Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie
2020-07-17, 09:10 Autor: Joanna Matlak

Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie

Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie
Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu

- Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost bezrobocia, bo jest wzrost tylko o 121 osób. W kwietniu to było 2 tysiące osób, a w maju już 1000 osób - powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.

Nasz gość zwrócił uwagę, że przedsiębiorcy korzystają z różnych form finansowania, chociażby z tarczy. – Zobaczymy jak to będzie wyglądało po tym okresie finansowania czy miejsca pracy będą utrzymane czy firmy będą zwalniać – zaznaczyła Renata Cygan.

W czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 6,8%. – Ona się od maja nie zmieniła. Porównując do czerwca z zeszłego roku mamy wzrost o 1,2 %, bo wtedy stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 5,6% - mówiła wicedyrektor WUP.

Sytuacja w opolskich powiatach jest różna. – Mamy dwa powiaty gdzie stopa bezrobocia przekroczyła 10,0% i jest to powiat prudnicki i głubczycki. Wcześniej, przed wirusem te powiaty miały mniejszą stopę, poniżej 10%. Mamy też powiaty gdzie stopa bezrobocia jest w granicach 9,0% i mówimy o powiecie nyskim i brzeskim.

Stopa bezrobocia w powiecie namysłowskim w czerwcu wyniosła 8,9 %, w powiecie kluczborskim 8,4%, w kędzierzyńsko–kozielskim 7,9%, w opolskim 7,1%, krapkowickim 6,3%, strzeleckim 5,5%, oleskim 4,8%. W mieście Opolu odnotowano 3,5%.

- W czerwcu mieliśmy mniejszy napływ osób bezrobotnych do rejestru, a większy odpływ. Wzrasta też liczba ofert pracy – teraz jest ich 2,5 tysiąca – mówiła Renata Cygan.

Zobacz także

2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej 2020-08-18, godz. 09:54 Beniamin Godyla o podwyżkach dla posłów, senatorów, ministrów, prezydenta i Pierwszej Damy - Wszystko działo się w ekspresowym tempie. Mieliśmy posiedzenie od wtorku do czwartku, wiedzieliśmy, że coś ma być na ten temat ustalane, ale nikt nie… » więcej 2020-08-17, godz. 09:41 Marek Kawa o wyjątkowej nazwie dla mostu na ulicy Niemodlińskiej - To jest skromny wkład radnych Opola, środowiska prawicowego i Forum Młodych PiS, którzy jako mieszkańcy Zaodrza wyszli z tą propozycją a my to sformalizowaliśmy… » więcej 2020-08-16, godz. 08:30 Poranna rozmowa z Moniką Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu - Zachęcamy wszystkich rolników, aby spisali się sami przez internet - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu. Spis zacznie się 1… » więcej 2020-08-15, godz. 08:30 Dr Tomasz Greniuch o przebiegu Bitwy Warszawskiej i jej znaczeniu dla Polski i Europy - Wszyscy zdawali sobie sprawę z barbarzyństwa płynącego ze wschodu - powiedział dr Tomasz Greniuch, naczelnik opolskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej… » więcej 2020-08-14, godz. 09:45 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej o sytuacji na Białorusi i rekonstrukcji rządu - Nie czytam tego jako jakąś zmianę czy odmianę osobowości czy polityki przywódcy Białorusi, raczej jako pewną grę. Celem Łukaszenki jest pozostanie… » więcej 2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***