Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra…
2020-08-19, 08:07 Autor: Joanna Matlak

Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego

Jerzy Czerwiński [fot. Paula Hołubowicz]
Jerzy Czerwiński [fot. Paula Hołubowicz]
Jerzy Czerwiński, senator PiS

- Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy Czerwiński, senator PiS, pytany o wczorajszą rezygnację ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego.
Nasz gość powiedział, że przyjął tę informację ze zrozumieniem, bo sprawa dotyczy też kwestii osobistych. – Minister miał odejść na początku roku, ale ze względy na wybuch pandemii pozostał i jak widać sprawdził się na swoim stanowisku. Jako kraj przeszliśmy pandemię stosunkowo łagodnie jeśli porównamy to z innymi państwami zachodniej Europy i to w dużej mierze jest zasługa prof. Szumowskiego. On umiejętnie zarządzał tym kryzysem. Oczywiście nie umniejszam roli całej służby zdrowia, ale dobry dyrektor, dobry kierownik jest sprawą bardzo ważną – podkreślił senator Czerwiński.

- W początkowym okresie nasze społeczeństwo widząc realne zagrożenie zachowało się w bardzo odpowiedzialny sposób, ale to na wniosek i prośbę ministra. On był wiarygodny w tym co przekazywał, nie owijał w bawełnę, mówił prawdę i dzięki dyscyplinie społecznej przeszliśmy ten okres „suchą stopą” – mówił senator PiS i dodał, że minister stanowił „twarz walki z pandemią”.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o kwestii podwyżek dla najważniejszych osób w państwie.

- Nie wiem jakie będą decyzje, marszałek Terlecki chyba wyraził nasze zamierzenia i wolę. Postępowanie opozycji uważam za trochę niedojrzale, bo sama mówi że podwyżki są potrzebne. Już nawet mniej chodzi o podwyżki, a raczej o stworzenie mierzalnego i odpowiedzialnego systemu, który obowiązuje w innych państwach, a nawet w Unii Europejskiej.- Mówię o systemie w którym wysokość poszczególnych wynagrodzeń wiąże się z wysokością uposażenia sędziów Sądu Najwyższego. I tu się scala władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza i ona się odnosi do siebie. Jednocześnie też średnia krajowa czyli to jak się powodzi społeczeństwu – podkreślił Jerzy Czerwiński.

Zobacz także

2020-09-27, godz. 08:35 Jarosław Duszak o sytuacji ludzi głuchych lub niedosłyszących w Polsce - Pojęcie niedosłyszący jest pojęciem bardzo szerokim – wyjaśnił Jarosław Duszak, wiceprezes Zarządu Oddziału Opolskiego Polskiego Związku Głuchy… » więcej 2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej 2020-09-24, godz. 08:37 Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników… » więcej 2020-09-23, godz. 09:34 Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy – Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej… » więcej 2020-09-22, godz. 09:49 Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy - Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział… » więcej 2020-09-21, godz. 08:40 Dr Bartłomiej Machnik ocenia ostatnie wydarzenia w sejmie - posłuchaj! – Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jest też niekomfortowa z puntu widzenia relacji partnerów, bo od dłuższego czasu była mowa o tym, że negocjacje w sprawie… » więcej 2020-09-20, godz. 08:15 Marek Froelich o ustawie "futerkowej" Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froeli… » więcej 2020-09-19, godz. 08:15 Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem… » więcej 2020-09-18, godz. 09:56 Robert Tistek o partii Kukiz 15 - Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***