Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku…
2020-09-08, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu

Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu
- Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy, w myśl odpowiedzialności i poprawy wizerunku urzędu, który ostatnio podupadł, radni mogliby ten wniosek poprzeć – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Tomasz Gabor z Solidarnej Polski oraz radny wojewódzki klubu PiS, pytany o to czy w sejmiku będzie większość konieczna do odwołania marszałka województwa Andrzeja Buły. Taki wniosek pojawi się na dzisiejszej sesji sejmiku województwa opolskiego.
- Zaproponowaliśmy na początku, żeby marszałek zrezygnował z pracy w urzędzie, poszedł na urlop, zdecydował inaczej, stąd pojawił się wniosek podpisany przez radnych opozycji. Został złożony, przeleżał 30 dni. Komisja rewizyjna zajęła stanowisko w temacie i dziś będziemy go procedowali. Oczekujemy na wyniki śledztwa prokuratorskiego, nikt nie przesądza przecież winy – mówił nasz gość.

- Tak, oczywiście i głosowanie to pokaże. Na wniosku podpisała się minimalna ilość osób, to był sezon urlopowy i dwie osoby się nie podpisały – mówił Tomasz Gabor pytany o to, czy w klubie PiS panuje jednomyślność w tej sprawie.

Przypomnijmy, że radny Gabor napisał interpelację dotyczącą wystawy organizowanej przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Otrzymał już odpowiedź, ale jak zapowiada, będzie dopytywał o szczegóły.

- Ta odpowiedz niekoniecznie mnie satysfakcjonuje. Będę prosił o rozszerzenie. Po otrzymaniu dokumentacji zasięgnąłem głębszej wiedzy w instytucjach i wiem, że jest parę niejasnych spraw: czy grant był udzielony słusznie, czy umowa była skonstruowana rzetelnie i czy beneficjent podał prawdę wypełniając umowę – zaznaczył Gabor.


Z odpowiedzi na interpelację wynika, że TSKN uzyskał 10 tysięcy (14% całości kosztów zadania pt. „Mniejszość Niemiecka ma wartość”) w ramach otwartego konkursu ofert na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych na terenie województwa opolskiego, organizowanego przez Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego.


Z naszym gościem rozmawialiśmy także o kontroli poselskiej jaka jest prowadzona w Urzędzie Marszałkowskim przez wiceministra i posła Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska) i Katarzynę Czocharę (Prawo i Sprawiedliwość).

Zobacz także

2020-10-12, godz. 11:28 Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną - Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola… » więcej 2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej 2020-10-07, godz. 08:42 Dr Bartłomiej Machnik o zaprzysiężeniu rządu – Chyba każdy cieszy się, że ten cały proces – czy też "telenowelę" – mamy za sobą, ale chyba nikt nie cieszy się z tego, co przed nami. Tu już… » więcej 2020-10-06, godz. 08:48 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o losie powstańców w obozie Lamsdorf - Tego miejsca nie znaleźliśmy, ale próbowaliśmy i temu miały służyć prace archeologiczne, które IPN rozpoczął na starym cmentarzu jenieckim- powiedziała… » więcej 2020-10-05, godz. 08:49 Marcin Ociepa o nowej umowie koalicyjnej i nowym rządzie premiera Morawieckiego – Jest kilka ważnych czynników – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej pytany o powodu odchudzenia rządu. – Po pierwsze… » więcej 2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***