Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Jerzy Naszkiewicz o 'Czystym Powietrzu': Wielu zastanawia…
2023-01-10, 09:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jerzy Naszkiewicz o "Czystym Powietrzu": Wielu zastanawia się, czy nie wycofać wniosku i nie złożyć go wg nowych zasad

Jerzy Naszkiewicz o zmianach w programie Czyste Powietrze
- Widzimy zwiększone zainteresowanie programem Czyste Powietrze, który od nowego roku funkcjonuje na nowych zasadach - powiedział w "Porannej Rozmowie Radia Opole" Jerzy Naszkiewicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Co ciekawe, ci którzy złożyli wniosek do programu pod koniec ubiegłego roku wycofują go i chcą składać ponownie na nowych warunkach.
- Zasady programu zmieniły się na korzyść, zostały urealnione. Są takie przypadki, że koś złożył wniosek końcem grudnia, usłyszał, że od 3 stycznia zmieniają się zasady i próbują wniosek wycofać, żeby złożyć go na korzystniejszych zasadach. Tak można - zaznaczył prezes WFOŚiGW.

Nowe zasady, to większe progi dochodowe i większe dofinansowanie do inwestycji takich jak: wymiana pieca, termomodernizacja i montaż paneli fotowoltaicznych

- Na poziomie podstawowym maksymalna kwota dofinansowania wynosi 66 tysięcy zł - dodaje gość Radia Opole. - To jest poziom, w którym osoba wnioskująca nie przekracza obecnie dochodu 135 tysięcy zł.

W kolejnym progu można uzyskać maksymalnie 99 tysięcy zł. W przypadku gospodarstwa wieloosobowego dochód na osobę nie może przekraczać 1894 zł miesięcznie, a w przypadku gospodarstwa jednoosobowego 2651 zł.

Najwyższy poziom dofinansowania to 135 tysięcy zł z kryterium dochodowym dla gospodarstwa wieloosobowego 1090 zł na jedną osobę miesięcznie, w przypadku gospodarstwa jednoosobowego 1526 zł.
Ponadto w każdym z progów istnieje także możliwość uzyskania 1200 zł na audyt energetyczny.

Od początku funkcjonowania programu Czyste Powietrze, czyli od 2018 roku w województwie opolskim złożono 15. tys 840 wniosków na 265 mln 757 tys. zł.
- Pozytywnych decyzji podpisaliśmy 14 tys.237 na ogólną wartość ponad 236 mln zł.

Chcesz wiedzieć więcej o zmianach w programie Czyste Powietrze? Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-03-10, godz. 09:00 Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem… » więcej 2023-03-09, godz. 08:40 Kurator Siek: Może być tak, że nauczyciele nie będą mieli kogo uczyć - To, że teraz w szkołach podstawowych jest dobrze, w tym sensie, że jest sporo uczniów, wynika z tego, że była reforma edukacji, po drodze był "podwójny… » więcej 2023-03-08, godz. 10:01 Violetta Porowska o dniu kobiet i trwającym posiedzeniu sejmu - Zdefiniowanie jaka jest dzisiaj polska kobieta jest trudne. Często usiłuje się nas w dwa schematy włożyć, że albo jesteśmy wojujące feministki, albo… » więcej 2023-03-07, godz. 09:50 Marcin Oszańca: Zgłosiłem chęć i gotowość wystawienia kandydata z PSL w okręgu nr 51 w wyborach do Senatu - W okręgach, w których są obecni senatorzy partii jeszcze opozycyjnych, czyli okręg opolski i okręg wschodni będziemy popierać obecnych senatorów, mają… » więcej 2023-03-06, godz. 09:04 Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy - Chcieliśmy przedstawić panu premierowi problemy, z którymi nasi samorządowcy, a także samorządowcy nie będący członkami OdNowy się borykają - powiedział… » więcej 2023-03-05, godz. 09:00 Lech Kuchnowski o oszczędzaniu na energii Pojęcie "transformacja energetyczna" u wielu budzi przerażenie, ze względu na to, że ma przewrócić do góry nogami nasz dotychczasowy styl życia i uderzyć… » więcej 2023-03-04, godz. 09:00 Danuta Szewczyk-Kłos o kilkusetletnich dokumentach jakie otrzymała w depozyt Biblioteka UO - Dokumenty były bardzo ściśle sprawdzane w kilku ośrodkach, które zajmują się tego typu analizami - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Danuta… » więcej 2023-03-03, godz. 09:44 Podkom. Świątczak: Średnio w ubiegłym roku seniorzy z Opolszczyzny co kwartał tracili milion złotych - Zaskoczenie, presja czasu i izolacja - na tym bazują oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole podkom. Dariusz… » więcej 2023-03-02, godz. 08:48 Aleksandra Drescher o tym jak obniżać rachunki za energię -Nawet po kilkanaście wniosków na termomodernizację budynków czy na instalacje fotowoltaiczne złożyły opolskie gminy, dążąc do obniżania rachunków… » więcej 2023-03-01, godz. 09:48 Arkadiusz Karbowiak: Naszym celem było przywrócenie pamięci o żołnierzach podziemia antykomunistycznego - W 2009 roku we Wrocławiu doszło do spotkania ze śp. Januszem Kurtyką, prezesem IPN i tam doszło do pewnych uzgodnień związanych z ideą tego święta… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »