Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców…
2020-07-24, 10:16 Autor: Witold Żurawicki

Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców ciężarówek i dostawczaków

Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców ciężarówek i dostawczaków
– W tym wakacyjnym okresie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – powiedziała Anna Łysy, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu drogowego w Opolu.
Inspektorzy sprawdzają stan techniczny autokarów a także trzeźwość i uprawienia kierowców. Jak na razie nie stwierdzono większych uchybień.

Co innego w przypadku kontroli ciężarówek i dostawczaków. Zwłaszcza w przypadku tych drugich samochodów, gdzie permanentnie dochodzi do przekraczania dopuszczalnej ładowności. Bywa, że samochód, który może przewieźć do 3,5 tony ładunku – wiezie nawet 7 ton. W tym roku stwierdzono już ponad 200 przypadków przeładowanych dostawczaków.

Do innych grzechów kierowców tych samochodów dochodzą jeszcze źle umocowane towary, brak uprawnień a nawet dość częsta jazda na podwójnym gazie.

16 inspektorów ITD w województwie w ciągu roku prowadzi kilkaset kontroli. W tym ciężarówek. I tutaj kierowcy są zdecydowanie bardziej zdyscyplinowani, gdyż wprawdzie dochodzi do przypadków zafałszowania czasu pracy, czy oszczędności na płynie ad blue, to jednak podobnych przewin jest zdecydowanie mniej niż w przypadku samochodów z mniejszym tonażem.

Zobacz także

2020-08-28, godz. 08:46 Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin - Starostwo opolskie wsparło nas kwotą 50 tys. złotych i tutaj już umowa została podpisana, ale też marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i… » więcej 2020-08-27, godz. 08:58 Agnieszka Rybka i Iwona Kirstein o działalności fundacji imienia Romana Kirsteina Iwona Kirstein i Agnieszka Rybka z fundacji imienia Romana Kirsteina - Fundacja powstała formalnie na początku roku i ona rozpoczęła działalność tak naprawdę… » więcej 2020-08-26, godz. 09:00 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu w rozmowie "W cztery oczy" - Jeśliby podsumować te dane zbiorczo, to budżety jednostek samorządu terytorialnego zamknęły się w 2019 roku deficytem, który wyniósł 113 mln złotych… » więcej 2020-08-25, godz. 09:46 Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu - Absolutnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uczniów, ponieważ mamy być przygotowani… » więcej 2020-08-24, godz. 10:35 Antoni Konopka w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Mamy prawie 650 projektów z całego województwa i to ważne, żeby uwzględnić potrzeby nie tylko samorządów, ale też jednostek, gmin, Wód Polskich czy… » więcej 2020-08-23, godz. 09:02 Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie - Większość gatunków ryb popularnych żyjących w naszych wodach nie ma obecnie okresów ochronnych, więc można teraz łowić wszystko - poinformował Robert… » więcej 2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***