Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Jerzy Wrębiak o nowej fabryce w Brzegu za 190 milionów…
2023-12-28, 09:35 Autor: Daniel Klimczak

Jerzy Wrębiak o nowej fabryce w Brzegu za 190 milionów złotych oraz perspektywach rozwoju miasta

Jerzy Wrębiak o nowej fabryce w Brzegu za 190 milionów złotych oraz perspektywach rozwoju miasta
Już niebawem w Brzegu powstaną kolejne miejsca pracy. W miejskiej strefie ekonomicznej swoje inwestycje chcą zlokalizować co najmniej trzy duże firmy - tak zapowiadał dzisiejszy gość Radia Opole, burmistrz tego miasta Jerzy Wrębiak.
Przed kilkoma dniami oficjalnie potwierdzono budowę fabryki przez koreańską firmę POSCO, która chce wytwarzać na Opolszczyźnie komponenty do silników samochodów o napędzie elektrycznym. Według wcześniejszych zapowiedzi, zakład miał zatrudniać około 20 osób, jednak na naszej antenie włodarz Brzegu przekonywał, że jest to mocno zaniżona liczba.

- Każda firma, która korzysta z ulgi w strefach ekonomicznych, deklaruje minimalną liczbę osób. Ja nie mogę zdradzać, jakie były nasze rozmowy, ale myślę, że to by było gdzieś razy 10 wobec tego, o czym mowa, czyli około 200 osób - zapowiadał.

Oprócz tego, zainteresowana inwestycją w Brzegu nadal ma być jedna z sieci supermarketów. O takich planach mówiło się już w 2021 roku, jednak do tej pory nie doszło do żadnego przełomu w tej sprawie. Jak zapowiadał na naszej antenie samorządowiec,

- 21 grudnia mieliśmy wigilię urzędników. Dostałem informację, że sieć Dino zakupiła działkę właśnie od wałbrzyskiej strefy ekonomicznej u nas. To jest informacja, o której niedługo pewnie też powiemy coś więcej - mówił Jerzy Wrębiak.

Oprócz tego, zainteresowana wynajmem i rozbudową hali przemysłowej w brzeskiej "Zielonce" ma być także niemiecka firma działająca w branży motoryzacyjnej.

Włodarza Brzegu pytaliśmy także o stan prac związanych z budową obwodnicy oraz kolejnej przeprawy przez Odrę. Jak wskazywał, jeśli niwy rząd nie zmieni planów dotyczących finansowania inwestycji, prace powinny rozpocząć się w roku 2025, a pierwsze samochody pojadą nową drogą maksymalnie 3 lata później.

Z samorządowcem rozmawialiśmy też o przedłużającej się budowie otwartego basenu miejskiego. Przypomnijmy, według wcześniejszych zapowiedzi miał on być gotowy pod koniec minionego lata. Przy ulicy Korfantego wciąż jednak nie zakończyły sie prace budowlane, co burmistrz tłumaczył koniecznością zmiany technologii ogrzewania z gazowej na pompy ciepła. Ma to być podyktowane niepewną sytuacją na rynku paliw kopalnych. Jak jednak zapewniał, inwestycja będzie ukończona przed sezonem letnim.

Pytany o swój start w kolejnych wyborach i ewentualne poparcie Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Wrębiak wskazywał, że na wskazywanie konkretnych decyzji jest jeszcze zbyt wcześnie. Jednocześnie przekonywał on jednak, że w czasie swojego urzędowania udało mu się zrealizować wiele inwestycji i przyczynić się do szybszego rozwoju miasta.

Zobacz także

2024-02-15, godz. 08:38 Łukasz Jastrzembski: Musimy skończyć z dzieleniem osób mieszkających w województwie -Jak wczoraj (14.02) sprawdzałem naszą bazę danych to było 453 kandydatów, ale wiem, że kolejne zgłoszenia będą jeszcze dopisywane. Liczę, że magiczną… » więcej 2024-02-14, godz. 10:18 Co dalej z przedszkolem w Niemodlinie i kiedy ruszy przebudowa tamtejszego rynku? Dorota Koncewicz w Radiu Opole (14.0… 19 lutego zacznie działać tymczasowe przedszkole w Niemodlinie. Placówka powstanie w zaadaptowanym na ten cel budynku po byłej szkole podstawowej nr 2 i przejmie… » więcej 2024-02-13, godz. 08:37 "Pogłoski o końcu radia okazały się przesadzone" - dr hab. Adam Drosik o przyszłości dziennikarstwa - Zmienia się poczywiście to gdzie i jak słuchamy radia. Radio dostosowuje się też do zmieniających okoliczności. Okazało się, że dźwięk, że moc słowa… » więcej 2024-02-12, godz. 08:40 Co z zapowiadanymi obwodnicami, dodatkowym pasem na A4 i zjazdem w okolicach Prószkowa? Paweł Gancarz w Radiu Opole - Ktoś psuł to państwo przez 8 lat i nie da się tego naprawić w ciągu 2 miesięcy - tak mówił w Porannej Rozmowie wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz… » więcej 2024-02-09, godz. 08:27 Sabina Nowosielska: to będzie moja ostatnia kadencja, nawet jak się zmienią przepisy Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska potwierdza start w wyborach smoarządowych. Wystartuje z własnego komitetu przy wsparciu Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-02-08, godz. 09:04 "I te dobre, i te patologiczne inwestycje zostały wstrzymane" - Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Na przyszły tydzień zaplanowano rozmowy w sprawie przyszłości brzeskiego muzeum Kresów. Do wiceministra kultury Andrzeja Wyrobca wybiera się z wizytą wicemarszałek… » więcej 2024-02-07, godz. 08:59 "Ten protest będzie miał mocniejszą formę, zaostrzoną. Będzie więcej blokad dróg" - Tomasz Ognisty 9 lutego rolnicy ponownie wyjadą na drogi, aby zaprotestować przeciwko unijnej polityce "Zielonego Ładu", a także niekontrolowanego przepływu towarów z Ukrainy. -… » więcej 2024-02-06, godz. 08:56 " Pójście osobno jest za wysoką ceną za niezależność". Senator Piotr Woźniak o przygotowaniach do wyborów sam… -Mam takie sygnały, że to start kandydatki Lewicy w Warszawie spowodował, że PO nie chciała rozmów z Lewicą o wspólnym starcie. Ceną za to poczucie niezależności… » więcej 2024-02-05, godz. 08:52 "Służby wymknęły się spod kontroli państwa". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Na pewno jest tak, że wnioski jakie służby składały do sądu o kontrolę operacyjną wykraczały poza literę prawa. Minister sprawiedliwości powołał… » więcej 2024-02-02, godz. 09:05 "W 2015 roku nie chciałem być prezydentem" - Paweł Kukiz w Radiu Opole Poseł Paweł Kukiz nie wystartuje w wyborach samorządowych. Piątkowy gość Porannej Rozmowy Radia Opola przyznał na naszej antenie, że otrzymywał takie… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »