Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Marcin Ociepa o nowej umowie koalicyjnej i nowym…
2020-10-05, 08:49 Autor: Joanna Matlak

Marcin Ociepa o nowej umowie koalicyjnej i nowym rządzie premiera Morawieckiego

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
– Jest kilka ważnych czynników – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej pytany o powodu odchudzenia rządu. – Po pierwsze to konieczność uproszczenia procesu decyzyjnego, po drugie nadchodząca recesja i kryzys wywołany pandemią, co wymusza oszczędności. Będziemy mieli rząd lżejszy, mobilny i bardziej sterowny i myślę, że zgodny z oczekiwaniami społecznymi.
– Ja pozostaję też ostrożnym realistą, bo pamiętajmy, że państwo polskie jest dużym państwem i ktoś te zadania musi wykonywać, zobaczymy na ile uda nam się osiągnąć nasze cele jeśli chodzi o redukcję administracji czy poprawę sterowności. Najistotniejsze jest to, że dotrzymujemy słowa – dodał minister Ociepa.

Czy zmniejsza się także liczba wiceministrów?

– Nikt nie podaje tutaj konkretnych liczb, to powinno być proporcjonalne i tak jest napisane w umowie koalicyjnej. Ale trudno tutaj podawać liczby – mówił Ociepa.

Do rządu w randze wicepremiera wraca Jarosław Gowin, co spotkało się z ostrym sprzeciwem Piotra Dudy, szefa NSZZ „Solidarność”.

– Chciałbym zaapelować do związku, który szanuje i, który był dla nas partnerem w wielu obszarach, o cierpliwość i wyrozumiałość. Myślę, że ostre sądy są niepotrzebne – stwierdził minister Ociepa.

Naszego gościa pytaliśmy też o dalsze losy tzw. ustawy futerkowej.

Zobacz także

2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »