Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie…
2020-07-22, 08:43 Autor: Witold Żurawicki

Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem

Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem
Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu

- To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu ocenił porozumienie zawarte na szczycie UE w Brukseli.
Goryczy, gdyż – jak wyjaśnił nasz gość – to może być ostatni szczyt, na którym rozdysponowano tak duże pieniądze. W przyszłości trzeba będzie szukać środków na inwestycje prawdopodobnie w innych źródłach zewnętrznego finansowania.

- To olbrzymi paradoks, ale faktycznie taka sytuacja miała miejsce – ocenił nasz gość twierdząc, że wobec problemów, elity europejskie musiały pieniądze rozdysponować. We własnym interesie, gdyż problemy gospodarcze mogłyby jeszcze bardziej wzmocnić skrajne siły polityczne – na przykład we Włoszech.

Dr Stanisław Niewiński podkreślił, że w obliczu porozumienia nasze bilateralne stosunki z wieloma krajami europejskimi także powinny ulec ociepleniu. Zresztą kraje członkowskie są skazane na współpracę.

- Te pieniądze, które teraz dostaniemy musimy bardzo mądrze wykorzystać – zastrzegł dr Stanisław Niewiński. Chodzi o to, by ich nie przejeść, ale spożytkować na szereg programów modernizacyjnych, na wzmocnienie konkurencyjności gospodarek.

Zobacz także

2020-08-30, godz. 08:20 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwa… Aspirant Błażej Sołtys i sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z opolskiej Policji o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań » więcej 2020-08-29, godz. 08:40 Beata Szpakowska o pracy strażnika miejskiego - Nasza straż liczy sobie niespełna 30 lat – przypomniała Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu. W sobotę 29 sierpnia strażnicy… » więcej 2020-08-28, godz. 08:46 Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin - Starostwo opolskie wsparło nas kwotą 50 tys. złotych i tutaj już umowa została podpisana, ale też marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i… » więcej 2020-08-27, godz. 08:58 Agnieszka Rybka i Iwona Kirstein o działalności fundacji imienia Romana Kirsteina Iwona Kirstein i Agnieszka Rybka z fundacji imienia Romana Kirsteina - Fundacja powstała formalnie na początku roku i ona rozpoczęła działalność tak naprawdę… » więcej 2020-08-26, godz. 09:00 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu w rozmowie "W cztery oczy" - Jeśliby podsumować te dane zbiorczo, to budżety jednostek samorządu terytorialnego zamknęły się w 2019 roku deficytem, który wyniósł 113 mln złotych… » więcej 2020-08-25, godz. 09:46 Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu - Absolutnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uczniów, ponieważ mamy być przygotowani… » więcej 2020-08-24, godz. 10:35 Antoni Konopka w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Mamy prawie 650 projektów z całego województwa i to ważne, żeby uwzględnić potrzeby nie tylko samorządów, ale też jednostek, gmin, Wód Polskich czy… » więcej 2020-08-23, godz. 09:02 Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie - Większość gatunków ryb popularnych żyjących w naszych wodach nie ma obecnie okresów ochronnych, więc można teraz łowić wszystko - poinformował Robert… » więcej 2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***