Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Łukasz Żmuda o programach pomocy dla osób z n…
2020-11-02, 08:45 Autor: Ireneusz Prochera

Łukasz Żmuda o programach pomocy dla osób z niepełnosprawnościami

Łukasz Żmuda "W cztery oczy" (02.11.2020)
- Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale sytuacja w ostatnich latach zdecydowanie się poprawia, jeśli chodzi o zatrudnienie osób niepełnosprawnych - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy dyrektor opolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Łukasz Żmuda. Zapewniał także, że w czasie pandemii, przedsiębiorcy tworzący miejsca pracy dla niepełnosprawnych mogą liczyć na dodatkowe wsparcie, sięgające kilkuset złotych na osobę.
Łukasz Żmuda mówił również o tym, że PFRON finansuje część projektów realizowanych w tym zakresie przez samorządy. Wyraził także przekonanie, że mimo pandemii, przedsiębiorcy coraz chętniej będą sięgali po osoby niepełnosprawne. Przypomniał, że to bardzo zróżnicowana grupa i nie każdy taki pracownik wymaga dużych nakładów, by przystosować miejsce pracy do jego możliwości.

W tej chwili, według dostępnych danych, można ocenić, że w woj. opolskim pracuje kilka tysięcy niepełnosprawnych. Odnosząc to do ogólnych szacunków, że około 30 procent takich osób znajduje zatrudnienie w skali kraju, widać, że jest potencjał, by to zatrudnienie zwiększać - dodał Łukasz Żmuda.
Z Łukaszem Żmudą rozmawia Ireneusz Prochera

Zobacz także

2020-12-11, godz. 09:04 Antoni Konopka o programie ochrony powietrza i ustaleniach na szczycie unijnym dotyczących kwestii klimatu i budżetu – To dobra informacja, że jest kompromis, a nie weto. Zwyciężył zdrowy rozsądek, ale wygranym jest tak naprawdę Orban – ocenił w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-12-10, godz. 08:49 Violetta Porowska o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych Z porannym gościem Radia Opole rozmawialiśmy o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale też o ostatnich inicjatywach… » więcej 2020-12-09, godz. 08:52 Maciej Kalski o II Opolskim Forum Zawodowym - II Opolskie Forum Zawodowe adresujemy do przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, osób szukających pracy i wszystkich chcących podwyższyć swoje kompetencje… » więcej 2020-12-08, godz. 09:08 Marcin Ociepa o Rządowym Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz unijnym budżecie – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie publikowany w dwóch transzach, pierwsza to 4 mld, czekamy na prezentacje wyników, której dokona premier Mateusz… » więcej 2020-12-07, godz. 09:21 Grzegorz Adamczyk o ewentualnym sporze na linii „Solidarność” – rządzący oraz Radzie Dialogu Społecznego - Ta decyzja to był duży niewypał - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w woj. Opolskim… » więcej 2020-12-06, godz. 08:30 Barbara Kamińska o Europejskim Budżecie Obywatelskim To pierwszy taki projekt w Europie – mowa o Europejskim Budżecie Obywatelskim, który powstał przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. O szczegółach… » więcej 2020-12-05, godz. 08:30 Adrian Furman o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy Porannym gościem Radia Opole był Adrian Furman - fundator Fundacji Biznes Bez Barier, prezes Grupy AF, członek Rady Dostępności, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2020-12-04, godz. 09:45 Wojciech Komarzyński o działalności Kół Gospodyń Wiejskich i wspieraniu lokalnych społeczności - Absolutnie nie, koła gospodyń wiejskich nie odchodzą do lamusa - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Komarzyński, zastępca dyrektora… » więcej 2020-12-03, godz. 09:18 Małgorzata Kozak o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła" – Przemoc w rodzinie jest takim problemem, któremu izolacja służy. Kwarantanna spowodowała, że ciężko jest zliczyć ilość przypadków – powiedziała… » więcej 2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »