Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej…
2020-07-05, 08:30 Autor: Witold Żurawicki

Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy

Violetta Porowska [fot. Łukasz Fura]
Violetta Porowska [fot. Łukasz Fura]
- To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona Prawica chce wesprzeć swojego kandydata na prezydenta.
Violetta Porowska podkreśliła, że instrumentarium kampanijne pozostaje takie samo – głównie spotkania z wyborcami w terenie. Parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy spotykają się z mieszkańcami i będą się spotykać – zachęcać do wyborów, przekonywać, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem. To najlepsza strategia, która się sprawdziła w kampanii przed I turą. Wynik Andrzeja Dudy w regionie świadczy o tym najlepiej.
- Andrzej Duda to kontynuacja dobrych zmian, dobry reform dla Polaków. Andrzej Duda to wiarygodność. Andrzej Duda to uczciwość – zastrzegła Violetta Porowska.

Posłankę PiS pytaliśmy, w jaki sposób udało się przekonać znaczną część elektoratu choćby Polskiego Stronnictwa Ludowego.
- Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że Polska rolnictwem stoi - odpowiedziała Violetta Porowska, dodając, że rząd PiS pod egidą Andrzeja Dudy zapewnił coraz lepsze warunki funkcjonowania dla rolników. Walczy o ich interesy na arenie UE.
Zdaniem naszego gościa przywiązanie do tradycyjnych wartości, rodziny, chrześcijaństwa, jakie prezentuje Andrzej Duda skłoniły także znaczną część członków Mniejszości Niemieckiej do głosowania na kandydata Zjednoczonej Prawicy. I tak też będzie w II turze.

Zobacz także

2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej 2020-08-18, godz. 09:54 Beniamin Godyla o podwyżkach dla posłów, senatorów, ministrów, prezydenta i Pierwszej Damy - Wszystko działo się w ekspresowym tempie. Mieliśmy posiedzenie od wtorku do czwartku, wiedzieliśmy, że coś ma być na ten temat ustalane, ale nikt nie… » więcej 2020-08-17, godz. 09:41 Marek Kawa o wyjątkowej nazwie dla mostu na ulicy Niemodlińskiej - To jest skromny wkład radnych Opola, środowiska prawicowego i Forum Młodych PiS, którzy jako mieszkańcy Zaodrza wyszli z tą propozycją a my to sformalizowaliśmy… » więcej 2020-08-16, godz. 08:30 Poranna rozmowa z Moniką Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu - Zachęcamy wszystkich rolników, aby spisali się sami przez internet - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu. Spis zacznie się 1… » więcej 2020-08-15, godz. 08:30 Dr Tomasz Greniuch o przebiegu Bitwy Warszawskiej i jej znaczeniu dla Polski i Europy - Wszyscy zdawali sobie sprawę z barbarzyństwa płynącego ze wschodu - powiedział dr Tomasz Greniuch, naczelnik opolskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej… » więcej 2020-08-14, godz. 09:45 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej o sytuacji na Białorusi i rekonstrukcji rządu - Nie czytam tego jako jakąś zmianę czy odmianę osobowości czy polityki przywódcy Białorusi, raczej jako pewną grę. Celem Łukaszenki jest pozostanie… » więcej 2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej 2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi - W naszym interesie nie jest destabilizacja państwa białoruskiego, to jest nasz sąsiad, który jest silnie skoligacony z Rosją, ale to wciąż niepodległe… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***