Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Violetta Porowska o 'Proteście Wolnych Polaków'…
2024-01-05, 09:40 Autor: Daniel Klimczak

Violetta Porowska o "Proteście Wolnych Polaków", pierwszych dniach nowego rządu i swojej politycznej przyszłości

Violetta Porowska o Marszu Wolnych Polaków, Nowej Roli PiS i przejmowaniu władzy przez nowy rząd
- Role się odwróciły, dzisiaj wszyscy państwo możecie ocenić, że dzisiejsza koalicja, wtedy opozycja, piękne miała tylko slogany. Z praworządnością robią to, co robiłaby tyrania, czy dyktatura - tak o protestach wobec zmian w mediach publicznych powiedziała była posłanka PiS Violetta Porowska zapytana o hasła, które przy okazji tych protestów pojawiają się na transparentach.
Była parlamentarzystka wskazała, że obecnie organizatorom udało się zarezerwować miejsca w 6 autokarach, które 11 stycznia pojadą do Warszawy na Protest Wolnych Polaków.

Naszego gościa zapytaliśmy też o kontynuację programów zapoczątkowanych przez poprzedni rząd. Obecna koalicja nie wycofała się z programu Rodzina 800 Plus, czy dodatkowych emerytur, choć jeszcze przed wyborami prawica sugerowała, że może stać się inaczej. Jak usłyszeliśmy, tego typu wsparcie zostało utrzymane, bo nowemu rządowi nie opłacałoby się z niego rezygnować. Polityk przekonywała jednak, że w tle dzieją się inne - jej zdaniem bardziej niepokojące rzeczy - świadczące o tym, że nowy rząd nie dotrzymuje słowa. To między innymi zamrożenie cen prądu tylko na okres 6 miesięcy 2024 roku, czy nieobjęcie tym wsparciem niektórych firm.

Zapytana o swoją polityczną przyszłość, Violetta Porowska zapowiedziała start w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego. Obok niej, do walki o mandat radnego ma stanąć między innymi były senator Jerzy Czerwiński.
Z Violettą Porowską rozmawia Daniel Klimczak (5.01.2024)

Zobacz także

2024-03-05, godz. 08:50 Joanna Maksymowicz-Szczepańska o ważnych terminach przy rejestracji kandydatów w wyborach samorządowych Minął termin rejestracji list kandydatów na radnych do rad powiatu, gmin czy miast. -Terytorialne komisje wyborcze mają teraz trzy dni na weryfikację dostarczonych… » więcej 2024-03-04, godz. 08:31 Daniel Palimąka o powodach dla wniosku o odwołanie starosty nyskiego - Wszystkie przewiny, które starosta poczynił powinny skutkować autodymisją i problem dziś nie miałby już miejsca, a zaufanie do zarządu powiatowego znacznie… » więcej 2024-03-01, godz. 08:48 Marcin Ociepa: ubolewam,że niektórzy dostają małpiego rozumu i wpisują się w zderzenie dwóch dużych partii -Nasi kandydaci będą startować w 10 powiatach i do sejmiku województwa opolskiego, pod różnymi szyldami. Tu mamy rozwiązania elastyczne, jak elastyczny… » więcej 2024-02-29, godz. 09:53 O samorządowych ambicjach Konfederacji i przyszłości wojny na Ukrainie - Włodzimierz Skalik w Radiu Opole Ambicje Konfederacji związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi były głównym tematem Porannej Rozmowy Radia Opole z posłem tego ugrupowania Włodzimierzem… » więcej 2024-02-28, godz. 11:19 Chcę pracować na rzecz Prudnika - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach samorządowych Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę była poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, która w nadchodzących wyborach samorządowych powalczy… » więcej 2024-02-27, godz. 09:00 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe i przyszłości regionalnej kolei Koalicja Obywatelska nie wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Opola. Związani z nią działacze będą wspierać Arkadiusza Wiśniewskiego, który… » więcej 2024-02-26, godz. 09:31 Irena Pordzik o sytuacji uchodźców i wpływie wojny na relacje polsko-ukraińskie W sobotę minęły 2 lata od wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie. W porannej rozmowie pytaliśmy konsul honorową Ukrainy w Opolu Irenę Pordzik o jej wpływ… » więcej 2024-02-23, godz. 08:58 "Powinien być wstrzymany". Marcin Oszańca o Zielonym Ładzie i wywołanych przez niego protestach rolników - Rolnicy słusznie protestują, bo sytuacja odnośnie zapisów Zielonego Ładu po pandemii oraz rosyjskiej napaści na Ukrainę znacznie się zmieniła, co więcej… » więcej 2024-02-22, godz. 09:01 "To jest taki konkurs piękności. Każdy powinien przedstawić swoją ofertę" Jerzy Wrębiak o wyborach burmistrza B… Zdaniem Jerzego Wrębiaka, który w wyborach ma pięciu kontrkandydatów, demokracja w Brzegu ma się dobrze. Wzywał też do sporu na argumenty, a nie do rozbudzania… » więcej 2024-02-21, godz. 09:04 Monika Ożóg o kontrowersjach związanych z wyborem na nowe stanowisko i możliwościach konserwatora zabytków - Uważam, że konserwator zabytków jest przedstawicielem tych obiektów, które już nie mogą mówić - tak o swojej nowej funkcji mówiła w Radiu Opole Monika… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »