Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marszałek Andrzej Buła o współpracy z nowym wojewodą…
2023-12-21, 09:10 Autor: Ireneusz Prochera

Marszałek Andrzej Buła o współpracy z nowym wojewodą i rekordowym budżecie

Andrzej Buła o współpracy z nowym wojewodą, sytuacji politycznej w kraju i rekordowym budżecie
Marszałek Andrzej Buła wyraził nadzieję na dobrą współpracę z nowym wojewodą Moniką Jurek. Wskazał, że jest wiele obszarów stygu kompetencji marszałka i wojewody, szczególnie w dziedzinie ochrony zdrowia mieszkańców regionuoecenił szczególnie jej doświadczenie samorządowe.

Marszałek Buła podkreślał, że jest potrzeba wypracowania przejrzystych procedur finansowania samorządów z budżetu centralnego, by nie decydowały sympatie polityczne.

- Żebyśmy my jako samorządowcy mieli bardzo przejrzyste kryteria wyboru tych projektów, żebyśmy nie byli czasami karani za to, że mamy inne poglądy czy też nie sympatyzujemy z obecnie rządzącymi. - dodał gość Porannej Rozmowy Radia Opole
Andrzej Buła odniósł się także do oczekiwań, że pojawienie się pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy poprawi sytuację taborową kolei regionalnych, choć droga do pozyskania tych środków nie jest jeszcze w pełni otwarta, bo wymaga wciąż spełnienia tzw. kamieni milowych.

Podkreślił więc konieczność zmian szczególnie w obszarze praworządności. Wskazał też, że zmian wymaga kwestia przywrócenia równowagi prezentacji poglądów w obszarze mediów publicznych.

W rozmowie pojawiał się także temat nadchodzących wyborów samorządowych i powstania nowego ugrupowania na lokalnej scenie politycznej, czyli Śląskich Samorządowców.
Z Andrzejem Bułą rozmawia Ireneusz Prochera (21.12.2023)

Zobacz także

2024-02-15, godz. 08:38 Łukasz Jastrzembski: Musimy skończyć z dzieleniem osób mieszkających w województwie -Jak wczoraj (14.02) sprawdzałem naszą bazę danych to było 453 kandydatów, ale wiem, że kolejne zgłoszenia będą jeszcze dopisywane. Liczę, że magiczną… » więcej 2024-02-14, godz. 10:18 Co dalej z przedszkolem w Niemodlinie i kiedy ruszy przebudowa tamtejszego rynku? Dorota Koncewicz w Radiu Opole (14.0… 19 lutego zacznie działać tymczasowe przedszkole w Niemodlinie. Placówka powstanie w zaadaptowanym na ten cel budynku po byłej szkole podstawowej nr 2 i przejmie… » więcej 2024-02-13, godz. 08:37 "Pogłoski o końcu radia okazały się przesadzone" - dr hab. Adam Drosik o przyszłości dziennikarstwa - Zmienia się poczywiście to gdzie i jak słuchamy radia. Radio dostosowuje się też do zmieniających okoliczności. Okazało się, że dźwięk, że moc słowa… » więcej 2024-02-12, godz. 08:40 Co z zapowiadanymi obwodnicami, dodatkowym pasem na A4 i zjazdem w okolicach Prószkowa? Paweł Gancarz w Radiu Opole - Ktoś psuł to państwo przez 8 lat i nie da się tego naprawić w ciągu 2 miesięcy - tak mówił w Porannej Rozmowie wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz… » więcej 2024-02-09, godz. 08:27 Sabina Nowosielska: to będzie moja ostatnia kadencja, nawet jak się zmienią przepisy Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska potwierdza start w wyborach smoarządowych. Wystartuje z własnego komitetu przy wsparciu Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-02-08, godz. 09:04 "I te dobre, i te patologiczne inwestycje zostały wstrzymane" - Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Na przyszły tydzień zaplanowano rozmowy w sprawie przyszłości brzeskiego muzeum Kresów. Do wiceministra kultury Andrzeja Wyrobca wybiera się z wizytą wicemarszałek… » więcej 2024-02-07, godz. 08:59 "Ten protest będzie miał mocniejszą formę, zaostrzoną. Będzie więcej blokad dróg" - Tomasz Ognisty 9 lutego rolnicy ponownie wyjadą na drogi, aby zaprotestować przeciwko unijnej polityce "Zielonego Ładu", a także niekontrolowanego przepływu towarów z Ukrainy. -… » więcej 2024-02-06, godz. 08:56 " Pójście osobno jest za wysoką ceną za niezależność". Senator Piotr Woźniak o przygotowaniach do wyborów sam… -Mam takie sygnały, że to start kandydatki Lewicy w Warszawie spowodował, że PO nie chciała rozmów z Lewicą o wspólnym starcie. Ceną za to poczucie niezależności… » więcej 2024-02-05, godz. 08:52 "Służby wymknęły się spod kontroli państwa". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Na pewno jest tak, że wnioski jakie służby składały do sądu o kontrolę operacyjną wykraczały poza literę prawa. Minister sprawiedliwości powołał… » więcej 2024-02-02, godz. 09:05 "W 2015 roku nie chciałem być prezydentem" - Paweł Kukiz w Radiu Opole Poseł Paweł Kukiz nie wystartuje w wyborach samorządowych. Piątkowy gość Porannej Rozmowy Radia Opola przyznał na naszej antenie, że otrzymywał takie… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »