Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Senator Piotr Woźniak o negocjacjach rządowych…
2023-12-01, 08:45 Autor: Ireneusz Prochera

Senator Piotr Woźniak o negocjacjach rządowych i pierwszych inicjatywach ustawowych

Piotr Woźniak o kondycji i pierwszych ruchach politycznych koalicji parlamentarnej
- Edukacja musi pozostać apolityczna i wolna od indoktrynacji i liczę, że ta kadencja będzie renesansem zawodu nauczyciela - mówił w Porannej Rozmowie senator Piotr Woźniak (Nowa Lewica) , komentując doniesienia, że jego ugrupowanie ma w rządzie Donalda Tuska odpowiadać za trzy resorty, w tym za ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego oraz że ministrem edukacji ma zostać Barbara Nowacka, w przeszłości związana z lewicą.
Senator Woźniak ocenił, że jego ugrupowaniu udało się skutecznie przeprowadzić negocjacje rządowe
- Cieszę się przede wszystkim z tego, że przypadnie nam resort mi bardzo bliski, czyli resort nauki, rzecz, która jest bardzo dobra, choć pozostałe resorty a zwłaszcza mówię o polityce społecznej, to typowo lewicowe tematy, które są nam bardzo bliskie - dodał parlamentarzysta.
Piotr Woźniak wysoko ocenił przyjęcie przez Sejm ustawy o finansowaniu in vitro z budżetu państwa.

Odniósł się także do zapowiedzi powołania komisji śledczych, mających rozliczać poprzednia władzę. Zapewnił, że nie chodzi o zemstę, a właśnie o jej rozliczenie, choć przyznał zarazem, że liczba tych komisji, która pojawia się w zapowiedziach trochę go zaskakuje. Z drugiej strony pochwalił marszałka izby Szymona Hołownię za zapowiedź, że prace poszczególnych komisji powinny trwać nie dłużej kilka miesięcy i zakończyć sie wyraźna konkluzją.

Mówiąc o podnoszonym ostatnio temacie niedziel handlowych, senator Woźniak podkreślił, że wobec pracowników powinna panować zasada dobrowolności i wyższych wynagrodzeń za przepracowane niedziele.

Zobacz także

2024-03-01, godz. 08:48 Marcin Ociepa: ubolewam,że niektórzy dostają małpiego rozumu i wpisują się w zderzenie dwóch dużych partii -Nasi kandydaci będą startować w 10 powiatach i do sejmiku województwa opolskiego, pod różnymi szyldami. Tu mamy rozwiązania elastyczne, jak elastyczny… » więcej 2024-02-29, godz. 09:53 O samorządowych ambicjach Konfederacji i przyszłości wojny na Ukrainie - Włodzimierz Skalik w Radiu Opole Ambicje Konfederacji związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi były głównym tematem Porannej Rozmowy Radia Opole z posłem tego ugrupowania Włodzimierzem… » więcej 2024-02-28, godz. 11:19 Chcę pracować na rzecz Prudnika - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach samorządowych Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę była poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, która w nadchodzących wyborach samorządowych powalczy… » więcej 2024-02-27, godz. 09:00 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe i przyszłości regionalnej kolei Koalicja Obywatelska nie wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Opola. Związani z nią działacze będą wspierać Arkadiusza Wiśniewskiego, który… » więcej 2024-02-26, godz. 09:31 Irena Pordzik o sytuacji uchodźców i wpływie wojny na relacje polsko-ukraińskie W sobotę minęły 2 lata od wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie. W porannej rozmowie pytaliśmy konsul honorową Ukrainy w Opolu Irenę Pordzik o jej wpływ… » więcej 2024-02-23, godz. 08:58 "Powinien być wstrzymany". Marcin Oszańca o Zielonym Ładzie i wywołanych przez niego protestach rolników - Rolnicy słusznie protestują, bo sytuacja odnośnie zapisów Zielonego Ładu po pandemii oraz rosyjskiej napaści na Ukrainę znacznie się zmieniła, co więcej… » więcej 2024-02-22, godz. 09:01 "To jest taki konkurs piękności. Każdy powinien przedstawić swoją ofertę" Jerzy Wrębiak o wyborach burmistrza B… Zdaniem Jerzego Wrębiaka, który w wyborach ma pięciu kontrkandydatów, demokracja w Brzegu ma się dobrze. Wzywał też do sporu na argumenty, a nie do rozbudzania… » więcej 2024-02-21, godz. 09:04 Monika Ożóg o kontrowersjach związanych z wyborem na nowe stanowisko i możliwościach konserwatora zabytków - Uważam, że konserwator zabytków jest przedstawicielem tych obiektów, które już nie mogą mówić - tak o swojej nowej funkcji mówiła w Radiu Opole Monika… » więcej 2024-02-20, godz. 09:01 Wicewojewoda Piotr Pośpiech: "Protest rządzi się swoimi prawami, oczekiwaliśmy twardych postulatów" Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek był wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech, którego pytaliśmy głównie o wczorajsze rozmowy z rolnikami. Efektem… » więcej 2024-02-19, godz. 09:00 Marszałek Andrzej Buła: "Rolnictwo wymaga specjalnego traktowania. W tej działalności sytuacja zmienia się dynami… - Rolnictwo trzeba uwzględnić w zapisach Zielonego Ładu, ale należy to robić rozważnie, z uwzględnieniem trudnej do przewidzenia dynamicznej sytuacji w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »