Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Zbigniew Kubalańca: o inwestycjach, które nie mogą…
2022-10-26, 08:58 Autor: Ireneusz Prochera

Zbigniew Kubalańca: o inwestycjach, które nie mogą czekać i pomocy Ukrainie

Zbigniew Kubalańca: o inwestycjach, które nie mogą czekać i pomocy Ukrainie
- Inwestycje w drogi regionalne, w szpitale, nie mogą czekać - mówi wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca, komentując decyzję o przeznaczeniu od 50 do 60 milionów złotych z własnego budżetu województwa na programy, które pierwotnie miały być finansowane z pieniędzy z programu regionalnego UE dla woj.opolskiego.
- Środki z Unii jeszcze nie dotarły i nie wiadomo kiedy dotrą. Przedsiębiorcy czekają na te środki. Mamy wynegocjowane prawie miliard euro z programu regionalnego, ale dopóki będzie trwało to zamieszanie z polskim rządem, nie jesteśmy pewni kiedy te środki dotrą.
Wicemarszałek województwa zapewnił, że te środki, które zostaną dziś wydane a konto wpłat z Brukseli, później wrócą do budżetu województwa.

Zbigniew Kubalańca poinformował także o pracach w Sejmie nad projektem rozwiązań prawnych, umożliwiających przekazywanie środków z UE bezpośrednio do regionów. - Aby polskie regiony były uniezależnione od tego co dzieje się w kraju.- wyjaśnia wicemarszałek województwa.

Gość Porannej Rozmowy mówił także o rosnącej roli organizacji pozarządowych w regionie oraz o wizycie w Opolu wicegubernatora obwodu Iwano-Frankiwskiego oraz pomocy regionu dla Ukrainy.

Zobacz także

2023-01-03, godz. 08:32 Rekord zakażeń grypą. Pielęgniarka epidemiologiczna: Wzrost zachorowań będzie nam dość długo towarzyszył. - To zdecydowanie bardzo dobry pomysł - powiedziała o rekomendacji ministra zdrowia w sprawie noszenia maseczek Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, pielęgniarka epidemiologiczna… » więcej 2023-01-02, godz. 09:54 Kampania wyborcza 2023? Prof. Drosik: Podziały są tak duże, że jedna i druga strona będzie mówiła sama dla sieb… - Będą to wybory ważne, jak każde inne wybory. Podnoszenie rangi wyborów ma wpłynąć na mobilizację elektoratu - powiedział w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2023-01-01, godz. 08:45 Piotr Wojtowicz: nowe brzmienie Radia Opole w 2023 Prezes stacji zapowiada, że wraz z Nowym Rokiem słuchacze poznają odświeżone brzmienie Radia Opole. Jak mówi Piotr Wojtowicz, oprócz nowego układu programów… » więcej 2022-12-31, godz. 09:00 Karolina Sobolewska: "wystrzałowa" zabawa nie dla zwierząt - W Sylwestra trzeba zadbać o bezpieczeństwo psa, zarówno w domu, jak i na spacerze - mówi behawiorystka Karolina Sobolewska ze szkoły Top Dog. Dodaje, że… » więcej 2022-12-30, godz. 09:00 Elżbieta Kaczorowska-Rams o zmianach ważnych dla przedsiębiorców Jakie nowe obowiązki i zmiany czekają w nowym roku przedsiębiorców płacących składki w ZUS? Czemu służy przyspieszona cyfryzacja kontaktów z tą instytucją?… » więcej 2022-12-29, godz. 09:23 Bartłomiej Horaczuk: rekordowe wydatki na drogi wojewódzkie w 2022 roku - Na drogi wojewódzkie wydano w 2022 roku 170 mln złotych. W przyszłym roku wydatki znacząco wzrosną - mówi dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu… » więcej 2022-12-28, godz. 10:52 Maciej Kalski m.in. o prognozach na rynku pracy na 2023 w naszym regionie Czy uda się utrzymać niski poziom bezrobocia, mimo wysokiej inflacji i spowolnienia gospodarczego? Jak wyglądają prognozy na 2023 rok dla naszego regionu?… » więcej 2022-12-27, godz. 09:28 Wojewoda S.Kłosowski: rok pod znakiem dramatycznych wydarzeń -Mijający rok obfitował w różne dramatyczne wydarzenia - takie jak wybuch wojny na Ukrainie, tragiczny pożar na strzelnicy w Chrząstowicach, masowe śnięcia… » więcej 2022-12-26, godz. 08:45 Dawid Rusak o zmianach ważnych dla pracowników - W przyszłym roku dwukrotnie wzrośnie pensja minimalna i stawka godzinowa - przypomina nadinspektor Dawid Rusak z Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Nasz… » więcej 2022-12-25, godz. 08:30 Biskup Andrzej Czaja o tym, jak dobrze świętować Boże Narodzenie Jak nie przegapić Bożego Narodzenia i jak dobrze świętować, gdy przygotowania często kosztowały nas wiele wysiłku na świętowanie nie ma już siły? Między… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »