Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska…
2020-07-27, 09:16 Autor: Witold Żurawicki

Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa

Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa
– W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego – powiedział poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.
Jego zdaniem wniosek powinni poprzeć wszyscy radni, którym zależy na dobru regionu. Jeżeli będą bronić marszałka, na którym ciąży zarzut prokuratorski, ciąży odium kilkuletnich rządów, będących rządami klęski, inercji, braku walki o silne województwo opolskie, będą ponosić za to odpowiedzialność.

– Rozbijemy ten układ Platformy Obywatelskiej, rozbijemy ten układ marszałka Buły – stwierdził Janusz Kowalski, który wraz z posłanką PiS Katarzyną Czocharą zorganizowali dzisiaj konferencję prasową. – Nie doprowadzimy do tego, że będzie spał spokojnie. Mogę powiedzieć tak: idziemy po marszałka Bułę, idziemy po Platformę Obywatelską. Czas ich rządów w województwie opolskim się kończy.

Nasz gość wyjaśnił, że wierzy w wygraną Zjednoczonej Prawicy podczas najbliższych wyborów samorządowych. Zresztą utwierdza go w tym fakt, że podczas ostatnich wyborów prezydenckich znaczna część wyborców Mniejszości Niemieckiej swój głos oddała na Andrzeja Dudę, czyli podzieliła wartości preferowane przez ZP.

Odnosząc się do rządowych zamiarów wypowiedzenia konwencji stambulskiej Janusz Kowalski zastrzegł, że należy jak najbardziej chronić słabszych przed przemocą, jednak ten akt prawny zawiera zbyt wiele ideologii związanej choćby z LGBT.

Zobacz także

2020-09-11, godz. 10:16 Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego - Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. » więcej 2020-09-10, godz. 10:02 Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach – Z wielkiego napompowanego balona zeszło powietrze – powiedział o próbie odwołania marszałka województwa wicemarszałek Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa… » więcej 2020-09-09, godz. 11:15 Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę – Mam nadzieję, że rozsądek jednak zwycięży, radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę. To jest strata czasu dla sejmiku – mówił w porannej rozmowie… » więcej 2020-09-08, godz. 08:56 Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu - Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy… » więcej 2020-09-07, godz. 07:50 Roman Kolek o przepisach i strategii opolskich szpitali na walkę z koronawirusem - Jest bezpiecznie, bo szpitale zaopatrzyły się dzięki własnym środkom ale i pieniądzom europejskim - mówił w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek… » więcej 2020-09-06, godz. 08:20 Dr Rafał Parvi o nowych miejscach pracy i najbliższej zmechanizowanej przyszłości w gospodarce - W najbliższych latach w Unii Europejskiej potrzebnych będzie około 500 tysięcy fachowców od obsługi dronów - przyznał dr Rafał Parvi, ekonomista z… » więcej 2020-09-05, godz. 08:20 Ksiądz Arnold Drechsler o dobroczynności i o tym, jak mądrze pomagać potrzebującym - Dobroczynność oznacza dobro czynić – powiedział ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. » więcej 2020-09-04, godz. 08:52 Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole - Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa… » więcej 2020-09-03, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o dodatkowym zasiłku opiekuńczym - Między marcem a lipcem, kiedy rodzice uznali, że nie będą posyłać dziecka do szkoły, mimo tego, że szkoła funkcjonuje, to mogli o taki zasiłek wystąpił… » więcej 2020-09-02, godz. 09:26 Michał Siek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w szkołach oraz o lekcjach w dobie pandemii - Pewnie będą sytuacje że gdzieś uczniowie będą zakażeni, ale nie ma co popadać w jakąś panikę – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***