Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Adam Leszczyński m.in. o Tygodniu Zrównoważonego…
2021-09-19, 08:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Adam Leszczyński m.in. o Tygodniu Zrównoważonego Transportu

Adam Leszczyński [fot. Marcin Skomudek]
Adam Leszczyński [fot. Marcin Skomudek]
- Pierwszy rajd rowerowy odbył się rok temu, kiedy wybudowaliśmy most im Joachima Halupczoka łączący ul. Krapkowicką z wyspą Bolko. Było to fantastyczne przedsięwzięcie, pojawiło się mnóstwo osób, rodzin z dziećmi - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" RO nowy rzecznik urzędu miasta w Opolu Adam Leszczyński. Dzisiaj (19.09) również odbędzie się rajd rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
- Praktycznie każdego dnia zachęcamy opolan, żeby porzucili samochody na rzecz komunikacji miejskiej - dodał Leszczyńsku.

Rajd rozpocznie się o godzinie 11:00 z ulicy Krapkowickiej przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka.Trasa ma blisko 8 kilometrów.

- Zaczynamy w rejonie mostu im. Joachima Halupczoka, a będziemy jechali ulicami Krapkowicką, Niemodlińską, Spychalskiego, Katedralną, Łangowskiego, Sienkiewicza, Żeromskiego i to są te ulice w centrum miasta, po których zwykle rowerzyści nie decydują się na przejazd, ale muszę uspokoić kierowców, gdyż to nie będzie tak, że zamkniemy przejazd na cały dzień. Na początku peletonu będzie jechała policja i wstrzyma ruch, by umożliwić przejazd, a kiedy ostatni rowerzysta minie linię danego punktu to ruch zostanie wznowiony - wyjaśniał Adam Leszczyński.

Rowerzyści przejadą ulicami centrum miasta: Damrota, Krakowską, Korfantego, Piastowską i ponownie Spychalskiego i Krapkowicką dotrą do mostu halupczoka.

Na finał rajdu w Parku 800-lecia odbędzie się piknik rodzinny z atrakcjami dla całych rodzin, który potrwa do godz. 16:00.

Zobacz także

2021-10-17, godz. 08:30 Marek Cholewa o rekreacji i gospodarce leśnej O rekreacji i gospodarce leśnej rozmawialiśmy w niedzielnym programie „W cztery oczy”. Zaproszenie do rozmowy przyjął Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa… » więcej 2021-10-16, godz. 08:30 Paweł Szymkowicz o jesiennym natężeniu ruchu turystycznego na górskim pograniczu opolsko-czeskim oraz w stolicy naszego… Gościem sobotniego programu „W cztery oczy” był Paweł Szymkowicz z Głuchołaz, licencjonowany przewodnik sudecki i po Pradze. Rozmawialiśmy o jesiennym… » więcej 2021-10-08, godz. 15:02 Z Anną Tarką o dbaniu o zdrowie psychiczne O zdrowiu psychicznym mówimy coraz częściej, zwłaszcza w kontekście pandemii, dlatego w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego rozmawialiśmy z psychologiem… » więcej 2021-10-08, godz. 17:58 MIchał Kalinowski o Kongresie zjednoczeniowym lewicowych partii Po wielu perturbacjach i przeszkodach Lewica wreszcie ma być zjednoczona. Właśnie dziś (09.10) w Warszawie odbędzie się Kongres zjednoczeniowy lewicowych… » więcej 2021-10-03, godz. 08:30 Monika Bartel o tym, kiedy poznamy pierwsze wyniki spisu powszechnego - W styczniu planowana jest konferencja demograficzna, na której ogłoszone będą pierwsze wyniki spisu powszechnego - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego… » więcej 2021-10-02, godz. 08:30 Dorota Piechowicz-Witoń o szczegółach konsultacji w sprawie fajerwerków - Od kilku lat w okolicy Sylwestra trwa internetowa dyskusja o fajerwerkach. Dla mieszkańców to ważny temat. Widać, że są mieszkańcy, którzy są za fajerwerkami… » więcej 2021-09-26, godz. 09:30 Antoni Konopka o drugim naborze w konkursie UMWO dla organizacji pozarządowych W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu trwa drugi nabór w konkursie dla organizacji pozarządowych. Maksymalna kwota do zdobycia to 12 tys. zł, ale w puli jest… » więcej 2021-09-25, godz. 09:00 Dorota Piechowicz-Witoń o starcie głosowania w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Gościem porannej rozmowy była Dorota Piechowicz-Witoń naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o starcie głosowania w 8 edycji… » więcej 2021-09-18, godz. 08:30 Barbara Pawlos o Krainie Zdrowych Dzieci i Teleplatformie Pierwszego Kontaktu - Kraina Zdrowych Dzieci, to pomysł, który dyrekcja NFZ chciała już dawno zorganizować - powiedziała Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego oddziału Narodowego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »