Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Maciej Kalski o tym 'Po co dzieciom rodzice' i Dniach…
2023-05-11, 08:59 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Maciej Kalski o tym "Po co dzieciom rodzice" i Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

Maciej Kalski o tym "Po co dzieciom rodzice" i Dniach Otwartych Funduszy Europejskich
- Po co dzieciom rodzice? To pytanie zadamy jutro (12.05) w opolskiej filharmonii, bo planujemy spotkanie z panią psycholog Aleksandrą Piotrowską - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
O godzinie 15.30 rozpocznie się otwarte dla wszystkich zainteresowanych darmowe wydarzenie, którego celem jest podyskutowanie o tym, jak pogodzić życie zawodowe z życiem rodzinnym.

Oprócz znanej psycholog, autorki wielu książek o mądrym wychowaniu dzieci w spotkaniu wezmą udział Barbara Bonk, wicemistrzyni Europy w odnoszeniu ciężarów, mama dwojga dzieci, dr Sabina Kubiciel pracowniczka naukowa, badacz rynku pracy, matka trójki dzieci, Jacek Klimczak prowadzący Opolski Klub Ojca, ojciec trójki dzieci, a także specjalistka od HR.

Spotkanie jest częścią Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
- Pokazujemy efekty projektów. WUP od 2017 roku realizował projekt dla rodziców wracających po urlopach macierzyńskich, tacierzyńskich do pracy. Ponad 1000 osób skorzystało z dofinansowania do żłobka dla swoich maluchów, dzięki czemu mogło wrócić do pracy - powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

Jak powiedział dyrektor Kalski kończy się rozliczanie ostatnich umów na rożnego rodzaju dofinansowania z poprzedniej perspektywy finansowej funduszy europejskich.
Trwają już prace nad uruchamianiem procedur nowych konkursów.

- Dzisiaj zbiera się komitet monitorujący, będziemy przyjmować kryteria na podstawie których będą oceniane projekty z nowej perspektywy. Czekamy na umowę z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, natomiast proceduralnie jesteśmy gotowi do ogłaszania naborów - zaznaczył Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W Porannej Rozmowie Radia Opole powiedział także o wydarzeniach na Pl. Wolności w Opolu, w piątkowe popołudnie związanych z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich.

Zobacz także

2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej 2023-09-07, godz. 08:35 Prof. Marcin Lorenc o starcie w wyborach do senatu, zarobkach naukowców i przyszłości mniejszych uczelni - Dostałem propozycję z zaskoczenia, bo nie spodziewałem się jej. Faktem jest, że wcześniej były prowadzone rozmowy, ale uważałem, że moja rola jest… » więcej 2023-09-06, godz. 09:19 Poseł Katarzyna Czochara o listach i obietnicach wyborczych -Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, stąd obecność w pierwszej szóstce listy wyborczej kandydatów spoza PiS. Uważam, że ta lista jest dobrze ułożona. Są… » więcej 2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »