Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie…
2023-11-27, 08:36 Autor: Ireneusz Prochera

Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID

Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID
-Rośnie liczba chorych na COVID i grypę, ale od 6 grudnia będą dostępne najnowsze szczepionki przeciwko koronawirusowi. - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, wojewódzki konsultant ds. pielęgniarstwa epidemiologicznego z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Gość Radia Opole podkreślał, że choć zniesiono obowiążek testowania pacjentów, lekarz zawsze mkoże je zlecić i dobrze by było, abuy w sytuacji podejrzenia zachorowania takie testy były przeprowadzane. Tym bardzie, że specjaliści wskazują, że skala zachorowań na COVID-19 może być nawet kilka-kilkanaście razy większa od oficjalnych statystyk, biorąc pod uwagę odsetek dodatnich testów. W niektórych województwach wynosi on nawet 75 proc.
Z Katarzyną Sołtys-Bolibrzuch rozmawia Ireneusz Prochera (27.11.2023)
Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch namawiała także, by zakładać maseczki w sytuacji, gdy podejrzewamy u siebie zachorowanie, albo udajemy się do osoby osłabionej chorobą.

Odniosła sie również do rosnących w siłe ruchów anty-szczepionkowych, podkreślając, że gdyby nie rozwój medycyny, w tym wprowadzanie wciąż nowych szczepionek, ludzkość borykałaby się z dużo większą śmiertelnością. Zapewniała przy tym, że najnowsze szczepionki są w pełni bezpieczne, choć jak przyznała, zdarzają się powikłania. Jej zdaniem jednak jesli na szali jest ocalenie ludzkiego życia, albo powikłania, rozsądnym jest postawienie na to pierwsze.

Zobacz także

2024-03-01, godz. 08:48 Marcin Ociepa: ubolewam,że niektórzy dostają małpiego rozumu i wpisują się w zderzenie dwóch dużych partii -Nasi kandydaci będą startować w 10 powiatach i do sejmiku województwa opolskiego, pod różnymi szyldami. Tu mamy rozwiązania elastyczne, jak elastyczny… » więcej 2024-02-29, godz. 09:53 O samorządowych ambicjach Konfederacji i przyszłości wojny na Ukrainie - Włodzimierz Skalik w Radiu Opole Ambicje Konfederacji związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi były głównym tematem Porannej Rozmowy Radia Opole z posłem tego ugrupowania Włodzimierzem… » więcej 2024-02-28, godz. 11:19 Chcę pracować na rzecz Prudnika - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach samorządowych Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę była poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, która w nadchodzących wyborach samorządowych powalczy… » więcej 2024-02-27, godz. 09:00 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe i przyszłości regionalnej kolei Koalicja Obywatelska nie wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Opola. Związani z nią działacze będą wspierać Arkadiusza Wiśniewskiego, który… » więcej 2024-02-26, godz. 09:31 Irena Pordzik o sytuacji uchodźców i wpływie wojny na relacje polsko-ukraińskie W sobotę minęły 2 lata od wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie. W porannej rozmowie pytaliśmy konsul honorową Ukrainy w Opolu Irenę Pordzik o jej wpływ… » więcej 2024-02-23, godz. 08:58 "Powinien być wstrzymany". Marcin Oszańca o Zielonym Ładzie i wywołanych przez niego protestach rolników - Rolnicy słusznie protestują, bo sytuacja odnośnie zapisów Zielonego Ładu po pandemii oraz rosyjskiej napaści na Ukrainę znacznie się zmieniła, co więcej… » więcej 2024-02-22, godz. 09:01 "To jest taki konkurs piękności. Każdy powinien przedstawić swoją ofertę" Jerzy Wrębiak o wyborach burmistrza B… Zdaniem Jerzego Wrębiaka, który w wyborach ma pięciu kontrkandydatów, demokracja w Brzegu ma się dobrze. Wzywał też do sporu na argumenty, a nie do rozbudzania… » więcej 2024-02-21, godz. 09:04 Monika Ożóg o kontrowersjach związanych z wyborem na nowe stanowisko i możliwościach konserwatora zabytków - Uważam, że konserwator zabytków jest przedstawicielem tych obiektów, które już nie mogą mówić - tak o swojej nowej funkcji mówiła w Radiu Opole Monika… » więcej 2024-02-20, godz. 09:01 Wicewojewoda Piotr Pośpiech: "Protest rządzi się swoimi prawami, oczekiwaliśmy twardych postulatów" Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek był wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech, którego pytaliśmy głównie o wczorajsze rozmowy z rolnikami. Efektem… » więcej 2024-02-19, godz. 09:00 Marszałek Andrzej Buła: "Rolnictwo wymaga specjalnego traktowania. W tej działalności sytuacja zmienia się dynami… - Rolnictwo trzeba uwzględnić w zapisach Zielonego Ładu, ale należy to robić rozważnie, z uwzględnieniem trudnej do przewidzenia dynamicznej sytuacji w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »