Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Danuta Jazłowiecka: Polska jest zabezpieczona w…
2024-05-20, 09:06 Autor: Ireneusz Prochera

Danuta Jazłowiecka: Polska jest zabezpieczona w ramach unijnego paktu migracyjnego

"Musimy znaleźć wspólne europejskie rozwiązanie w sprawie migracji" Danuta Jazłowiecka w Radiu Opole
- W związku z nasilającymi się ruchami migracyjnymi, musimy znaleźć wspólne unijne rozwiązanie w tej sprawie i uregulować prawnie sytuację migrantów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole posłanka Danuta Jazłowiecka z Koalicji Obywatelskiej, która kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dodała też, że celem tych regulacji powinno być spowodowanie, że do Unii, ale też i Polski, będą docierać osoby sprawdzone, "prześwietlone". W jej ocenie przyjęty ostatnio przez Unię Europejską pakt migracyjny daje na to szansę. Zdaniem posłanki Jazłowieckiej, pakt nie spowoduje też, do naszego kraju napłynie wielka rzesza imigrantów,a przeciwnie, pojawienie się kolejnych uchodźców z Ukrainy ma skutkować finansowym wsparciem Brukseli.

Podobnie Unia ma wesprzeć wzmacnianie polskiej granicy z Rosją i Białorusią. Chodzi o
budowę umocnień na granicy wschodniej za 30 miliardów złotych, którą zapowaida rząd.
- Jestem przekonana, że znakomitą część tych pieniędzy dostaniemy z Unii Europejskiej, bo w interesie wszystkich krajów członkowskich jest zabezpieczenie tej granicy - podkreśla Danuta Jazłowiecka.

Pytana o uznanie języka śląskiego, posłanka zadeklarowała się jako zwolenniczka tego kroku, wskazując, że stanowi on ważny element tożsamości i tradycji mieszkańców Śląska, mimo wątpliwości czy to gwara czy rzeczywiście język.
Z Danutą Jazłowiecką rozmawia Ireneusz Prochera (20.05.2024)

Zobacz także

2024-06-28, godz. 08:45 "To co miałem do powiedzenia, do bólu powiedziałem". Piotr Woźniak ostro o stanie lewicy w Radiu Opole -Nie podoba mi się dzisiejsza lewica w tym sensie, że stała się lewicą wielkoaglomeracyjną, przestała być lewicą powiatową, gminną. Przestała się… » więcej 2024-06-27, godz. 08:59 „Mam nadzieję, że po Euro 2024 wyciągniemy właściwe wnioski” - prezes OZPN Tomasz Garbowski w Radiu Opole - Wierzyliśmy, że z tej trudnej grupy uda się nam awansować. Nie udało się. Trzy drużyny awansowały, chociaż trudno było przewidzieć, że pierwsze miejsce… » więcej 2024-06-26, godz. 08:46 "Wszystko na to wskazuje, że będzie dla nas miejsce w zarządzie województwa". Marcin Oszańca (PSL) w Radiu Opole - Wierzę, że 10 lipca wrócimy do zarządu województwa. To jest też pokłosie naszych wcześniejszych ustaleń z marszałkiem Andrzejem Bułą. Przede wszystkim… » więcej 2024-06-25, godz. 09:31 "Piły troszeczkę spowolniły". Nadleśniczy Marek Cholewa w Radiu Opole o ograniczaniu wycinki w lasach - Podejrzewam, że nikt nie wyobraża sobie życia w domu, w którym nie ma przedmiotów wykonanych z drewna i drewnopochodnych. Musimy łączyć te dwa aspekty… » więcej 2024-06-24, godz. 09:13 Włodzimierz Skalik o możliwej współpracy Konfederacji z AfD: "Trwają rozmowy" W poniedziałkowy poranek naszym gościem był poseł Konfederacji Włodzimierz Skalik, którego zapytaliśmy o doniesienia na temat współpracy ugrupowania z… » więcej 2024-06-21, godz. 08:30 Joanna Raźniewska: Bardzo chciałabym odczarować wciąż widoczne efekty pandemii w szkołach Dziś w szkołach w całek Polsce zabrzmi ostatni dzwonek. Dla trzech placówek w naszym regionie będzie to także koniec ich działalności. W piątkowy poranek… » więcej 2024-06-20, godz. 08:55 Marek Białokur o Narodowym Dniu Powstań Śląskich i dyskusji o śląskiej odrębności -Jestem bardzo szczęśliwy z tej dyskusji, która się toczy, bo ona może tylko z korzyścią działać na rzecz wiedzy o kształtowaniu się tego regionu. I… » więcej 2024-06-19, godz. 08:39 Zbigniew Kubalańca: polityka to gra kompromisów a ja coś o tym wiem -Myślę, że do 10 lipca ta sprawa powinna się wyjaśnić. Troszkę niezrozumiałe jest to, że przez ponad miesiąc było czterech członków zarządu, a teraz… » więcej 2024-06-18, godz. 08:30 Tomasz Kostuś: koniec pracy komisji ds. wyborów kopertowych najwcześniej pod koniec lipca - Nic się nie zmieniło! Komisje śledcze mają swoją rolę, swoje funkcje. Chcemy dociec prawdy i rozliczyć tych, którzy odpowiadają za niegospodarność… » więcej 2024-06-17, godz. 09:16 "Przestrzegam przed łatwym studiowaniem 100% online" - minister nauki Dariusz Wieczorek w Radiu Opole -Planujemy zmianę ustawy o szkolnictwie wyższym. Dzisiaj jednoznacznie zmieniamy naszą politykę i to nie będzie tak, że minister sobie wymyśli jakieś zapisy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »