Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Adrian Czubak o sobotniej (13.06) wizycie prezydenta…
2020-06-15, 08:41 Autor: Joanna Matlak

Adrian Czubak o sobotniej (13.06) wizycie prezydenta na Opolszczyźnie

Adrian Czubak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Adrian Czubak [fot. Justyna Krzyżanowska]
- To jest proces, który musi się rozpocząć i musi być zaplanowany. Pan prezydent doskonale znał sytuację i perturbacje jakie mieliśmy z SOR-em w Opolu. Cały czas, jako wojewoda, ale też NFZ patrzymy na to z pewną dozą i obawą, by nie było powtórki takiej sytuacji. Prezydent i minister Błaszczak zaproponowali takie rozwiązanie i mam nadzieję, że ono zacznie być za jakiś czas realizowane - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Adrian Czubak, wojewoda opolski, nawiązując do zapowiedzi Andrzeja Dudy ws. budowy SOR-u w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu.
Nasz gość komentował też wizytę prezydenta Andrzeja Dudy, który w weekend odwiedził trzy miejscowości: Brzeg, Opole oraz Głogówek.

- Prezydent rozpoczął od sprawy kluczowej, czyli wartości jaką jest rodzina. Za każdym razem nawiązywał do historii miasta i mówił, jak ciężka praca ludzi powoduje, że można te miasta budować i rozwijać. Warto zwrócić uwagę, że podstawą rozwoju każdej społeczności jest to, żeby rodzina czuła się bezpiecznie – mówił nasz gość.

Wojewoda Czubak wskazał, że spotkania w ramach kampanii to też podsumowanie lat pracy prezydenta, który przedstawiał jakie programy społeczne wspierał. Mowa choćby o programie 500 Plus.

- W tym momencie podkreślę, że na Opolszczyznę od początku trwania tego programu trafiło ponad 2 mld złotych. Oprócz programów rodzinnych jest też szereg programów infrastrukturalnych, które już za nami, w trakcie, ale i przed nami – mówił Czubak.

- Mimo ciężkiej sytuacji epidemicznej, wszystkie rządowe inwestycje trwają, na Opolszczyźnie chociażby budowa obwodnicy Niemodlina, jesteś w trakcie innych wielkich inwestycji ze środków rządowych, ostatnio też podpisywaliśmy umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przed nami Centralny Port Komunikacyjny.

- Ten rozwój inwestycji da podstawę funkcjonowania dla rodzinnym, aby młodzi Polacy nie wyjeżdżali, mieli godną płacę i pracę – dodał nasz gość.

Zobacz także

2020-07-29, godz. 09:31 Marek Froelich o przebiegu żniw na Opolszczyźnie - Do wczoraj byliśmy optymistami, jeśli chodzi o żniwa - powiedział Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu. Wszystko bowiem wskazywało na to, że… » więcej 2020-07-28, godz. 08:48 Piotr Bujak o tym, że wystarczyła jedna weselna impreza i gmina Głogówek znalazła się w tarapatach. Pięć zakażeń… - Informacja o zakażeniach dotarła do nas w piątek rano i postawiła nas w stan pełnej gotowości. Urząd na dziś funkcjonuje w tym trybie, który znamy z… » więcej 2020-07-27, godz. 09:16 Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa – W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego –… » więcej 2020-07-25, godz. 08:30 Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory - Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach… » więcej 2020-07-26, godz. 08:30 Doc. dr hab. Janusz Kubicki o nieznanych faktach z historii polskich królów i królowych - Pasjonuję się historią Śląska, Opola, Polski i Europy – przyznał emerytowany lekarz ginekolog doc. dr hab. Janusz Kubicki, który jest autorem kilku… » więcej 2020-07-24, godz. 10:16 Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców ciężarówek i dostawczaków – W tym wakacyjnym okresie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – powiedziała Anna Łysy, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu… » więcej 2020-07-23, godz. 08:47 Dr Ewa Kosowska-Korniak o tym, jak uspokoić nastroje w dyskursie społecznym i unikać hejtu Dr Ewa Kosowska-Korniak, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - To jest bardzo smutne. Teraz potrzebujemy wyciszenia - oceniła agresję w trakcie kampanii politycznej… » więcej 2020-07-22, godz. 08:43 Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu - To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2020-07-21, godz. 08:41 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o zapotrzebowaniu na dar życia, sposobach oddawania krwi i osocza - Okres wakacji to kres wyjątkowy dla nas - przyznała dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-07-20, godz. 10:23 Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19 – Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***