Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Arkadiusz Wiśniewski o wejściu CBA do WiK-u, przetargach…
2022-09-14, 09:14 Autor: Joanna Matlak

Arkadiusz Wiśniewski o wejściu CBA do WiK-u, przetargach na prąd i sprzęt, uzupełnieniu rady nadzorczej i zarządu

Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
Gościem Radia Opole był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, z którym rozmawialiśmy o sytuacji w miejskiej spółce Wodociągi i Kanalizacja. Poruszyliśmy kilka wątków:
- wejście CBA do WiK-u
- przetargi na prąd i sprzęt
- uzupełnienie nowymi osobami rady nadzorczej i zarządu
- Na moją prośbę i po głosach pracowników rada nadzorcza zaczęła badać kwestie mobbingu w kwietniu 2022 roku, a prezes Jaki zaczął podnosić sprawę przetargu, bo jego zdaniem przetarg był nietrafiony. Jak pokazało badanie rady nadzorczej, w kwestii przetargu doszło do drobnych pomyłek natomiast trudno zarzucić członkom zarządu, również prezesowi Jakiemu, żeby przyjęcie oferty Elektrixu było nieprawidłowe. Odbyło się zgodnie z zasadami, nie dopełniono uzupełnienia jednego dokumentu, ale w świetle rady nadzorczej brak dokumentu nie pozwalał wykluczyć oferty – mówił prezydent Wiśniewski.

- Na ugodę zgodziła się trójka członków zarządu. W ocenie rady i mojej zawarcie ugody było pójście do przodu w sytuacji w której spółka zerwała umowę - powiedział prezydent.

Naszego gościa dopytywaliśmy o to, czy trzy osoby podpisały ugodę czy protokół z posiedzenia zarządu?

- Nie ma to znaczenia w tym przypadku, ponieważ ugoda była przygotowana przez prawniczkę spółki i została zaakceptowana przez członków zarządu. Założenie, że prezes nie odpowiada za działalność spółki, bo czegoś nie podpisał, jest założeniem naiwnym i niezgodnym z kodeksem spółek handlowych.

Jedna z gmin, która ma udziały w WiK, Tarnów Opolski, nie ma swojego przedstawiciela w radzie. Od kilku miesięcy trwają próby włączenia przedstawiciela gminy do rady nadzorczej.

- Jest sześciu wspólników, oni mogą wskazywać członków rady nadzorczej, ale nigdy nie było tak, że wszystkie gminy miały swoich reprezentantów. Od 2019 w radzie nadzorczej reprezentantów miały tylko Komprachcice i Prószków i tak jest w tej chwili. To że Tarnów nie ma, to jest wynikiem decyzji przedstawiciela Tarnowa, który zrezygnował z członkostwa w radzie, więc trudno mieć do mnie pretensje. Ja uważam, że nie warto powoływać nowego członka.

Co dalej z uzupełnieniem składu zarządu? Obecnie w zarządzie zasiada jedynie Paweł Kawecki, pozostali są zawieszeni. Czy wczoraj (13.09) doszło do spotkania rady nadzorczej i czy wybrano nowego członka zarządu?

- Tak, spotkała się. Rada Nadzorcza jest w trakcie pisemnej formuły wyboru członka. Jak słyszałem, przedstawiciel jednego z właścicieli poprosił o więcej czasu by zapoznać się z kandydaturą i rada się na to zgodziła. Myślę, że dziś lub jutro taką informację podamy. Jest chętny, jest doświadczony więc z przyjemnością go przedstawimy – powiedział prezydent ale nazwiska nie zdradził.

Zobacz także

2022-11-17, godz. 09:01 Mirela Ulrich o nagrodzie "Solidarni z Ukrainą" - Do nagrody "Solidarni z Ukrainą" przyjmujemy zgłoszenia do 18-tego listopada - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Mirela Ulrich z Centrum Dialogu… » więcej 2022-11-16, godz. 09:16 Dr Tomasz Pawłuszko: Prośba o uruchomienie art. 4 traktatu o NATO nadal jest zasadna - Wydaje mi się, że prośba o uruchomienie art. 4 traktatu o NATO nadal jest zasadna - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Tomasz Pawłuszko, analityk… » więcej 2022-11-15, godz. 08:53 Wojciech Komarzyński (ARiMR) o pieniądzach dla rolników - Strumień pieniądza w tych trudnych czasach jest bardzo potrzeby, także rolnikom - mówi dyrektor opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji… » więcej 2022-11-14, godz. 09:29 Dr Stanisław Niewiński o Tygodniu Służby Zagranicznej i szczycie G20 Rusza Tydzień Służby Zagranicznej w województwie opolskim. W środę (16.11) obchodzony jest w Polsce Dzień Służby zagranicznej. - W Regionalnych Ośrodkach… » więcej 2022-11-13, godz. 09:00 Michał Wojczyszyn o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości - Myślę, że nie jest trudno zostać przedsiębiorcą, natomiast znacznie trudniejsze jest później poruszanie się w gąszczu przepisów, w obecnej sytuacji… » więcej 2022-11-12, godz. 09:05 Dawid Rusak (PIP) o przestrzeganiu prawa pracy - Kodeks pracy wspiera zarówno pracowników jak i pracodawców. Pamiętajmy, że to zarówno prawa obu stron, jak i obowiązki - mówi nadinspektor pracy Dawid… » więcej 2022-11-11, godz. 09:00 Por. Michał Gełej o tym jak zostać żołnierzem -Ustawa o obronie ojczyzny wprowadziła szereg zmian w procesie rekrutacji. W miejsce 16 wojewódzkich sztabów Wojskowych, powołano Centralne Wojskowe Centrum… » więcej 2022-11-10, godz. 08:51 Jakub Dubik o tegorocznym Banku Talentów - W ramach programu staramy się niwelować te braki, których sami jako młodzi muzycy doświadczyliśmy w czasie nauki w szkole muzycznej czy na studiach. I… » więcej 2022-11-09, godz. 09:13 Wicewojewoda Tomasz Witkowski o węglu, lotnisku i obchodach Święta Niepodległości - Wszystkie opolskie gminy zgłosiły się do rządowego programu dystrybucji węgla. Przy tym 66 gmin będzie to robiło we własnym zakresie, a 5 gmin poprzez… » więcej 2022-11-08, godz. 08:55 Marcin Bronkiewicz o zakończonej budowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, przygotowaniach do budowy trasy S11 i obwodnicy… - Inwestycja została ukończona w terminie. Wczoraj, czyli 7 listopada udostępniliśmy nowy odcinek drogi krajowej nr 40 pierwszym użytkownikom - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »