Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów…
2023-03-13, 09:25 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej

Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej
- To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole prof. Marek Gierlotka o 86. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz XV Konferencji „Kardiologii Polskiej”.
- Bardzo dużo się zmienia w kardiologii, co roku pojawiają się nowe wytyczne, około czterech, pięciu takich dokumentów drukuje Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. W tym roku są to multidyscyplinarne wytyczne, które zahaczają o onkologie i operacje chirurgiczne. Dlatego na konferencję zapraszamy nie tylko kardiologów, ale i chirurgów, onkologów i jak zawsze lekarzy rodzinnych i internistów - powiedział prof. Gierlotka, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji.

Wyjaśnił, że obecność lekarzy pierwszego kontaktu i lekarzy internistów jest bardzo oczekiwana, ponieważ to oni, jako pierwsi mają kontakt z pacjentem.

Rozmawialiśmy także o zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotyczącej funkcjonowania krajowej sieci kardiologicznej od przyszłego roku.

- To bardzo dobra wiadomość bo krajowa sieć kardiologiczna jakiś czas temu jako pilotaż ruszyła na Mazowszu, później dołączyło kilka największych województw. Cieszę się bardzo, że minister tak powiedział, bo zachodziły obawy, czy ona obejmie cała Polskę i w jakiej formule. Krajowa sieć kardiologiczna to rozwiązanie, które ma pomóc w jak najszybszy sposób przeprowadzić pacjenta od momentu rozpoznania problemu do najlepszego leczenia bez czekania w kolejkach - wyjaśnił gość Radia Opole.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-07-04, godz. 08:30 Dyrektor WUP Maciej Kalski o rynku pracy i napływie cudzoziemców - Brzmi imponująco! Z tego co kojarzę, jesteśmy również liderem w Europie. W naszym regionie oznacza to bezrobocie 6,1 proc na koniec maja, bo za czerwiec… » więcej 2023-07-03, godz. 09:31 Poseł Kostuś (PO): PiS na sztandarach niesie hasło zero imigracji, a prowadzi najbardziej liberalną politykę przyjmowania… - W kwestiach bezpieczeństwa mówiliśmy i mówimy i mówić będziemy jednym głosem ponad partyjnymi podziałami, bo to najważniejsze zadanie dla państwa… » więcej 2023-06-30, godz. 09:00 Poseł Violetta Porowska o konferencji poświęconej kobietom - Mamy obraz tego, jaka jest Opolanka XXI wieku i jest to obraz zaskakujący. Wbrew stereotypowemu często postrzeganiu, mieszkanki naszego regionu są otwarte… » więcej 2023-06-29, godz. 09:18 Ryszard Galla: Tonący brzytwy się chwyta. Korzystamy z wszystkich możliwych sposobów, ten temat mocno nagłośnić - Cieszymy się, że jest taka decyzja Komisji Petycji, bo to nie zawsze jest oczywiste - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard… » więcej 2023-06-28, godz. 08:55 Włodzimierz Skalik o rosnących notowaniach Konfederacji - Nie jesteśmy spod jednej sztancy! Mamy własne, indywidualne spojrzenia. I chcielibyśmy, by była taka sama Polska: zróżnicowane osoby, ale skutecznie ze… » więcej 2023-06-27, godz. 08:30 Janusz Kowalski: Wyrzucić wszystkich, którzy powiedzieli "NIE" kolei w Głubczycach - Dotrzymaliśmy słowa, wielka radość w moim sercu - powiedział Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski, wiceminister rolnictwa o pozyskaniu finansowania… » więcej 2023-06-26, godz. 09:29 Bartosz Maziarz: Weekendowy pucz w Rosji to walka stronnictw w których biorą udział także służby specjalne - Wiele osób może czuć niedosyt po nieudanym puczu w Rosji, ale działamy w mgle informacyjnej i ciężko jest dokładnie dowiedzieć się, co tak na prawdę… » więcej 2023-06-23, godz. 08:35 Kurator Michał Siek o kończącym się roku szkolnym Myślę, że w porównaniu do poprzednich lat, to był bardzo spokojny rok. Przebiegał bez większych zakłóceń, mimo początkowych obaw czy będzie np. opał… » więcej 2023-06-22, godz. 08:49 Dariusz Brzęczek, nowy szef "Solidarności" w regionie o roli związków zawodowych - Od samego początku działalności związkowej przyświecała mi idea pomocy ludziom i pracy dla ludzi. Taką duszę społecznika miałem zawsze! - mówi Dariusz… » więcej 2023-06-21, godz. 09:05 Poseł Paweł Kukiz o polityce, referendum imigracyjnym i starcie w wyborach - Trudno to nazwać jakimś życiem politycznym, to bardziej przypomina jakieś ekstremalne talk-show niż debatę - tak poseł Paweł Kukiz odpowiedział na pytanie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »