Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Adam Gomoła: Naszą ambicją jest uzyskać w wyborach…
2022-11-28, 09:03 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Adam Gomoła: Naszą ambicją jest uzyskać w wyborach parlamentarnych w regionie co najmniej 2 mandaty, a mam nadzieję, że 3

Adam Gomoła: Naszą ambicją jest uzyskać w wyborach parlamentarnych w regionie co najmniej 2 mandaty, a mam nadzieję, że 3
Adam Gomoła z zarządu Polska 2050 na Opolszczyźnie o:
- wyborze zarządu ugrupowania w regionie
- działalności i strukturze partii
- planach na wybory parlamentarne 2023
Wybór władz wojewódzkich jest zwieńczeniem naszych dotychczasowych trzyletnich działań - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Adam Gomoła z zarządu regionalnego partii Polska 2050, rzecznik ugrupowania na Opolszczyźnie.

Zarząd Polska 2050 w regionie jest pięcioosobowy.
Przewodniczącym jest Piotr Sitnik.
- To wiceprzewodniczący rady miejskiej w Kluczborku, wybitny samorządowiec z kilkunastoletnim doświadczeniem, wchodzący w skład stowarzyszenia "Ziemia kluczborska", które tez wchodzi w skład ogólnopolskiej koalicji samorządowej, z którą my, jako Polska 2050 Szymona Hołowni współpracujemy - powiedział Adam Gomoła.

Sekretarzem została Aleksandra Pawlik, Skarbnikiem Karolina Sabok, w zarządzie jest też Janusz Tomczak.
Partia nie ma struktur we wszystkich powiatach województwa opolskiego.
- Nie oznacza to jednak, że tam nie działamy. Dzisiaj (28.11) będziemy w Brzegu robić konferencję prasową dotyczącą sprawy kościoła św. Piotr i Pawła, który w 2003 roku został archidiecezji wrocławskiej oddany za złotówkę, teraz, po przyjęciu 1 mln 700 tys zł dotacji archidiecezja chce go sprzedać za 2,5 mln zł - powiedział gość Radia Opole.

Partia w województwie opolskim liczy około 40 osób, w stowarzyszeniu Polska 2050 działa także kilkadziesiąt osób, ale do partii się nie zapisało.

- Przy różnych akcjach wolontariackich pojawiają się osoby. W sumie tych osób, które działają z nami jest około 300 - stwierdził Adam Gomoła. - To ewenement naszego ruchu, że myślę 90 % osób nie ma ambicji startować w wyborach na wyższym szczeblu. Nie ma parcia, jak w innych partiach, że jest bitwa o miejsce na listach.

Pytany o to, czy Polska 2050 będzie startować w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych z innymi partiami opozycyjnymi powiedział, że będą współpracować, czego przykładem jest pakt senacki.
- Wspólną listą, jest lista do senatu, bo tam musimy, co pokazują wszystkie badania, musimy wystawić wspólnych kandydatów - powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

- Jeśli chodzi o sejm, to będziemy robić wszystko, żeby wygrać te wybory jako opozycja - zapowiedział. Pokazały nam przykłady Węgier, że robienie wspólnej listy opozycji, "od sasa do lasa" jest zabójcze. Mamy przykład z Czech, gdzie zrobienie dwóch bloków pozwoliło pokonać rząd Babiša.

Jak mówi Adam Gomoła, bliżej światopoglądowo Polsce 2050 do Polskiego Stronnictwa Ludowego, niż z partiami bardziej lewicowymi.

- Naszą ambicją jest to, żeby wprowadzić 60-cio, 80-cio osobową reprezentację i poprzez pracę udowodnić, że jesteśmy skutecznym ugrupowaniem i w kolejnych wyborach przejąć władzę. - Naszą ambicją jest uzyskać w tych wyborach parlamentarnych w regionie co najmniej 2 mandaty, a mam nadzieję, że 3.

Zobacz także

2023-01-29, godz. 09:00 Ks. Drechsler: Linia frontu na Ukrainie biegnie przez ludzkie serca - Zgodnie z przewidywaniami, zapał do pomagania Ukraińcom osłabł. To naturalne. Na placu boju pozostała prawdziwa arystokracja ducha - mówi dyrektor Caritas Diecezji… » więcej 2023-01-28, godz. 09:00 Poseł W.Zembaczyński (.N) : Zobaczyliśmy jak wygląda ruski mir Opolski parlamentarzysta odwiedził ukraińskie tereny, gdzie toczy się wojna z rosyjskim agresorem. Jak mówi, trudno nam sobie nawet wyobrazić skalę brutalności… » więcej 2023-01-27, godz. 09:20 Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną legitymację. Najstarszy z m-legitymacją ma 98 lat! - Dbamy o wizerunek zakładu, dbamy o komfort klientów - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Mariusz Jedynak, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzisiaj… » więcej 2023-01-26, godz. 09:30 Barbara Pawlos o Krainie Zdrowia Dzieci, wydarzeniu opolskiego NFZ pod patronatem Radia Opole - Chcemy odwrócić negatywny trend w zdrowiu dzieci i młodzieży po pandemii - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole rzecznik opolskiego oddziału NFZ… » więcej 2023-01-25, godz. 09:12 Starosta Gęsiarz: Szpital huczy, że kierownik chirurgii chce zamknąć oddział, bo jedzie na narty - Nie ma podstaw, żeby oddział chirurgii był zamknięty - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski. Kierownik oddziału… » więcej 2023-01-24, godz. 10:00 Sławomir Kłosowski o 3 godzinach języka mniejszości, węglu i pytaniach do Tuska - Padła taka deklaracja, że jest dobra wola ze strony ministerstwa, żeby wrócić do 3 godzin nauki języka ojczystego niemieckiego w szkole - powiedział w… » więcej 2023-01-23, godz. 08:46 Zbigniew Kubalańca: Kultura województwa nigdy nie była tak dofinansowana jak jest teraz. Mówiliśmy, że podwyżki… - Przy dzisiejszej inflacji, rosnących kosztach, przy tym co rząd PiS robi z naszymi portfelami mam świadomość tego, że każdy chciałby zarabiać więcej… » więcej 2023-01-22, godz. 08:45 Piotr Mielec: 25 mln zł z bonu turystycznego trafiło do regionu, a zrealizowano w województwie płatności na ponad… - Otrzymaliśmy dane z ministerstwa i z POT dotyczące bonu turystycznego, z których wynika, że 231 obiektów jest w województwie opolskim, w których można… » więcej 2023-01-21, godz. 09:00 Violetta Porowska o balu charytatywnym na rzecz Fundacji Dom - Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, która tyle dekad już funkcjonuje na terenie Opola zasługuje na to, żeby jej pomóc -… » więcej 2023-01-20, godz. 08:35 Zuzanna Donath-Kasiura o stypendiach dla studentów medycyny i pomocy psychologicznej po pandemii - W tym naborze przyznaliśmy stypendia 27 osobom. Cieszę się, że będą po zakończeniu studiów pracowały w naszym regionie bo potrzeby są bardzo duże… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »