Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Aleksandra Drescher o tym jak obniżać rachunki…
2023-03-02, 08:48 Autor: Ireneusz Prochera

Aleksandra Drescher o tym jak obniżać rachunki za energię

Aleksandra Drescher o tym jak obniżać rachunki za energię
-Nawet po kilkanaście wniosków na termomodernizację budynków czy na instalacje fotowoltaiczne złożyły opolskie gminy, dążąc do obniżania rachunków za energię - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Aleksandra Drescher, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
Aleksandra Drescher przypomniała także, że indywidualni inwestorzy również mają możliwość korzystania z programów takich jak "Czyste Powietrze". Aleksandra Drescher oceniła, że sam proces ubiegania się o te dotacje nie jest skomplikowany, a w podjęciu decyzji, na co postawić i jak się do tego zabrać, pomagają konsultanci Funduszu.

Prezes WFOŚiGW w Opolu zwróciła uwagę, że także samorządy poszukują sposobów na długofalowe oszczędności. Dla nich zorganizowano (02.03) konferencję, podczas której eksperci zaprezentują dostępne rozwiązania. A są to nie tylko panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła- zaznaczyła Aleksandra Drescher.

Rozmówczyni Ireneusza Prochery zwróciła także uwagę na uruchomione ostatnio programy dofinansowania powstawania pracowni ekologicznych w szkołach. Dzięki nim dzieci i dorośli będą mogli poznać np. zasady funkcjonowania OZE.

Zobacz także

2023-06-22, godz. 08:49 Dariusz Brzęczek, nowy szef "Solidarności" w regionie o roli związków zawodowych - Od samego początku działalności związkowej przyświecała mi idea pomocy ludziom i pracy dla ludzi. Taką duszę społecznika miałem zawsze! - mówi Dariusz… » więcej 2023-06-21, godz. 09:05 Poseł Paweł Kukiz o polityce, referendum imigracyjnym i starcie w wyborach - Trudno to nazwać jakimś życiem politycznym, to bardziej przypomina jakieś ekstremalne talk-show niż debatę - tak poseł Paweł Kukiz odpowiedział na pytanie… » więcej 2023-06-20, godz. 08:51 Przemysław Rzodkiewicz o walce z fałszowaniem produktów rolno-spożywczych - Jesteśmy inspekcją, która za zadanie ma ochronę konsumenta. Każdy z nas korzysta z żywności, a niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że mamy wyspecjalizowaną… » więcej 2023-06-19, godz. 08:30 Jakub Roszuk o zanieczyszczeniu Odry i Białej Głuchołaskiej -To co się dzieje na rzekach to konsekwencja zaniedbań z ostatnich lat. Rzeka nam pokazuje, co zrobiliśmy. Wydaje mi się, że po tej ostatniej katastrofie… » więcej 2023-06-16, godz. 08:52 Andrzej Kruczkiewicz o 25-leciu powiatu - Jeśli chodzi o powiaty to one straciły na tych wszelkich przesunięciach, bo powiat de facto żyje z subwencji. Jest nadmiar tych rzeczy, które na nas zostały… » więcej 2023-06-15, godz. 08:51 Wojciech Komarzyński o "wojennych" dopłatach dla rolników - Katalog form pomocy jest znacznie szerszy w naborze od 12 czerwca. I na pewno środków dla potrzebujących nie zabraknie. W pierwszym naborze złożono 2,5… » więcej 2023-06-14, godz. 08:50 Piotr Sitnik z Polski 2050 o trzeciej drodze, rewitalizacji Odry i komisji ds. rosyjskich wpływów - Społeczeństwo jest bardzo spolaryzowane, a my chcemy być tą siła, która zajmie się rozwiązywaniem problemów, a nie konfliktami - mówi Piotr Sitnik… » więcej 2023-06-13, godz. 08:58 Marszałek Andrzej Buła o stanie regionu i politycznych przygotowaniach do wyborów - Gdybym ja sam miał się ocenić, to dzięki pracy moich współpracowników, dyrektorów, różnych jednostek i instytucji oraz współpracy z innymi podmiotami… » więcej 2023-06-12, godz. 08:30 Tomasz Ciesielczuk o recyklingu w Polsce oraz systemie kaucyjnym za opakowania na napoje W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów skierowała do Sejmu projekt przepisów o systemie kaucyjnym za opakowania na napoje. W myśl ustawy, od początku 2025 roku… » więcej 2023-06-09, godz. 09:43 Agata Konarska, rzecznik jubileuszowego KFPP: Sześćdziesięciolecie zobowiązuje do tego, żeby oddać hołd artysto… - Czekam na każdy z koncertów, każdy koncert jest zupełnie inny, każdy zaproponuje inne emocje - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agata Konarska… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »