Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i…
2023-03-10, 09:00 Autor: Ireneusz Prochera

Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego

Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego
Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem programu święta opolskiej uczelni. Dr hab Adam Drosik, prof. UO przypomniał w Porannej Rozmowie Radia Opole, że profesor Antoszewski ma ogromne zasługi na polu krzewienia nauk politycznych.Podkreślił także, że to wyróznienie to takżę chęć wzmocnienia świadomości, że politologia, nauka o systemach politycznych i finkcjonowaniu demokracji są potrzebne do zrozumienia zmianiającej się rzeczywiści.
- Musimy patrzeć na demokrację i w ten sposób klasyczny, ateński, bo to gdzieś ma swoje źródło, no i teraz jak się zmienia. Jak się zmienia również pod wpływem nowoczesnych mediów. Gdzie jest dzisiaj - moglibyśmy powiedzieć - ta mityczna agora? Czy to jest ten hydepark internetowy czy może jakiś innych definicji byśmy szukali? - pytał w Porannej rozmowie dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej.
Podkreślał też, że osoby takie jak prof. Antoszewski tworzyły debatę na temat demokracji, porównywania demokracji zachodnioeuropejskich, porównywania zmian systemowych, jakie zachodziły w Europie Środkowo-Wschodniej.

Gość Radia Opole odniósł się także do ewaluacji przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w której Uniwersytet Opolski został bardzo dobrze oceniony.

Zobacz także

2023-05-10, godz. 08:35 Andrzej Jakiel o sytuacji na rynku nieruchomości -Mamy poważne wyhamowanie na rynku nieruchomości. Kontynuowane są przede wszystkim zaczęte już inwestycje. Nowych powstaje niewiele - ocenił Andrzej Jakiel… » więcej 2023-05-09, godz. 09:20 Kapitan Sobieszczański: "Impreza jest tłusta" - III Opolski Plebiscyt Żeglarski Dwa lata pandemii, rejs, remont jachtu, to wszystko spowodowało czteroletnią przerwę w organizacji Opolskiego plebiscytu żeglarskiego. Wraca on w najbliższą… » więcej 2023-05-08, godz. 09:00 Dr Karol Nawrocki, prezes IPN o likwidacji radzieckich pomników i 78. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej - Z jednej strony dajemy finanse na usunięcie, ale wychodzimy też z konkretną ofertą do samorządów, proponując postawienie monumentów, pomników prawdziwych… » więcej 2023-05-05, godz. 08:41 Marcin Oszańca jedynką na opolskiej liście PL2050-PSL? - Są pozytywne emocje, jest plan, jest wspólnota programowa - powiedział Marcin Oszańca lider PLS na Opolszczyźnie pytany o to, czy wspólny start ludowców… » więcej 2023-05-04, godz. 08:45 Robert Socha o rozpoczynających się dzisiaj (04.05) maturach - W tym roku mamy dwie formuły egzaminów maturalnych - z 215 roku i z 2023 roku. Wynika to z reformy edukacji, która miała miejsce kilka lat temu - powiedział… » więcej 2023-05-03, godz. 09:00 Piloci Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny - O godzinie 12.00, czyli w momencie rozpoczęcia uroczystości z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja nastąpi przelot trzech samolotów w szyku prowadzący… » więcej 2023-05-02, godz. 09:00 Katarzyna Czochara: Warto to święto promować i pokazywać, że polska flaga to my - Rozpoczynamy o godzinie 14. mszą w intencji ojczyzny, po czym udajemy się pod pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, tam odbędzie część oficjalna w asyście… » więcej 2023-04-28, godz. 09:27 Jerzy Naszkiewicz o programie Mój Prąd 5.0 - 58 tys. zł, jakie możemy pozyskać z programu "Mój prąd 5.0" to jest "kumulacja" - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Jerzy Naszkiewicz wiceprezes… » więcej 2023-04-27, godz. 08:33 Wojewoda Kłosowski: o ukraińskim zbożu na Opolszczyźnie i pokazach lotniczych 3-go maja - To jest rzucanie nieuzasadnionych oskarżeń - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Odniósł się w ten sposób… » więcej 2023-04-26, godz. 09:21 Rafał Pydych o tym, kiedy A4 będzie miała po 3 pasy ruchu - Jeśli nic w gospodarce się nie zmieni i plany się nie zmienią to data jest realna - powiedział Rafał Pydych dyr GDDKiA w Opolu pytany o to, czy w 2030… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »