie.

Gość Radia Opole wyraził też radość, że w Sejmie rozpoczynają się prace nad tak zwaną rentą wdowią. Przypomniał, że już wiele lat temu był jednym z pierwszych polityków, którzy namawiali do wprowadzenia systemu wsparcia starszych osób, których małżonkowie zmarli, pozostawiając ich nieraz w trudnej sytuacji materialnej, bo jedna emerytura nie gwarantuje często zaspokojenia podstawowych potrzeb.

Zobacz także

2024-04-03, godz. 10:01 "Nasze cele udało się zrealizować częściowo" - Rafał Bartek o rozpoznawalności Śląskich Samorządowców i przyszłości… Śląscy Samorządowcy mieli być ogólnowojewódzkim projektem zrzeszających zarówno działaczy Mniejszości Niemieckiej, jak i tych, którzy wyznawali podobne… » więcej 2024-04-02, godz. 09:00 Piotr Pancześnik o szansach, które daje Odra oraz pomysłach na poprawę warunków do prowadzenia biznesu w Opolu 20 marca w Brzegu odbyła się obywatelska debata na temat przyszłości Odry. W Porannej Rozmowie Radia Opole gościliśmy członka zarządu Polskiego Klastra… » więcej 2024-03-29, godz. 08:48 "Wielkanoc to trudne święta" - ks. Paweł Michalewski w Radiu Opole Na liturgiczne znaczenie Świąt Wielkanocnych wskazywał w Porannej Rozmowie Radia Opole wikariusz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi… » więcej 2024-03-28, godz. 08:56 Łukasz Mozolewski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był rzecznik Polski Liberalnej Strajku Przedsiębiorców Łukasz Mozolewski, którego pytaliśmy o cele przyświecające… » więcej 2024-03-27, godz. 09:22 "Jestem przekonany, że zwiększymy stan posiadania". Tomasz Kaliszan o nadchodzących wyborach samorządowych Tomasz Kaliszan liczy, że kwietniowe wybory przyniosą Koalicji Obywatelskiej większą liczbę głosów w opolskiej radzie miasta. - Jestem przekonany, że… » więcej 2024-03-26, godz. 08:57 Tomasz Kostuś o pierwszych 100 dniach rządów: "To był bardzo dobry czas dla Polski" Za nami ponad 100 dni funkcjonowania rządu. W Porannej Rozmowie Radia Opole we wtorek 26 marca naszym gościem był poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś… » więcej 2024-03-25, godz. 09:21 "Miasto jest prowadzone rozrzutnie". Ryszard Skawiński w Radiu Opole - Mamy dużo zastrzeżeń do prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Ryszard Skawiński, kandydat na prezydenta Opola… » więcej 2024-03-22, godz. 08:53 Dariusz Brzęczek: konieczne są korekty w Zielonym Ładzie - Mówienie o wyrzuceniu do kosza Zielonego Ładu już chyba nie ma sensu, jest mało wykonalne. Myślę, że trzeba tutaj dążyć, takie jest stanowisko "Solidarności"… » więcej 2024-03-21, godz. 09:20 Pejter Długosz: "Ustawa o mniejszościach pokazuje bogactwo różnorodności w Polsce" - W polskim prawie jest ścieżka likwidacji stowarzyszenia, a nie ma tej odwołującej czy wstrzymującej likwidację. Zapytamy sąd, co z tym zrobić ? - powiedział… » więcej 2024-03-20, godz. 08:58 Prof. dr hab. Jacek Lipok: "Uniwersytet Opolski jest uczelnią europejską" Uczynienie uniwersytetu jeszcze bardziej międzynarodowym - to jeden z kierunków rozwoju, na które stawia prof. Jacek Lipok, kandydujący na stanowisko rektora… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »