Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji…
2020-07-14, 09:38 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii
- Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że pierwszą turę na Opolszczyźnie wygrał prezydent Andrzej Duda, a drugą Rafał Trzaskowski.
Przypomnijmy, w regionie Rafał Trzaskowski zdobył 52,64% poparcia i wyprzedził prezydenta Andrzeja Dudę o ponad 5%.

- Opole pobiło absolutny rekord jeśli chodzi o frekwencje i poparcie dla kandydata opozycji. Rafał Trzaskowski uzyskał gigantyczny wynik, jeden z najlepszych w kraju i bez wątpienia Opole będzie bastionem opozycji – mówił Kostuś i przekazał podziękowania wyborcom.

- Dziękuję, że opowiedzieli się za Polską samorządową, obywatelską, wolną od hejtu i mowy nienawiści i za Polską, która patrzy w przyszłość, a nie w przeszłość – powiedział nasz gość.

- Opozycja musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziemy w dalszym ciągu ze sobą rywalizować czy połączymy siły - odpowiedział poseł Kostuś pytany o to co dalej.

- W mojej opinii czeka nas tytaniczna praca w ramach zjednoczonej opozycji, ale również dalszego bloku anty PiS-u. Tu nie powinno być konfliktu, a nawet niekontrolowanej rywalizacji między PO, Nowoczesną, a np. środowiskiem Szymona Hołowni czy Lewicy. Tu powinna być ścisła współpraca – stwierdził Kostuś.

Zobacz także

2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej 2020-08-18, godz. 09:54 Beniamin Godyla o podwyżkach dla posłów, senatorów, ministrów, prezydenta i Pierwszej Damy - Wszystko działo się w ekspresowym tempie. Mieliśmy posiedzenie od wtorku do czwartku, wiedzieliśmy, że coś ma być na ten temat ustalane, ale nikt nie… » więcej 2020-08-17, godz. 09:41 Marek Kawa o wyjątkowej nazwie dla mostu na ulicy Niemodlińskiej - To jest skromny wkład radnych Opola, środowiska prawicowego i Forum Młodych PiS, którzy jako mieszkańcy Zaodrza wyszli z tą propozycją a my to sformalizowaliśmy… » więcej 2020-08-16, godz. 08:30 Poranna rozmowa z Moniką Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu - Zachęcamy wszystkich rolników, aby spisali się sami przez internet - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu. Spis zacznie się 1… » więcej 2020-08-15, godz. 08:30 Dr Tomasz Greniuch o przebiegu Bitwy Warszawskiej i jej znaczeniu dla Polski i Europy - Wszyscy zdawali sobie sprawę z barbarzyństwa płynącego ze wschodu - powiedział dr Tomasz Greniuch, naczelnik opolskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej… » więcej 2020-08-14, godz. 09:45 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej o sytuacji na Białorusi i rekonstrukcji rządu - Nie czytam tego jako jakąś zmianę czy odmianę osobowości czy polityki przywódcy Białorusi, raczej jako pewną grę. Celem Łukaszenki jest pozostanie… » więcej 2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***