Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole
2020-09-04, 08:52 Autor: Joanna Matlak

Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole

Mateusz Magdziarz "W cztery oczy" (04.09.2020)
- Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa, streaming, jesteśmy w mediach społecznościowych. Zaryzykuję, że odbiór naszej oferty się mocno dywersyfikuje o czym świadczą liczby, bo gdyby przymierzyć to do wyników online, to można uznać że nasza widownia to dzisiaj 2-2,3 mln widzów miesięcznie, a przecież populacja województwa jest znacznie mniejsza – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opolu. Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym jak zmienia się telewizja, o jesiennej ramówce, która wystartowała w poniedziałek i nowych prowadzących.
Do telewizyjnej ekipy TVP dołączył dziennikarz Radia Opole Kacper Śnigórski. – Kacper będzie obecny w jednym z naszych porannych wydań pasma śniadaniowego „Opolskie o poranku”, będzie tam na stałe w piątki jako współgospodarz razem z Alicją Holik. Ale nie ukrywam, że liczę na ten transfer w odniesieniu do oferty sportowej – mówił dyrektor Magdziarz.

Regionalny ośrodek TVP poszerzył w nowej ramówce ofertę sportową. – Teraz mamy dwie najwyższe klasy rozgrywkowe na naszej antenie, bo będzie to futsal czyli mecze wyjazdowe Gredaru Brzeg i mecze Gwardii Opole – mówił nasz gość.

Nowością jest cykl dokumentalny „Na oklep”, która autorką jest Karolina Nocek. – Pasją Karoliny jest jeździectwo i ona będzie się dzieliła tym doświadczeniem, a bohaterami tego cyklu są konie – opowiadał dyrektor regionalnej TVP. Co ciekawe, w tym programie konie będą opowiadały same o sobie, a głosu udzieli m.in. Tomasz Kammel. – Do tego serialu mogą usiąść całe rodziny – zaznaczył Magdziarz.

Do ramówki wraca też „Studio pod bukiem”, program z lat 90. dobrze znany opolanom. Były to czasy w których jeszcze nie istniał niezależny ośrodek regionalny TVP w Opolu. – To jest fenomen realizacyjny, bo wtedy nie mając studia ani sprzętu realizacyjnego powstał program, który był publicystyczny, ale skupiał też w sobie newsy, najważniejsze wydarzenia, które w danym okresie działy się w województwie – opowiadał Magdziarz. – Chcemy by ten program składał się z materiałów archiwalnych, ale żebyśmy mogli też go w jakiejś części odtworzyć i przerobić „na dziś” – mówił Magdziarz.

Rozmawialiśmy także o pandemii, która mocno wpłynęła na pracę ośrodka. – W marcu musieliśmy mocno ograniczyć ramówkę, nawet o 70%. Ja w ciągu ostatnich 4 lat skupiałem się na rozwoju i dodawaniu nowych programów, nowych ludzi, ale w marcu wszystko stanęło. Skupiliśmy się wtedy na serwisach informacyjnych, wszystko było robione zdalnie. Brak bezpośredniego kontaktu z ludźmi bądź jego ograniczenie to coś, co zabija telewizję i w ogóle media, bo my jesteśmy dla ludzi. To była trauma i przykra rzecz- mówił dyrektor Magdziarz.

Zobacz także

2021-07-04, godz. 08:15 Ppłk Arkady Smoliński o tym, kto może zostać terytorialsem i na czym polega ta służba Trwa rekrutacja do Wojsk Obrony Terytorialnej 171. Batalionu Lekkiej Piechoty w Brzegu. Jak się zgłosić? Kto może zostać terytorialsem i na czym polega ta… » więcej 2021-07-03, godz. 08:15 Z lekarzem Weroniką Juruć o akcji szczepień i o tym, dlaczego wariant delta koronawirusa jest tak groźny Zainteresowanie szczepieniami zmniejszyło się, a do Europy dotarł bardziej zaraźliwy wariant koronawirusa. Aby uniknąć czwartej fali pandemii konieczne jest… » więcej 2021-06-27, godz. 08:35 Monika Bartel o naborach uzupełniających na rachmistrzów spisowych Trwają nabory uzupełniające na rachmistrzów spisowych. Prowadzone są w 20 gminach województwa opolskiego. - Część zrezygnowała, a powody są również… » więcej 2021-06-26, godz. 08:30 Podkom. Karol Brandys o tym, jak bezpiecznie podróżować zarówno samochodem, jak i autokarem Gdyby nie to, że dzieci miały zapięte pasy bezpieczeństwa, mogło by to skończyć się dużo gorzej, łącznie z ofiarami śmiertelnymi - powiedział podkomisarz… » więcej 2021-06-20, godz. 08:30 Aleksander Iszczuk o założeniach polityki oświatowej w Opolu na najbliższe 10 lat - Patrząc na rozwój świata, który się kurczy. Władanie językami jest furtką, więc jest oczywiste, żeby zadbać o to, żeby języki obce były znane absolwentom… » więcej 2021-06-19, godz. 08:30 Monika Bartel o sytuacji demograficznej w regionie Od połowy lat 90-tych notuje się systematyczny spadek populacji w województwie opolskim. Rezultatem tych zmian spadek liczby mieszkańców regionu w ostatnich… » więcej 2021-06-13, godz. 08:35 Jakub Roszuk o trwającym zarybianiu opolskich akwenów Porannym gościem rozmowy "W cztery oczy" był Jakub Roszuk, dyrektor biura opolskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego. Nasz gość opowiedział o trwającym… » więcej 2021-06-12, godz. 08:36 Dorota Piechowicz-Witoń o 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola Porannym gościem była Dorota Piechowicz-Witon, która powiedziała nam o ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego Opola. Właśnie ruszył pierwszy etap, czyli… » więcej 2021-06-05, godz. 08:20 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o konkursie "Opolska firma przyjazna cudzoziemcom" Gościem porannej rozmowy była dr Sabina Kubiciel-Lodzińska z Politechniki Opolskiej, którą zapytaliśmy, jaki jest profil pracodawcy przyjaznego cudzoziemcom… » więcej 2021-06-03, godz. 09:00 Janusz Wójcik, działacz Solidarności o pierwszych częściowo wolnych wyborach 4 czerwca 1989. Janusz Wójcik, działacz Solidarności pomagał w organizowaniu tego wydarzenia. - To nie jest prawda, że tylko wydarzenia w Gdańsku i Warszawie pozwoliły… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »