Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie
2020-08-23, 09:02 Autor: Witold Żurawicki

Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie

Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie
- Większość gatunków ryb popularnych żyjących w naszych wodach nie ma obecnie okresów ochronnych, więc można teraz łowić wszystko - poinformował Robert Walczak – sekretarz Zarządu Okręgu PZW w Opolu.
Odra jest bardzo bogata w wielkie sumy natomiast nasze jeziora bogate są w duże osobniki karpia czy amura. Często więc wędkarze mają powody do dumy.

- Ale oczywiście największe są te ryby, których jeszcze nie złowiliśmy – zaśmiał się Robert Walczak.

Nasz gość dodał, że tak w rzekach opolskich jak i w opolskich jeziorach czy stawach woda jest czysta. Znaczna poprawa nastąpiła tutaj w ostatnich dwóch dekadach. I nie chodzi tylko o ryby, ale też np. pojawienie się raka szlachetnego. Okręg PZW w Opolu jest na 4 miejscu w Polsce, jeśli chodzi o ilość zagospodarowanych wód.

W tym roku Polski Związek Wędkarski obchodzi 70. rocznicę powstania. To największa organizacja pozarządowa w Polsce – liczy ok. 600 tys. członków. Na Opolszczyźnie - ok. 35 tys. Nasz okręg jest w polskiej czołówce.

Okręg opolski charakteryzuje się świetną pracą z młodzieżą. Rzecz jasna nie chodzi tylko o naukę wędkowania, ale propagowanie ekologii. Zresztą młodzi wędkarze z naszego województwa zdobywają nagrody na szczeblu centralnym.

Ciekawostka: także zimą młodzież ćwiczy … wędkowanie. Na salach gimnastycznych rozgrywane są tak zwane zawody rzutowe. I w tej dyscyplinie sportowej (mającej spore szanse na stanie się w przyszłości dyscypliną olimpijską) nasza młodzież to prawdziwa sportowa potęga.
Robert Walczak "W cztery oczy" (23.08.2020)

Zobacz także

2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej 2020-10-02, godz. 10:33 Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej - Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych… » więcej 2020-10-01, godz. 09:43 Jarosław Kończyło o funkcjonowaniu szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu Koronawirus nie odpuszcza, w kraju rośnie liczba zakażeń, a Ministerstwo Zdrowia wprowadza dodatkowe obostrzenia w czerwonych strefach. W porannej rozmowie… » więcej 2020-09-30, godz. 08:34 Dr Stanisław Niewiński o tym, jaki wpływ na świat może może nieść ze sobą konflikt zbrojny: Azerbejdżan-Arme… - Te kawałki ziemi mają nieraz istotne znacznie – powiedział o wojnie o Górny Karabach dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej… » więcej 2020-09-29, godz. 08:47 Elżbieta Kaczorowska-Rams o możliwości zwolnienia ze składek zdrowotnych - W naszym regionie wnioski dotyczące zwolnienia z opłacania składek za miesiąc marzec złożyło około 35 tysięcy osób - przypomniała Elżbieta Kaczorowska-Rams… » więcej 2020-09-28, godz. 09:24 Agnieszka Harnus o tym, jak dotychczas przebiegała pandemia w naszym regionie - W tej chwili jest zakaz organizowania kongresów i targów, zakaz organizowania wesołych miasteczek, parków rozrywki, wydarzeń kulturalnych – powiedziała… » więcej 2020-09-27, godz. 08:35 Jarosław Duszak o sytuacji ludzi głuchych lub niedosłyszących w Polsce - Pojęcie niedosłyszący jest pojęciem bardzo szerokim – wyjaśnił Jarosław Duszak, wiceprezes Zarządu Oddziału Opolskiego Polskiego Związku Głuchy… » więcej 2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***