Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marcin Ociepa: Kwota 700 mln dla samorządów Opolszczyzny…
2022-05-31, 09:27 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Ociepa: Kwota 700 mln dla samorządów Opolszczyzny zł. z pieniędzy państwowych jest bezprecedensowa

Marcin Ociepa m.in. o tym, jakie zmiany czekają polską armię
Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł ziemi opolskiej, lider OdNowy:
- Dla mnie jako posła ziemi opolskiej najważniejsze jest to, że po raz kolejny skala wsparcia polskiego rządu z pieniędzy nie europejskich, ale państwowych jest bezprecedensowa.
- Bardzo dobrze, że mamy rząd, który rozumie samorząd i to, że także Opolszczyzna ma swoje miejsce na mapie kraju i nie tylko duże metropolie mogą się rozwijać. Obiecałem to w kampanii i mam zamiar to zrealizować.
- Trwa przebudowa armii. Musimy armię podwoić, to oznacza rozbudowę garnizonów, większej ilości związków taktycznych, przebudować jeśli chodzi o priorytety - przyznał gość porannej Rozmowy.
- Dla mnie jako posła ziemi opolskiej najważniejsze jest to, że po raz kolejny skala wsparcia polskiego rządu z pieniędzy nie europejskich, ale państwowych jest bezprecedensowa. 700 mln złotych na zadania inwestycyjne, które sami zgłaszali samorządowcy, to piękna sprawa - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł i lider stowarzyszenia OdNowa.

- Bardzo dobrze, że mamy rząd, który rozumie samorząd i to, że także Opolszczyzna ma swoje miejsce na mapie kraju i nie tylko duże metropolie mogą się rozwijać. Obiecałem to w kampanii i mam zamiar to zrealizować.

Gość Radia Opole powiedział, że cieszy się z wielu projektów, które będą realizowane, ale na uwagę zasługuje rozbudowa szpitala w Krapkowicach.

- 34 mln złotych, to bezprecedensowa kwota dla powiatu Krapkowickiego. Gościłem w tym szpitalu jakiś czas temu i pan starosta ze współpracownikami pokazywali skalę wyzwań i potrzeb zdrowotnych naszego regionu - powiedział wiceminister Ociepa.

Drugi ważny dla Marcina Ociepy to budowa Krajowe Centrum Szkolenia Służb Ratowniczych. 16.5 mln złotych na to zadanie otrzyma Olesno.

- To inwestycja, którą bardzo mocno promowałem. Ja to nazywałem Centrum Kultury i Szkolenia Ochotniczych Straży Pożarnych. Mamy wspaniałych strażaków ochotników, ale potrzebujemy centralnego miejsca. Strażacy ochotnicy to fenomen na skalę Europy i niezwykle istotne, żeby mieli takie miejsce na mapie kraju, bo to będzie krajowe centrum, gdzie będą mogli się szkolić, integrować, rozwijać idee - mówił gość Radia Opole.

Rozmawialiśmy także o ogłoszonych ostatnio zakupach sprzętu i uzbrojenia dla polskiej armii. Jak wskazywał na naszej antenie dr Bartosz Maziarz, to zakup historyczny, ale będzie konieczność przebudowy struktur armii.

- Pan dr Bartosz Maziarz ma rację, trafia w samo sedno - powiedział wiceminister Ociepa. - Trwa przebudowa, mamy model armii 2035 i jest to wynikiem tego, że zapowiedzieliśmy zwiększenie liczebności armii do 300 tys. Obecnie mamy trochę ponad 140 tys. żołnierzy.

- Musimy armię podwoić, to oznacza rozbudowę garnizonów, większą ilość związków taktycznych - przyznał gość Porannej Rozmowy.

Zobacz także

2022-07-07, godz. 13:21 Marcin Ociepa: Wielki apel do polskiego senatu, aby bezzwłocznie, najlepiej na nadzwyczajnym posiedzeniu dokonał zatwierdzenia… Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł ziemi opolskiej, lider stowarzyszenia OdNowa o: - Znaczeniu poszerzenia NATO - Przesmyku suwalskim - Przekształceniu… » więcej 2022-07-07, godz. 09:12 Marek Froelich: Według IUNiG susza u nas nie istnieje, rzeczywistość w terenie jest inna Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu: - O suszy oficjalnej i nieoficjalnej - prognozach tegorocznych plonów - odszkodowaniach dla rolników ubezpieczonych… » więcej 2022-07-06, godz. 09:10 Sławomir Kłosowski: Spotkania z mieszkańcami dają nam siłę do tego, żeby tworzyć kolejne programy, zmiany służące… Sławomir Kłosowski, pełnomocnik PiS w okręgu obejmującym Opole i powiat opolski o: - Letniej ofensywie partii i gorącej jesieni - Wizycie Elżbiety Witek… » więcej 2022-07-05, godz. 09:04 Burmistrz Kordian Kolbiarz o wyzwaniu jakim jest demografia w Nysie, inwestycjach w mieszkalnictwo, powodach wycofania… Kordian Kolbiarz mówił dziś o: - problemie demograficznym jaki ma Opolszczyzna, a który mocno widoczny jest w Nysie, - działaniach wspierających rodziny… » więcej 2022-07-04, godz. 09:25 Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami, będą przełomowymi Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości o: - o zmianie struktur Prawa i Sprawiedliwości i podsumowaniu ostatnich 3.5 roku pracy jako przewodniczącej… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Monika Bartel o spadku ubóstwa w Polsce w 2021 roku według danych GUS Zmniejszyła się skala ubóstwa ekonomicznego w Polsce - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. » więcej 2022-07-02, godz. 09:00 Dagmara Małecka o XII Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Pożarniczych - Na sobotę zawrze przewidujemy tzw. dzień strażacki. Dzisiaj (2.07) przyjeżdżają te wszystkie pojazdy, nie wiemy jeszcze ile ich będzie - powiedziała… » więcej 2022-07-01, godz. 09:35 Przemysław Czarnek: Opiekun dopinguje do pracy, ruszamy w Polskę, ruszamy do ludzi Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, "opiekun" struktur PiS w województwie opolskim o: - Zadaniach opiekuna, struktur - pełnomocnikach ds. równego… » więcej 2022-06-30, godz. 08:51 Dr Bartosz Maziarz: To przełom. W historii NATO dawno takiego szczytu nie było Dr Bartosz Maziarz o: - Trwającym szczycie NATO i decyzjach, jakie na nim zapadły - Kwaterze V Korpusu Armii USA w Polsce - Sytuacji Ukrainy w trwającej… » więcej 2022-06-29, godz. 09:26 Beata Kempa o tym czy Europa powraca do węgla i potrzebie inwestycji w polskie górnictwo Beata Kempa: - o tym czy Europa przeprasza się z węglem - o potrzebie inwestycji w polskie górnictwo » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »