Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Włodzimierz Skalik o działaniach rządu w czasie…
2023-12-04, 09:01 Autor: Daniel Klimczak

Włodzimierz Skalik o działaniach rządu w czasie pandemii, komisjach śledczych i alternatywach dla in vitro

Włodzimierz Skalik o komisjach śledczych, in vitro i komisji mającej badać rosyjskie wpływy w Polsce
- Jeśli policzymy liczbę ofiar śmiertelnych w okresie tak zwanej pandemii wskutek błędnej polityki rządu Mateusza Morawieckiego, no to należy się do tego odnieść - tak poseł Konfederacji Włodzimierz Skalik komentował w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa Grzegorza Brauna, który nazwał Mateusza Morawieckiego większym zbrodniarzem od Wojciecha Jaruzelskiego.
- 250 tysięcy nadmiarowych zgonów osób, które zostały w trybie przyspieszonym wysłane na drugi świat to jest nieistotny temat? - pytał retorycznie nasz rozmówca.

Dopytywany, czy błędy popełnione przez rząd w czasie pandemii są gorsze niż strzelanie do protestujących górników, parlamentarzysta przekonywał, że tak.

- Zdecydowanie. Zdecydowanie. Oczywiście, że tak. Bo jeżeli w pierwszych trzech kwartałach tak zwanej pandemii w 2020 roku odmówiono leczenia szpitalnego 2 milionom Polaków poprzez decyzje centralne, rządowe, toż to zbrodnia - dodawał.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o niedawnym głosowaniu nad finansowaniem przez państwo zabiegów in vitro. Włodzimierz Skalik przyznawał, że Konfederacja, choć zagłosowała przeciw, nie domaga się delegalizacji tej metody, choć w opinii polityka, jest ona niemoralna.

- Skoro życie zaczyna się od poczęcia to w trakcie tej procedury produkcyjnej człowieka następuje selekcja i odrzucane są zarodni, istoty ludzkie, w tej facie życia do niebytu. Nie wiadomo, co się z tymi zarodkami dzieje.

Zdaniem polityka, zamiast decydować się na in vitro, pary które nie mogą począć dziecka w naturalny sposób, powinny rozważyć inne możliwości.

- Pozostawiam to w sumieniu każdego, kto się na to decyduje [...] Jest wiele malutkich dzieci w domach dziecka, czekających na opiekę, na ciepło domu rodzinnego. Wydaje mi się, że to jest droga [...] nie można marzeń swoich spełniać kosztem innych ludzi - przekonywał.

Naszego gościa pytaliśmy także o zapowiadane przez sejm komisje śledcze.

- Konfederacja przygotowała wniosek o 3 komisje śledcze. Aferę zbożową między innymi. Również uważamy, że należy bardzo gruntownej analizie poddać okres tak zwanej pandemii, no i oczywiście kwestie polityki energetycznej - wymieniał.

Z parlamentarzystą rozmawialiśmy także o poparciu formacji dla przyszłego rządu Donalda Tuska, a także o protestach przeciwko Światowej Organizacji Zdrowia.
Z Włodzimierzem Skalikiem rozmawia Daniel Klimczak (4.12.2023)

Zobacz także

2024-03-01, godz. 08:48 Marcin Ociepa: ubolewam,że niektórzy dostają małpiego rozumu i wpisują się w zderzenie dwóch dużych partii -Nasi kandydaci będą startować w 10 powiatach i do sejmiku województwa opolskiego, pod różnymi szyldami. Tu mamy rozwiązania elastyczne, jak elastyczny… » więcej 2024-02-29, godz. 09:53 O samorządowych ambicjach Konfederacji i przyszłości wojny na Ukrainie - Włodzimierz Skalik w Radiu Opole Ambicje Konfederacji związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi były głównym tematem Porannej Rozmowy Radia Opole z posłem tego ugrupowania Włodzimierzem… » więcej 2024-02-28, godz. 11:19 Chcę pracować na rzecz Prudnika - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach samorządowych Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę była poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, która w nadchodzących wyborach samorządowych powalczy… » więcej 2024-02-27, godz. 09:00 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe i przyszłości regionalnej kolei Koalicja Obywatelska nie wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Opola. Związani z nią działacze będą wspierać Arkadiusza Wiśniewskiego, który… » więcej 2024-02-26, godz. 09:31 Irena Pordzik o sytuacji uchodźców i wpływie wojny na relacje polsko-ukraińskie W sobotę minęły 2 lata od wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie. W porannej rozmowie pytaliśmy konsul honorową Ukrainy w Opolu Irenę Pordzik o jej wpływ… » więcej 2024-02-23, godz. 08:58 "Powinien być wstrzymany". Marcin Oszańca o Zielonym Ładzie i wywołanych przez niego protestach rolników - Rolnicy słusznie protestują, bo sytuacja odnośnie zapisów Zielonego Ładu po pandemii oraz rosyjskiej napaści na Ukrainę znacznie się zmieniła, co więcej… » więcej 2024-02-22, godz. 09:01 "To jest taki konkurs piękności. Każdy powinien przedstawić swoją ofertę" Jerzy Wrębiak o wyborach burmistrza B… Zdaniem Jerzego Wrębiaka, który w wyborach ma pięciu kontrkandydatów, demokracja w Brzegu ma się dobrze. Wzywał też do sporu na argumenty, a nie do rozbudzania… » więcej 2024-02-21, godz. 09:04 Monika Ożóg o kontrowersjach związanych z wyborem na nowe stanowisko i możliwościach konserwatora zabytków - Uważam, że konserwator zabytków jest przedstawicielem tych obiektów, które już nie mogą mówić - tak o swojej nowej funkcji mówiła w Radiu Opole Monika… » więcej 2024-02-20, godz. 09:01 Wicewojewoda Piotr Pośpiech: "Protest rządzi się swoimi prawami, oczekiwaliśmy twardych postulatów" Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek był wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech, którego pytaliśmy głównie o wczorajsze rozmowy z rolnikami. Efektem… » więcej 2024-02-19, godz. 09:00 Marszałek Andrzej Buła: "Rolnictwo wymaga specjalnego traktowania. W tej działalności sytuacja zmienia się dynami… - Rolnictwo trzeba uwzględnić w zapisach Zielonego Ładu, ale należy to robić rozważnie, z uwzględnieniem trudnej do przewidzenia dynamicznej sytuacji w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »