Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli…
2020-09-10, 10:02 Autor: Witold Żurawicki

Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach

Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach
– Z wielkiego napompowanego balona zeszło powietrze – powiedział o próbie odwołania marszałka województwa wicemarszałek Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Jak wyjaśnił chodzi mu o problem sztucznie nadmuchany przez radnych i polityków Zjednoczonej Prawicy. W jego ocenie głosowanie nad wnioskiem o odwołanie pokazało 3 rzeczy. Po pierwsze: porażkę tej próby, po drugie: scementowanie koalicji sejmikowej. Po trzecie: pęknięcie w opozycji, bo jeden z radnych PiS wstrzymał się od głosu.

Antoniego Konopkę pytaliśmy o ocenę tegorocznych zbiorów w rolnictwie. Zastrzegł, że na pewno nie zabraknie nam przysłowiowego chleba. Nawet gdyby w Polsce wystąpiły kłopoty ze zbożem, to po obu naszych granicach mamy wielkich producentów żywności: Ukrainę i Unię Europejską. Najwyżej chleb byłby droższy.

Wicemarszałek Antoni Konopka przyznał, że ten rok w rolnictwie był bardzo trudny. Początkowo zagrażała nam dotkliwa susza. Potem pogoda diametralnie się zmieniła i rolników niepokoiły permanentne opady. Na szczęście przyroda wszystko wyrównała, co nie znaczy, że producenci żywności nie mają kolejnych kłopotów – choćby z plagą gryzoni, które pustoszą plantacje.

– Kilkanaście miesięcy temu mieliśmy astronomiczne ceny pietruszki. Teraz jej cena jest już normalna – wspomniał Antoni Knopka

I właśnie zawirowaniami na rynku warzyw i owoców tłumaczył tegoroczne wysokie ceny truskawek czy czereśni. Ostatnio we znaki konsumentom dają się ceny jabłek. Nasz gość zastrzegł, że sadownicy i producenci warzyw najbardziej ucierpieli z powodu zawirowań aury.

Zobacz także

2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej 2020-10-07, godz. 08:42 Dr Bartłomiej Machnik o zaprzysiężeniu rządu – Chyba każdy cieszy się, że ten cały proces – czy też "telenowelę" – mamy za sobą, ale chyba nikt nie cieszy się z tego, co przed nami. Tu już… » więcej 2020-10-06, godz. 08:48 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o losie powstańców w obozie Lamsdorf - Tego miejsca nie znaleźliśmy, ale próbowaliśmy i temu miały służyć prace archeologiczne, które IPN rozpoczął na starym cmentarzu jenieckim- powiedziała… » więcej 2020-10-05, godz. 08:49 Marcin Ociepa o nowej umowie koalicyjnej i nowym rządzie premiera Morawieckiego – Jest kilka ważnych czynników – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej pytany o powodu odchudzenia rządu. – Po pierwsze… » więcej 2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej 2020-10-02, godz. 10:33 Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej - Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***