Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wojewoda S.Kłosowski: rok pod znakiem dramatycznych…
2022-12-27, 09:28 Autor: Ireneusz Prochera

Wojewoda S.Kłosowski: rok pod znakiem dramatycznych wydarzeń

Podsumowanie roku przez wojewodę opolskiego, Sławomira Kłosowskiego
-Mijający rok obfitował w różne dramatyczne wydarzenia - takie jak wybuch wojny na Ukrainie, tragiczny pożar na strzelnicy w Chrząstowicach, masowe śnięcia ryb w Odrze czy dalsza walka z pandemią koronawirusa. - mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Podkreśla, że wszystkie one były dużym wyzwaniem także dla loklanych władz.
Wojewoda poinformował także, że sprzęt, który udało się zgromadzić w czadie walki z pandemią COVID-19 został przekazany różnym placówkom w regionie w tymczasowe użytkowanie.
- To był główny punkt mojej troski o to, żeby kosztowny sprzęt, najnowocześniejszy na świecie - i respiratory i kardiomonitory i USG i wszelki sprzęt, który zgromadziliśmy, został na Opolszczyźnie. To niebagatelna kwota 25 mln złotych- podkreśla Sławomir Kłosowski i dodaje, że jeśli całkowicie minie zagrożenie COVID-19, to sprzęt ten zostanie szpitalom darowany na stałe.

Wojewoda odniósł się także do kontroli , jakie zlecił po pożarze strzelnicy w podopolskich Chrząstowicach, w którym zginęły 4 osoby. Rozmawialiśmy również o sytuacji na Kanale Gliwickim, w kontekście masowego padania ryb w niektórych rzekach i zbiornikach wodnych.

Sławomir Kłosowski podziękował także na radiowej antenie swoim pracownikom i współpracownikom, służbom porządkowym oraz lekarzom, którzy walczyli z pandemią koronawirusa.

Zobacz także

2023-02-27, godz. 09:14 Sławomir Kłosowski: o ekonomii społecznej i roku goszczenia uchodźców w regionie - Będziemy podpisywali decyzję o przyjęciu w poczet podmiotów ekonomii społecznej, czy przedsiębiorstw społecznych, bo różnie się na to mówi, Fundacji… » więcej 2023-02-26, godz. 08:50 Michał Kołodziejczak o sojuszu Agrounii z Porozumieniem i szansach wyborczych Zawiązanie sojuszu Agrounii z Porozumieniem było jedną z najbardziej zaskakujących politycznych informacji w ostatnim czasie. Liderzy obu ugrupowań w tym… » więcej 2023-02-25, godz. 08:50 Marcin Ociepa m.in. o wojnie na Ukrainie, programie zbrojeniowym Polski i wizycie prezydenta USA Minął rok od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Warto więc zapytać, jaką lekcję z tego wyciągnęła wspólnota międzynarodowa? Wiadomo, że Polska… » więcej 2023-02-24, godz. 09:41 Wojna trwa już rok. Rozmowa z dr Bartoszem Maziarzem - O tym, że Ukraina do tej pory nie upadła przeważyło kilka czynników - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Bartosz Maziarz, politolog, ekspert… » więcej 2023-02-23, godz. 09:26 Dr Tomasz Pawłuszko: Cały świat mówi o tym, co się wydarzyło w Polsce i w Kijowie a przemówienie Putina przemknęło… - Celem wizyty Joe Bidena w Polsce było, mówiąc kolokwialnie, pokonanie Putina na przemówienia i to się udało - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr… » więcej 2023-02-22, godz. 09:50 Prof. UO Tomasz Ciesielczuk o tym, czy konsumpcja owadów uratuje klimat - Gdyby ktoś położył mi na talerzu świerszcza to bym go zjadł. Po pierwsze dlatego, że lubię wyzwania, a po drugie niebawem będzie to nie tylko wyzwanie… » więcej 2023-02-21, godz. 08:36 Łukasz Horbacz o sytuacji na rynku węgla Gwałtowny wzrost ubóstwa energetycznego w ostatnich miesiącach to jeden ze skutków wzrostu cen węgla. W skali całego kraju w obecnym sezonie grzewczym (2022/2023)… » więcej 2023-02-20, godz. 08:47 Dr Marek Kawa o wizycie prezydenta Joe Bidena w Polsce Wsparcie i pokazanie, że Polska może dziś odegrać bardzo ważną rolę - to zdaniem amerykanisty dr.Marka Kawy najważniejsze przesłanie wizyty w Polsce prezydenta… » więcej 2023-02-19, godz. 09:00 Przed nami Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Najczęściej zgłaszają się osoby, które doświadczają przemocy domowej, osoby oszukane "na wnuczka", "na policjanta", zdarzają się też kobiety, które… » więcej 2023-02-18, godz. 09:00 Alicja Żak-Łykus o rosnącej lawinowo liczbie prób samobójczych dzieci i młodzieży - Dane są bardzo niepokojące - powiedziała Alicja Żak-Łykus psycholog, ekspert WSB w Opolu komentując statystyki policyjne dotyczące prób samobójczych… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »