Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Danuta Jazłowiecka o dalszych losach mediów publicznych…
2024-01-02, 10:32 Autor: Daniel Klimczak

Danuta Jazłowiecka o dalszych losach mediów publicznych i wyzwaniach nowego rządu

Danuta Jazłowiecka o dalszych losach mediów publicznych i wyzwaniach nowego rządu
- Ta decyzja jest skutkiem decyzji prezydenta, który zablokował ustawę okołobudżetową i zaproponował rozwiązanie, w którym nie wyraża zgody na dofinansowanie mediów publicznych w wysokości 3 miliardów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole posłanka Koalicji Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka.
Pytana o dalsze funkcjonowanie m. in. Radia Opole, polityk wskazywała, że postawienie 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, a także Polskiego Radia SA oraz TVP SA ma na celu zabezpieczenie ich dalszego funkcjonowania, a także przeprowadzenie audytu i restrukturyzacji.

Naszego porannego gościa zapytaliśmy też, czy taki sposób przejmowania mediów publicznych nie spowoduje zagrożenia, że podobny model będą powielać kolejne rządy, w efekcie czego media te będą wprost traktowane jako "polityczny łup".

- To, co w ostatnich dniach Prawo i Sprawiedliwość proponowało; dwóch prezesów, nowych członków w radach [nadzorczych - przyp. red.] to był tak nieprawdopodobny chaos, że trzeba było szybko reagować - usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Z parlamentarzystką poruszyliśmy też kwestię zapowiadanych podwyżek dla nauczycieli i pracowników budżetówki oraz trudnych relacji Polski z sąsiadami, a także Unią Europejską, których naprawa będzie stanowić jedno z ważniejszych wyzwań dla nowego rządu.

Zobacz także

2024-03-05, godz. 08:50 Joanna Maksymowicz-Szczepańska o ważnych terminach przy rejestracji kandydatów w wyborach samorządowych Minął termin rejestracji list kandydatów na radnych do rad powiatu, gmin czy miast. -Terytorialne komisje wyborcze mają teraz trzy dni na weryfikację dostarczonych… » więcej 2024-03-04, godz. 08:31 Daniel Palimąka o powodach dla wniosku o odwołanie starosty nyskiego - Wszystkie przewiny, które starosta poczynił powinny skutkować autodymisją i problem dziś nie miałby już miejsca, a zaufanie do zarządu powiatowego znacznie… » więcej 2024-03-01, godz. 08:48 Marcin Ociepa: ubolewam,że niektórzy dostają małpiego rozumu i wpisują się w zderzenie dwóch dużych partii -Nasi kandydaci będą startować w 10 powiatach i do sejmiku województwa opolskiego, pod różnymi szyldami. Tu mamy rozwiązania elastyczne, jak elastyczny… » więcej 2024-02-29, godz. 09:53 O samorządowych ambicjach Konfederacji i przyszłości wojny na Ukrainie - Włodzimierz Skalik w Radiu Opole Ambicje Konfederacji związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi były głównym tematem Porannej Rozmowy Radia Opole z posłem tego ugrupowania Włodzimierzem… » więcej 2024-02-28, godz. 11:19 Chcę pracować na rzecz Prudnika - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach samorządowych Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę była poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, która w nadchodzących wyborach samorządowych powalczy… » więcej 2024-02-27, godz. 09:00 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe i przyszłości regionalnej kolei Koalicja Obywatelska nie wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Opola. Związani z nią działacze będą wspierać Arkadiusza Wiśniewskiego, który… » więcej 2024-02-26, godz. 09:31 Irena Pordzik o sytuacji uchodźców i wpływie wojny na relacje polsko-ukraińskie W sobotę minęły 2 lata od wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie. W porannej rozmowie pytaliśmy konsul honorową Ukrainy w Opolu Irenę Pordzik o jej wpływ… » więcej 2024-02-23, godz. 08:58 "Powinien być wstrzymany". Marcin Oszańca o Zielonym Ładzie i wywołanych przez niego protestach rolników - Rolnicy słusznie protestują, bo sytuacja odnośnie zapisów Zielonego Ładu po pandemii oraz rosyjskiej napaści na Ukrainę znacznie się zmieniła, co więcej… » więcej 2024-02-22, godz. 09:01 "To jest taki konkurs piękności. Każdy powinien przedstawić swoją ofertę" Jerzy Wrębiak o wyborach burmistrza B… Zdaniem Jerzego Wrębiaka, który w wyborach ma pięciu kontrkandydatów, demokracja w Brzegu ma się dobrze. Wzywał też do sporu na argumenty, a nie do rozbudzania… » więcej 2024-02-21, godz. 09:04 Monika Ożóg o kontrowersjach związanych z wyborem na nowe stanowisko i możliwościach konserwatora zabytków - Uważam, że konserwator zabytków jest przedstawicielem tych obiektów, które już nie mogą mówić - tak o swojej nowej funkcji mówiła w Radiu Opole Monika… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »