Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Oszańca: Setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie…
2023-01-12, 09:54 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Oszańca: Setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie łącznie z prominentnymi politykami PiS

Oszańca: Setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie łącznie z prominentnymi politykami PiS
- To oznacza, że setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie łącznie z prominentnymi politykami Prawa i Sprawiedliwości, gdzie jak wiemy, też zapisywali swoje dzieci na naukę języka niemieckiego - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcin Oszańca, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego na Opolszczyźnie.
Skomentował w ten sposób decyzję prokuratury, która odmówiła wszczęcia postępowania wobec jego Osoby. Doniesienie na Oszańcę złożył poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, kiedy lider ludowców przyznał, że jego dziecko uczęszcza na język mniejszości, choć do mniejszości niemieckiej nie należy.

Poseł Kowalski nazwał to wyłudzaniem pieniędzy, składaniu fałszywych oświadczeń i oświadczeniem nieprawdy. Na antenie Radia Opole zapowiedział, że sprawa trafi do prokuratury.

- W styczniu mówił publicznie o tym, że to jest oszustwo, a w dopiero w listopadzie złożył zawiadomienie do prokuratury - podkreślał w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcin Oszańca.

Dodał on, że w jednej z publikacji przeczytał, że poseł Kowalski chce się odwołać.

- Ja też na tym nie poprzestanę, założę sprawę cywilną, będę wnioskował o odebranie mu immunitetu, żeby nie mógł się zasłonić kolejny raz, za obrazę mieszkańców województwa opolskiego - zapowiedział gość Radia Opole.

Rozmawialiśmy także o polityce i przymiarkach partii opozycyjnych do połączenia sił przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się jesienią.

Wczoraj (11.01) PSL i Polska 2050 zorganizowały wspólnie konferencję prasową w Opolu.
- Współpracujemy, jest blisko wyborów, chcemy pokazać, że więcej nas łączy niż dzieli - wyjaśnił Oszańca. - Jak pójdziemy do wyborów? To jeszcze przed nami, dajmy sobie jeszcze miesiąc. Wiem, że rozmowy bardzo intensywnie prowadzi Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie opolskim powiedział także, że pod koniec stycznia spotka się z Michałem Kołodziejczykiem, liderem Agrounii, która zaczyna tworzyć swoje struktury na Opolszczyźnie.

- Prezes Kosiniak-Kamysz i inni przedstawiciele PSL także spotykają się z Agrounią, bo mamy wspólny cel. Chcemy dbać o polską wieś, polskich rolników - powiedział w Radiu Opole Marcin Oszańca.


W internetowej części rozmowy mówiliśmy o trwającym od środy posiedzeniu sejmu i tym, czy do Polski trafia pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy.

Zobacz także

2023-03-10, godz. 09:00 Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem… » więcej 2023-03-09, godz. 08:40 Kurator Siek: Może być tak, że nauczyciele nie będą mieli kogo uczyć - To, że teraz w szkołach podstawowych jest dobrze, w tym sensie, że jest sporo uczniów, wynika z tego, że była reforma edukacji, po drodze był "podwójny… » więcej 2023-03-08, godz. 10:01 Violetta Porowska o dniu kobiet i trwającym posiedzeniu sejmu - Zdefiniowanie jaka jest dzisiaj polska kobieta jest trudne. Często usiłuje się nas w dwa schematy włożyć, że albo jesteśmy wojujące feministki, albo… » więcej 2023-03-07, godz. 09:50 Marcin Oszańca: Zgłosiłem chęć i gotowość wystawienia kandydata z PSL w okręgu nr 51 w wyborach do Senatu - W okręgach, w których są obecni senatorzy partii jeszcze opozycyjnych, czyli okręg opolski i okręg wschodni będziemy popierać obecnych senatorów, mają… » więcej 2023-03-06, godz. 09:04 Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy - Chcieliśmy przedstawić panu premierowi problemy, z którymi nasi samorządowcy, a także samorządowcy nie będący członkami OdNowy się borykają - powiedział… » więcej 2023-03-05, godz. 09:00 Lech Kuchnowski o oszczędzaniu na energii Pojęcie "transformacja energetyczna" u wielu budzi przerażenie, ze względu na to, że ma przewrócić do góry nogami nasz dotychczasowy styl życia i uderzyć… » więcej 2023-03-04, godz. 09:00 Danuta Szewczyk-Kłos o kilkusetletnich dokumentach jakie otrzymała w depozyt Biblioteka UO - Dokumenty były bardzo ściśle sprawdzane w kilku ośrodkach, które zajmują się tego typu analizami - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Danuta… » więcej 2023-03-03, godz. 09:44 Podkom. Świątczak: Średnio w ubiegłym roku seniorzy z Opolszczyzny co kwartał tracili milion złotych - Zaskoczenie, presja czasu i izolacja - na tym bazują oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole podkom. Dariusz… » więcej 2023-03-02, godz. 08:48 Aleksandra Drescher o tym jak obniżać rachunki za energię -Nawet po kilkanaście wniosków na termomodernizację budynków czy na instalacje fotowoltaiczne złożyły opolskie gminy, dążąc do obniżania rachunków… » więcej 2023-03-01, godz. 09:48 Arkadiusz Karbowiak: Naszym celem było przywrócenie pamięci o żołnierzach podziemia antykomunistycznego - W 2009 roku we Wrocławiu doszło do spotkania ze śp. Januszem Kurtyką, prezesem IPN i tam doszło do pewnych uzgodnień związanych z ideą tego święta… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »