Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Mł. asp. Przemysław Kędzior: Zatrzymaliśmy 33…
2022-11-02, 08:47 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Mł. asp. Przemysław Kędzior: Zatrzymaliśmy 33 nietrzeźwych kierowców

Mł. asp. Przemysław Kędzior: Zatrzymaliśmy 33 nietrzeźwych kierowców
Mł. asp. Przemysław Kędzior z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu o:
- podsumowaniu akcji Wszystkich Świętych,
- bezpieczeństwie na drogach,
- Akcji "Twoje światła, nasze bezpieczeństwo".
- Od piątku na opolskich drogach doszło do sześciu wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a pięć zostało poszkodowanych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole mł. asp. Przemysław Kędzior z zespołu prasowego KWP w Opolu.
Opolscy policjanci podsumowują długi weekend i akcję Wszystkich Świętych.
- Ostatni wypadek dotyczy powiatu namysłowskiego gdzie 24-letni kierujący najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem w trakcie wyprzedzania i na łuku drogi zderzył się z samochodem ciężarowym i mimo akcji reanimacyjnej zginął - dodał.

W porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym wypadków było więcej. W 2021 roku doszło do 3 wypadków w wyniku których 3 osoby zginęły, ale wtedy policyjna akcja trwała o jeden dzień krócej, trudno więc porównywać ją z tegoroczną.

- Jeśli chodzi o liczbę osób nietrzeźwych, to zatrzymaliśmy ich 33. Dzisiaj też trwają nasze działania, więc policjanci będą sprawdzali stan trzeźwości. Kontroli policjanci wykonali ponad 3 tys.700 - powiedział mł. asp. Przemysław Kędzior.

Choć działania policji w związku z uroczystością Wszystkich Świętych trwają jeszcze dzisiaj, to funkcjonariusze już przygotowują się do kolejnego długiego weekendu związanego z Narodowym Świętem Niepodległości. Wtedy też można spodziewać się wzmożonych kontroli.

Gość Radia Opole przypomniał o trwającej akcji "Twoje światła, nasze bezpieczeństwo". W najbliższą sobotę w wybranych stacjach diagnostycznych będzie można za darmo sprawdzić światła swojego pojazdu.

- Pełna lista stacji diagnostycznych, które biorą udział w akcji jest dostępna na stronie internetowej opolska.policja.gov.pl. Akcja odbywa się co dwa tygodnie.

Mł. aps. Kędzior przypomniał także, że zaleca się wymianę opon na zimowe, jeśli temperatura średniodobowa wynosi poniżej 7 stopni.

Zobacz także

2022-12-28, godz. 10:52 Maciej Kalski m.in. o prognozach na rynku pracy na 2023 w naszym regionie Czy uda się utrzymać niski poziom bezrobocia, mimo wysokiej inflacji i spowolnienia gospodarczego? Jak wyglądają prognozy na 2023 rok dla naszego regionu?… » więcej 2022-12-27, godz. 09:28 Wojewoda S.Kłosowski: rok pod znakiem dramatycznych wydarzeń -Mijający rok obfitował w różne dramatyczne wydarzenia - takie jak wybuch wojny na Ukrainie, tragiczny pożar na strzelnicy w Chrząstowicach, masowe śnięcia… » więcej 2022-12-26, godz. 08:45 Dawid Rusak o zmianach ważnych dla pracowników - W przyszłym roku dwukrotnie wzrośnie pensja minimalna i stawka godzinowa - przypomina nadinspektor Dawid Rusak z Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Nasz… » więcej 2022-12-25, godz. 08:30 Biskup Andrzej Czaja o tym, jak dobrze świętować Boże Narodzenie Jak nie przegapić Bożego Narodzenia i jak dobrze świętować, gdy przygotowania często kosztowały nas wiele wysiłku na świętowanie nie ma już siły? Między… » więcej 2022-12-24, godz. 08:45 Jakub Roszuk o tym, czy karp nadal króluje na świątecznych talerzach - Ceny karpia są dużo wyższe niż przed rokiem, ale myślę, że ta ryba zasługuje na to - mówi Jakub Roszuk, prezes Lokalnej Rybackiej Grupy Działania "Opolszczyzna"… » więcej 2022-12-23, godz. 08:45 "Mówimy tu o tysiącach hektarów" - Waldemar Janeczek o ziemi, która zacznie trafiać od przyszłego roku do rolników… Około 15,5 tys. hektarów wróci na pewno do zasobu, a łącznie to 25,5 tys. ha. - To bardzo dużo - ocenia Waldemar Janeczek, dyrektor oddziału terenowego… » więcej 2022-12-22, godz. 08:45 "Nikt nie spodziewał się, że to tak długo będzie trwało" - Dawid Drożdż o pomocy dla uchodźców - Piękna karta pomocy mieszkańców regionu dla uchodźców, ale nie jest pocieszające to, że ta pomoc jest nadal potrzebna - mówi dyrektor oddziału okręgowego… » więcej 2022-12-21, godz. 08:30 Sylwester Brząkała: robimy wszystko, aby połączenia były realizowane punktualnie Skąd wzięły się wczoraj tak duże problemy z kursowaniem pociągów w naszym regionie? Zapytaliśmy o to Sylwestra Brząkałę, dyrektora oddziału POLREGIO… » więcej 2022-12-20, godz. 08:52 Andrzej Buła o budżecie województwa zaplanowanym na rok 2023 Gościem "Porannej rozmowy Radia Opole" był marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła z którym rozmawialiśmy o budżecie województwa zaplanowanym na… » więcej 2022-12-19, godz. 08:42 Beata Kempa: trzeba postawić tamę "szaleństwu dekarbonizacyjnemu" - To co dzieje się w UE to szaleństwo dekarbonizacyjne. Jest mocne przyciśnięcie gazu, szczególnie przez Fransa Timmermansa, mimo, że na wschodzie szaleje… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »