Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'Służby wymknęły się spod kontroli państwa'…
2024-02-05, 08:52 Autor: Ireneusz Prochera

"Służby wymknęły się spod kontroli państwa". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa

"Służby wymknęły się spod kontroli państwa". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa
- Na pewno jest tak, że wnioski jakie służby składały do sądu o kontrolę operacyjną wykraczały poza literę prawa. Minister sprawiedliwości powołał zespół prokuratorski, który będzie kierował wnioski do prokuratury w tej sprawie. Izraelskie oprogramowanie Pegasus to potężne narządzie, a jego pozaprawne wykorzystanie musi być dokładnie sprawdzone pod kątem zlecanych kontroli operacyjnych- mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole członek sejmowej komisji śledczej, opolski poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
Poseł Witold Zembaczyński zapowiedział, że będzie zabiegał, aby pokłosiem tzw. afery Pegasusa były zmiany w prawie oraz wprowadzenie możliwości, że każdy obywatel będzie mógł zgłosić się do odpowiedniej instytucji z pytaniem czy był inwigilowany i ewentualnie usłyszeć, jakie techniki operacyjne wobec niego stosowano.

- To gigantyczna afera i może się rozwinąć w nieprzewidywalny dla nas sposób - przyznał poseł Zembaczyński, zwracając uwagę, że pozyskane z pomocą oprogramowania wrażliwe dane prawdopodobnie wypływały poza granice Polski.
Z Witoldem Zembaczyńskim rozmawia Ireneusz Prochera (5.02.2024)

Zobacz także

2024-04-03, godz. 10:01 "Nasze cele udało się zrealizować częściowo" - Rafał Bartek o rozpoznawalności Śląskich Samorządowców i przyszłości… Śląscy Samorządowcy mieli być ogólnowojewódzkim projektem zrzeszających zarówno działaczy Mniejszości Niemieckiej, jak i tych, którzy wyznawali podobne… » więcej 2024-04-02, godz. 09:00 Piotr Pancześnik o szansach, które daje Odra oraz pomysłach na poprawę warunków do prowadzenia biznesu w Opolu 20 marca w Brzegu odbyła się obywatelska debata na temat przyszłości Odry. W Porannej Rozmowie Radia Opole gościliśmy członka zarządu Polskiego Klastra… » więcej 2024-03-29, godz. 08:48 "Wielkanoc to trudne święta" - ks. Paweł Michalewski w Radiu Opole Na liturgiczne znaczenie Świąt Wielkanocnych wskazywał w Porannej Rozmowie Radia Opole wikariusz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi… » więcej 2024-03-28, godz. 08:56 Łukasz Mozolewski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był rzecznik Polski Liberalnej Strajku Przedsiębiorców Łukasz Mozolewski, którego pytaliśmy o cele przyświecające… » więcej 2024-03-27, godz. 09:22 "Jestem przekonany, że zwiększymy stan posiadania". Tomasz Kaliszan o nadchodzących wyborach samorządowych Tomasz Kaliszan liczy, że kwietniowe wybory przyniosą Koalicji Obywatelskiej większą liczbę głosów w opolskiej radzie miasta. - Jestem przekonany, że… » więcej 2024-03-26, godz. 08:57 Tomasz Kostuś o pierwszych 100 dniach rządów: "To był bardzo dobry czas dla Polski" Za nami ponad 100 dni funkcjonowania rządu. W Porannej Rozmowie Radia Opole we wtorek 26 marca naszym gościem był poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś… » więcej 2024-03-25, godz. 09:21 "Miasto jest prowadzone rozrzutnie". Ryszard Skawiński w Radiu Opole - Mamy dużo zastrzeżeń do prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Ryszard Skawiński, kandydat na prezydenta Opola… » więcej 2024-03-22, godz. 08:53 Dariusz Brzęczek: konieczne są korekty w Zielonym Ładzie - Mówienie o wyrzuceniu do kosza Zielonego Ładu już chyba nie ma sensu, jest mało wykonalne. Myślę, że trzeba tutaj dążyć, takie jest stanowisko "Solidarności"… » więcej 2024-03-21, godz. 09:20 Pejter Długosz: "Ustawa o mniejszościach pokazuje bogactwo różnorodności w Polsce" - W polskim prawie jest ścieżka likwidacji stowarzyszenia, a nie ma tej odwołującej czy wstrzymującej likwidację. Zapytamy sąd, co z tym zrobić ? - powiedział… » więcej 2024-03-20, godz. 08:58 Prof. dr hab. Jacek Lipok: "Uniwersytet Opolski jest uczelnią europejską" Uczynienie uniwersytetu jeszcze bardziej międzynarodowym - to jeden z kierunków rozwoju, na które stawia prof. Jacek Lipok, kandydujący na stanowisko rektora… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »