Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Andrzej Buła: bezpieczeństwo mieszkańców Unii…
2024-06-06, 08:45 Autor: Ireneusz Prochera

Andrzej Buła: bezpieczeństwo mieszkańców Unii jest najważniejsze

Andrzej Buła: bezpieczeństwo mieszkańców Unii jest najważniejsze
- Pandemia i wojna w Ukrainie pokazały, że bezpieczeństwo, także to indywidualne mieszkańców Unii jest najważniejsze. Uważam, że powinno być w centrum pracy Parlamentu Europejskiego. Spróbujmy sprawić, by ten człowiek czuł się bezpieczniej, spróbujmy mu poprawić ten komfort. - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Andrzej Buła, marszałek województwa, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Obywatelskiej.
Pytany o kończącą się kampanię wyborczą, Andrzej Buła podkreślał, że dużą rolę odgrywały w niej kontakty osobiste z mieszkańcami województw dolnośląskiego i opolskiego, które tworzą wspólny okręg wyborczy. Zarazem wskazał, że wielką niewiadomą pozostaje frekwencja wyborcza, bo jest tak wiele czynników na nią wpływających, że trudno przewidywać. Zarazem przekonywał, że byłoby ze szkodą dla Polski i Polaków, gdyby zlekceważyli głosowanie 9 czerwca.

Marszałek Buła pytany był też o sytuację pracowników walcowni rur z Zawadzkiego, którzy dostali wypowiedzenia. Gość RO zapowiedział, że przede wszystkim będzie rozmawiał z przedstawicielami właściciela i resortów odpowiedzialnych za gospodarkę, nie wyklucza także włączenia się w szukanie inwestora, który przejąłby zakład. Gdyby to się nie udało, zapewnił, że zwalniani pracownicy nie zostaną pozostawieni sami sobie.

Zobacz także

2024-07-08, godz. 09:19 "Sprawdzamy i weryfikujemy". Podkom.Dariusz Świądczak o działaniach policji w sprawie fentanylu i innych wakacyjnych… - Na Opolszczyźnie jeszcze nie dostaliśmy takiego zgłoszenia, że ktoś na przykład w szpitalu jest pod wpływem tego narkotyku, ale sprawdzamy i weryfikujemy… » więcej 2024-07-05, godz. 09:24 "Paszporty wydawane na bieżąco, nie trzeba długo czekać". Wicewojewoda Piotr Pośpiech o paszportach i przepisach dla… - Nie ma na razie żadnych rozmów o tym, by w województwie miały powstać dodatkowe punkty składania wniosków i wydawania paszportów. - mówił w Porannej… » więcej 2024-07-04, godz. 08:35 "Mamy do czynienia ze zbiegiem kilku przestępstw". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Szanse na przesłuchanie Zbigniewa Ziobry są uzależnione od jego stanu zdrowia - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Koalicji Obywatelskiej Witold… » więcej 2024-07-03, godz. 09:27 "Nie porzucamy projektu CPK, ale wiemy, jak napięty mamy budżet". Robert Węgrzyn w Radiu Opole o rozbudowie kolei - Do 2040 roku, według zapowiedzi poprzedniego rządu, miała powstać tzw. szprycha kolejowa nr 8 w ramach CPK łącząca Kłodzko - Nysę - Opole, ale nie zapewniono… » więcej 2024-07-02, godz. 08:40 "Najważniejsza sprawa to kwestia przejęcia europejskiego cargo". Tobiasz Gużda o CPK - Centralny Port Komunikacyjny - jako największy w tej części świata mógłby zagwarantować przejęcie przez Polskę europejskiego cargo - mówił w Porannej… » więcej 2024-07-01, godz. 08:46 "Jest szansa na odzyskanie równowagi w szpitalnych budżetach". Starosta nyski Daniel Palimąka w Radiu Opole - Jako zarząd powiatu pochyliliśmy się nad sytuacją obu naszych ZOZ-ów, bo powiat nyski to także szpital w Głuchołazach i w oparciu o audyt funkcjonowania… » więcej 2024-06-28, godz. 08:45 "To co miałem do powiedzenia, do bólu powiedziałem". Piotr Woźniak ostro o stanie lewicy w Radiu Opole -Nie podoba mi się dzisiejsza lewica w tym sensie, że stała się lewicą wielkoaglomeracyjną, przestała być lewicą powiatową, gminną. Przestała się… » więcej 2024-06-27, godz. 08:59 „Mam nadzieję, że po Euro 2024 wyciągniemy właściwe wnioski” - prezes OZPN Tomasz Garbowski w Radiu Opole - Wierzyliśmy, że z tej trudnej grupy uda się nam awansować. Nie udało się. Trzy drużyny awansowały, chociaż trudno było przewidzieć, że pierwsze miejsce… » więcej 2024-06-26, godz. 08:46 "Wszystko na to wskazuje, że będzie dla nas miejsce w zarządzie województwa". Marcin Oszańca (PSL) w Radiu Opole - Wierzę, że 10 lipca wrócimy do zarządu województwa. To jest też pokłosie naszych wcześniejszych ustaleń z marszałkiem Andrzejem Bułą. Przede wszystkim… » więcej 2024-06-25, godz. 09:31 "Piły troszeczkę spowolniły". Nadleśniczy Marek Cholewa w Radiu Opole o ograniczaniu wycinki w lasach - Podejrzewam, że nikt nie wyobraża sobie życia w domu, w którym nie ma przedmiotów wykonanych z drewna i drewnopochodnych. Musimy łączyć te dwa aspekty… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »