Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Łukasz Jastrzembski o zbliżającej się bitwie…
2023-12-14, 09:37 Autor: Daniel Klimczak

Łukasz Jastrzembski o zbliżającej się bitwie o samorządy, w której wystartuje nowe ugrupowanie.

Łukasz Jastrzembski o zbliżającej się bitwie o samorządy, w której wystartuje nowe ugrupowanie.
- Prawnie na razie bym tego nie określał. Jest to pewien projekt polityczny realizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe, czyli organizację działającą już ponad 30 lat - tak o powołaniu inicjatywy Śląskich Samorządowców mówił jej lider, a jednocześnie burmistrz Leśnicy, Łukasz Jastrzembski.

Projekt powstał między innymi z powodu niesatysfakcjonujących wyników Mniejszości Niemieckiej w ostatnich wyborach parlamentarnych, choć jak zaznaczał nasz rozmówca, nie oznacza to, że jest on zamknięty dla działaczy spoza niej.

- Naszym celem jest to, aby komitety pojedynczych wójtów, burmistrzów, sygnowane ich nazwiskami, były włączone w nasz komitet - usłyszeliśmy.
Pytany o program polityczny, samorządowiec wskazywał, że ten jest dopiero tworzony. Na pewno jednak wśród jego filarów znajdzie się rozwój edukacji, w tym zwiększenie finansowania na naukę języków obcych oraz szkolnictwo zawodowe.

Na razie inicjatywa jest adresowana do samorządowców w województwie opolskim, choć jej pomysłodawcy nie wykluczają chęci rozszerzenia swoich politycznych wpływów na te, które sąsiadują z Opolszczyzną od wschodu i zachodu. Na pewno jednym z pierwszych rejonów poza naszym województwem, gdzie Śląscy Samorządowcy będą próbować zaznaczyć swoją obecność, jest Ziemia Raciborska.

Burmistrza Leśnicy pytaliśmy także o sprawy związane bezpośrednio z tą gminą. To między innymi przyszłość budynku zajmowanego przez magistrat, a także szanse na dokończenie remontu Pomnika Czynu Powstańczego i amfiteatru na Górze św. Anny po zmianie władzy w kraju.

Zobacz także

2024-02-15, godz. 08:38 Łukasz Jastrzembski: Musimy skończyć z dzieleniem osób mieszkających w województwie -Jak wczoraj (14.02) sprawdzałem naszą bazę danych to było 453 kandydatów, ale wiem, że kolejne zgłoszenia będą jeszcze dopisywane. Liczę, że magiczną… » więcej 2024-02-14, godz. 10:18 Co dalej z przedszkolem w Niemodlinie i kiedy ruszy przebudowa tamtejszego rynku? Dorota Koncewicz w Radiu Opole (14.0… 19 lutego zacznie działać tymczasowe przedszkole w Niemodlinie. Placówka powstanie w zaadaptowanym na ten cel budynku po byłej szkole podstawowej nr 2 i przejmie… » więcej 2024-02-13, godz. 08:37 "Pogłoski o końcu radia okazały się przesadzone" - dr hab. Adam Drosik o przyszłości dziennikarstwa - Zmienia się poczywiście to gdzie i jak słuchamy radia. Radio dostosowuje się też do zmieniających okoliczności. Okazało się, że dźwięk, że moc słowa… » więcej 2024-02-12, godz. 08:40 Co z zapowiadanymi obwodnicami, dodatkowym pasem na A4 i zjazdem w okolicach Prószkowa? Paweł Gancarz w Radiu Opole - Ktoś psuł to państwo przez 8 lat i nie da się tego naprawić w ciągu 2 miesięcy - tak mówił w Porannej Rozmowie wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz… » więcej 2024-02-09, godz. 08:27 Sabina Nowosielska: to będzie moja ostatnia kadencja, nawet jak się zmienią przepisy Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska potwierdza start w wyborach smoarządowych. Wystartuje z własnego komitetu przy wsparciu Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-02-08, godz. 09:04 "I te dobre, i te patologiczne inwestycje zostały wstrzymane" - Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Na przyszły tydzień zaplanowano rozmowy w sprawie przyszłości brzeskiego muzeum Kresów. Do wiceministra kultury Andrzeja Wyrobca wybiera się z wizytą wicemarszałek… » więcej 2024-02-07, godz. 08:59 "Ten protest będzie miał mocniejszą formę, zaostrzoną. Będzie więcej blokad dróg" - Tomasz Ognisty 9 lutego rolnicy ponownie wyjadą na drogi, aby zaprotestować przeciwko unijnej polityce "Zielonego Ładu", a także niekontrolowanego przepływu towarów z Ukrainy. -… » więcej 2024-02-06, godz. 08:56 " Pójście osobno jest za wysoką ceną za niezależność". Senator Piotr Woźniak o przygotowaniach do wyborów sam… -Mam takie sygnały, że to start kandydatki Lewicy w Warszawie spowodował, że PO nie chciała rozmów z Lewicą o wspólnym starcie. Ceną za to poczucie niezależności… » więcej 2024-02-05, godz. 08:52 "Służby wymknęły się spod kontroli państwa". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Na pewno jest tak, że wnioski jakie służby składały do sądu o kontrolę operacyjną wykraczały poza literę prawa. Minister sprawiedliwości powołał… » więcej 2024-02-02, godz. 09:05 "W 2015 roku nie chciałem być prezydentem" - Paweł Kukiz w Radiu Opole Poseł Paweł Kukiz nie wystartuje w wyborach samorządowych. Piątkowy gość Porannej Rozmowy Radia Opola przyznał na naszej antenie, że otrzymywał takie… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »