Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Danuta Jazłowiecka: Polska jest zabezpieczona w…
2024-05-20, 09:06 Autor: Ireneusz Prochera

Danuta Jazłowiecka: Polska jest zabezpieczona w ramach unijnego paktu migracyjnego

"Musimy znaleźć wspólne europejskie rozwiązanie w sprawie migracji" Danuta Jazłowiecka w Radiu Opole
- W związku z nasilającymi się ruchami migracyjnymi, musimy znaleźć wspólne unijne rozwiązanie w tej sprawie i uregulować prawnie sytuację migrantów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole posłanka Danuta Jazłowiecka z Koalicji Obywatelskiej, która kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dodała też, że celem tych regulacji powinno być spowodowanie, że do Unii, ale też i Polski, będą docierać osoby sprawdzone, "prześwietlone". W jej ocenie przyjęty ostatnio przez Unię Europejską pakt migracyjny daje na to szansę. Zdaniem posłanki Jazłowieckiej, pakt nie spowoduje też, do naszego kraju napłynie wielka rzesza imigrantów,a przeciwnie, pojawienie się kolejnych uchodźców z Ukrainy ma skutkować finansowym wsparciem Brukseli.

Podobnie Unia ma wesprzeć wzmacnianie polskiej granicy z Rosją i Białorusią. Chodzi o
budowę umocnień na granicy wschodniej za 30 miliardów złotych, którą zapowaida rząd.
- Jestem przekonana, że znakomitą część tych pieniędzy dostaniemy z Unii Europejskiej, bo w interesie wszystkich krajów członkowskich jest zabezpieczenie tej granicy - podkreśla Danuta Jazłowiecka.

Pytana o uznanie języka śląskiego, posłanka zadeklarowała się jako zwolenniczka tego kroku, wskazując, że stanowi on ważny element tożsamości i tradycji mieszkańców Śląska, mimo wątpliwości czy to gwara czy rzeczywiście język.
Z Danutą Jazłowiecką rozmawia Ireneusz Prochera (20.05.2024)

Zobacz także

2024-06-17, godz. 09:16 "Przestrzegam przed łatwym studiowaniem 100% online" - minister nauki Dariusz Wieczorek w Radiu Opole -Planujemy zmianę ustawy o szkolnictwie wyższym. Dzisiaj jednoznacznie zmieniamy naszą politykę i to nie będzie tak, że minister sobie wymyśli jakieś zapisy… » więcej 2024-06-14, godz. 09:00 "Nie chciałbym, żeby województwem zarządzali ludzie bez ambicji". Szymon Ogłaza w Radiu Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w piątek 14 czerwca był nowy marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza. Naszego rozmówcę pytaliśmy o kierunek… » więcej 2024-06-13, godz. 09:27 "Chciałbym, żeby nikt nie podniósł ręki i nie zrobił zamachu na te pieniądze" - Andrzej Buła o swojej misji w Parlamencie… - Na pewno chciałbym przede wszystkim pracować w takiej komisji merytorycznej, która jest najbardziej powiązana z samorządem terytorialnym. Widzę, że będę… » więcej 2024-06-12, godz. 08:57 Bartosz Ryszka: nienajlepsze nastroje opolskich przedsiębiorców Wzrost kosztów działalności doskwiera opolskim firmom - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes Opolskiej Izby Gospodarczej Bartosz Ryszka. Szczególne… » więcej 2024-06-11, godz. 08:33 Bartosz Maziarz: trwa wojna hybrydowa - spodziewajmy się jej nasilenia - Celem wojny hybrydowej jest wprowadzenie niepokoju wśród społeczeństw Unii Europejskiej, skłócenie wewnętrzne jej państw, bo im słabsza Unia tym silniejsza… » więcej 2024-06-10, godz. 09:43 Czy europoseł z Opolszczyzny pomoże w rozwoju regionu? Prof. Adam Drosik w Radiu Opole Mandat europosła dla polityka z Opolszczyzny to duża szansa dla regionu - tak uważa gość Porannej Rozmowy Radia Opole, politolog, prof. UO Adam Drosik, którego… » więcej 2024-06-07, godz. 08:38 Rafał Tkacz: dwa mandaty więcej w tych wyborach do Parlamentu Europejskiego dla Polski - Wybory do Parlamentu Europejskiego są specyficzne, bo liczba mandatów przypadająca na dany okręg jest ruchoma. Polacy mają w tym roku do obsadzenia 53… » więcej 2024-06-06, godz. 08:45 Andrzej Buła: bezpieczeństwo mieszkańców Unii jest najważniejsze - Pandemia i wojna w Ukrainie pokazały, że bezpieczeństwo, także to indywidualne mieszkańców Unii jest najważniejsze. Uważam, że powinno być w centrum… » więcej 2024-06-05, godz. 08:45 "Janusz Korwin Mikke nie powinien uprawiać polityki" - Ryszard Skawiński o szansach Konfederacji na trzeci wynik w niedzielnych… - Udaje nam się dotrzeć z komunikatem do coraz szerszego kręgu wyborców. Spójny program, konsekwencja, brak koniunkturalizmu politycznego zaczynają chyba… » więcej 2024-06-04, godz. 08:52 "Bardzo łatwo jest zniesławić człowieka" - Michał Dworczyk o doniesieniach na temat właściciela "Red is Bad" oraz… O nastroje wśród polityków PiS na kilka dni przed wyborami, a także wpływ doniesień o możliwych nieprawidłowościach w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »