Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Mł. asp. Przemysław Kędzior: Zatrzymaliśmy 33…
2022-11-02, 08:47 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Mł. asp. Przemysław Kędzior: Zatrzymaliśmy 33 nietrzeźwych kierowców

Mł. asp. Przemysław Kędzior: Zatrzymaliśmy 33 nietrzeźwych kierowców
Mł. asp. Przemysław Kędzior z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu o:
- podsumowaniu akcji Wszystkich Świętych,
- bezpieczeństwie na drogach,
- Akcji "Twoje światła, nasze bezpieczeństwo".
- Od piątku na opolskich drogach doszło do sześciu wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a pięć zostało poszkodowanych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole mł. asp. Przemysław Kędzior z zespołu prasowego KWP w Opolu.
Opolscy policjanci podsumowują długi weekend i akcję Wszystkich Świętych.
- Ostatni wypadek dotyczy powiatu namysłowskiego gdzie 24-letni kierujący najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem w trakcie wyprzedzania i na łuku drogi zderzył się z samochodem ciężarowym i mimo akcji reanimacyjnej zginął - dodał.

W porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym wypadków było więcej. W 2021 roku doszło do 3 wypadków w wyniku których 3 osoby zginęły, ale wtedy policyjna akcja trwała o jeden dzień krócej, trudno więc porównywać ją z tegoroczną.

- Jeśli chodzi o liczbę osób nietrzeźwych, to zatrzymaliśmy ich 33. Dzisiaj też trwają nasze działania, więc policjanci będą sprawdzali stan trzeźwości. Kontroli policjanci wykonali ponad 3 tys.700 - powiedział mł. asp. Przemysław Kędzior.

Choć działania policji w związku z uroczystością Wszystkich Świętych trwają jeszcze dzisiaj, to funkcjonariusze już przygotowują się do kolejnego długiego weekendu związanego z Narodowym Świętem Niepodległości. Wtedy też można spodziewać się wzmożonych kontroli.

Gość Radia Opole przypomniał o trwającej akcji "Twoje światła, nasze bezpieczeństwo". W najbliższą sobotę w wybranych stacjach diagnostycznych będzie można za darmo sprawdzić światła swojego pojazdu.

- Pełna lista stacji diagnostycznych, które biorą udział w akcji jest dostępna na stronie internetowej opolska.policja.gov.pl. Akcja odbywa się co dwa tygodnie.

Mł. aps. Kędzior przypomniał także, że zaleca się wymianę opon na zimowe, jeśli temperatura średniodobowa wynosi poniżej 7 stopni.

Zobacz także

2023-01-11, godz. 09:18 Tomasz Kaliszan: Prezydent Opola mówi o tym, że ma źródło finansowania trasy średnicowej, a nie potrafi znaleźć… - Chcielibyśmy poznać szczegóły planu budowy trasy średnicowej w Opolu - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole opolski radny Platformy Obywatelskie… » więcej 2023-01-10, godz. 09:37 Jerzy Naszkiewicz o "Czystym Powietrzu": Wielu zastanawia się, czy nie wycofać wniosku i nie złożyć go wg nowych … - Widzimy zwiększone zainteresowanie programem Czyste Powietrze, który od nowego roku funkcjonuje na nowych zasadach - powiedział w "Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2023-01-09, godz. 08:39 Michał Nowak: Nie za bardzo jest skąd brać pieniądze na średnicówkę, no chyba, że może Pan prezydent chce ECO… - Moim zdaniem koszt budowy trasy średnicowej może być większy niż 200 mln złotych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Nowak, szef klubu… » więcej 2023-01-08, godz. 09:00 Artur Żurakowski: Na Motocyklowe Kolędowanie przyjedzie Andrzej "E-mol" Kowalczyk - Jakoś nam to wychodzi, robimy to już szesnasty raz, śpiewanie nie jest tu najważniejsze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Artur Żurakowski… » więcej 2023-01-07, godz. 09:00 Andrzej Wesołowski: 5 lat temu śpiewaliśmy w Sylwestra "jestem z miasta" - Prestiż się pojawia. To jest bardzo ważne, istotne - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski. Tułowice obchodziły… » więcej 2023-01-06, godz. 09:15 ks. Waldemar Klinger: To dla mnie fenomen. Mało komu udało się wprowadzić aż tak powszechną, nową tradycję - To dla mnie fenomen, bo mało komu udało się wprowadzić aż tak powszechną, nową tradycję. Tak barwną i tak bardzo zaakceptowaną przez społeczeństwo… » więcej 2023-01-05, godz. 08:40 Arkadiusz Wiśniewski: Jeżeli chodzi o koszty tej trasy (średnicówka) to jestem optymistą i myślę, że uda nam się… - Z dużym prawdopodobieństwem trasa średnicowa w Opolu powstanie, bo od lat się o to staramy - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole prezydent Opola… » więcej 2023-01-04, godz. 09:04 Marek Tomków z NRA: Widzimy niedobory niektórych antybiotyków, leków przeciwgorączkowych i przeciwwirusowych - Widzimy przede wszystkim niedobory niektórych antybiotyków, leków przeciwgorączkowych i przeciwwirusowych - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole Marek… » więcej 2023-01-03, godz. 08:32 Rekord zakażeń grypą. Pielęgniarka epidemiologiczna: Wzrost zachorowań będzie nam dość długo towarzyszył. - To zdecydowanie bardzo dobry pomysł - powiedziała o rekomendacji ministra zdrowia w sprawie noszenia maseczek Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, pielęgniarka epidemiologiczna… » więcej 2023-01-02, godz. 09:54 Kampania wyborcza 2023? Prof. Drosik: Podziały są tak duże, że jedna i druga strona będzie mówiła sama dla sieb… - Będą to wybory ważne, jak każde inne wybory. Podnoszenie rangi wyborów ma wpłynąć na mobilizację elektoratu - powiedział w Porannej Rozmowie Radia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »