Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy
2023-03-06, 09:04 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy

Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy
- Chcieliśmy przedstawić panu premierowi problemy, z którymi nasi samorządowcy, a także samorządowcy nie będący członkami OdNowy się borykają - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Witkowski, lider stowarzyszenia Od Nowa w województwie opolskim.
W sobotę (3.03) odbył się kongres programowy tego ugrupowania. Rozmawiano o samorządach, bezpieczeństwie, gospodarce i młodym pokoleniu.
- Będziemy pewne rzeczy modyfikować - powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole pytany o to, czy program OdNowy będzie pisany na nowo, ponieważ rok temu kongres programowy także był zorganizowany.
- Musimy szukać rozwiązania i ulżyć samorządom, znaleźć takie mechanizmy, które zwiększą ich dochody bieżące. To jest największy problem, jaki wybrzmiał i dobrze, że był przy tym premier, bo też mógł to usłyszeć - powiedział Tomasz Witkowski

Padł pomysł utworzenia w każdym województwie Społecznych Komitetów Wsparcia Sił Zbrojnych.

- To wzięło się z akcji "Murem za polskim mundurem". Chcemy skupiać wokół OdNowy ludzi, którym los polskiego żołnierza, szacunek dla munduru jest bardzo bliski - powiedział i dodał, że jest wiele organizacji, stowarzyszeń, którym na tym zależy, więc dostaną "wspólny szyld". - Finansowanie pewnie przyjdzie z czasem, zobaczymy z jakim to się spodka odzewem.

Marcin Ociepa lider OdNowy zaproponował stworzenie agencji ds. walki z dezinformacją, utworzenie "Gdańskiej ósemki" porozumienia, na wzór Bukaresztańskiej dziewiątki, państw basenu morza Bałtyckiego.

- Chcielibyśmy, aby była jedna wspólna polityka głównie obronna, ale również gospodarcza i handlowa zmierzająca do wykorzystywania wód morza Bałtyckiego w zgodzie z użytkownikami, państwami.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę!

Zobacz także

2023-05-17, godz. 09:00 Poseł Czochara o konwencji programowej: To są propozycje realne, które będą na pewno realizowane, kiedy otrzymamy… - Jest to rzecz nierealna, żeby to mogło być od czerwca i pan Donald Tusk, który proponuje coś takiego dobrze o tym wie. Jest cały proces legislacyjny i… » więcej 2023-05-16, godz. 09:17 Sławomir Kłosowski o reakcjach na najnowsze propozycje PiS - Bardzo bym chciał, żeby okazało się, że zmieniliśmy ich mentalność, sposób myślenia o programach społecznych, ale ja im po prostu nie wierzę! - mówił… » więcej 2023-05-15, godz. 09:00 Burmistrz Hubert Ibrom zaprasza na obchody 800-lecia Ujazdu - To rzeczywiście dla nas rok szczególny: 800 lat od nadania praw miejskich Ujazdowi, dla najmniejszego miasta województwa opolskiego, ale siódmego najstarszego… » więcej 2023-05-11, godz. 15:20 Michał Kobosko (Polska 2050) o sojuszu z PSL i ustalaniu list wyborczych -Premię za zjednoczenie mam nadzieję, że zobaczymy w dniu wyborów, bo to jest jedyny prawdziwy sondaż - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Kobosko… » więcej 2023-05-11, godz. 08:59 Maciej Kalski o tym "Po co dzieciom rodzice" i Dniach Otwartych Funduszy Europejskich - Po co dzieciom rodzice? To pytanie zadamy jutro (12.05) w opolskiej filharmonii, bo planujemy spotkanie z panią psycholog Aleksandrą Piotrowską - powiedział… » więcej 2023-05-10, godz. 08:35 Andrzej Jakiel o sytuacji na rynku nieruchomości -Mamy poważne wyhamowanie na rynku nieruchomości. Kontynuowane są przede wszystkim zaczęte już inwestycje. Nowych powstaje niewiele - ocenił Andrzej Jakiel… » więcej 2023-05-09, godz. 09:20 Kapitan Sobieszczański: "Impreza jest tłusta" - III Opolski Plebiscyt Żeglarski Dwa lata pandemii, rejs, remont jachtu, to wszystko spowodowało czteroletnią przerwę w organizacji Opolskiego plebiscytu żeglarskiego. Wraca on w najbliższą… » więcej 2023-05-08, godz. 09:00 Dr Karol Nawrocki, prezes IPN o likwidacji radzieckich pomników i 78. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej - Z jednej strony dajemy finanse na usunięcie, ale wychodzimy też z konkretną ofertą do samorządów, proponując postawienie monumentów, pomników prawdziwych… » więcej 2023-05-05, godz. 08:41 Marcin Oszańca jedynką na opolskiej liście PL2050-PSL? - Są pozytywne emocje, jest plan, jest wspólnota programowa - powiedział Marcin Oszańca lider PLS na Opolszczyźnie pytany o to, czy wspólny start ludowców… » więcej 2023-05-04, godz. 08:45 Robert Socha o rozpoczynających się dzisiaj (04.05) maturach - W tym roku mamy dwie formuły egzaminów maturalnych - z 215 roku i z 2023 roku. Wynika to z reformy edukacji, która miała miejsce kilka lat temu - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »