Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'Myślę, że moje szanse są całkiem spore' - Piotr…
2024-05-06, 09:18 Autor: Daniel Klimczak

"Myślę, że moje szanse są całkiem spore" - Piotr Fitowski o eurowyborach oraz przyszłości Polski 2050 na Opolszczyźnie

"Myślę, że moje szanse są całkiem spore" - Piotr Fitowski o starcie w eurowyborach
Polska 2050 wciąż nie ma lidera na Opolszczyźnie. Piotr Fitowski, który jest wskazywany jako potencjalny nowy szef partii w województwie nie zaprzecza, że jest kandydatem do pełnienia tej funkcji. Jak jednak zastrzega poniedziałkowy gość Radia Opole, decyzje w tej sprawie zapadną prawdopodobnie po wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Nasz rozmówca jest także jednym z kandydatów w tych wyborach. Wcześniej bezskutecznie ubiegał się o fotel burmistrza Nysy. Poparły go wówczas 394 osoby, dlatego zapytaliśmy, czy taki wynik pozwala liczyć na sukces w kolejnych wyborach.

- To pokazało centrali [partii - przyp. red.], że potrafię walczyć, nie poddaję się i walczę o swoje wartości. A jak zwiększyć to poparcie? Przede wszystkim ciężką pracą. Ta ciężka praca będzie odbywała się zarówno w województwie opolskim, jak i dolnośląskim. Myślę, że to będzie klucz do sukcesu - powiedział.

W rozmowie poruszyliśmy też wątek działalności opolskich struktur partii Szymona Hołowni w obliczu odejść jej znanych działaczy. Nasz gość przekonywał, że ugrupowanie na Opolszczyźnie funkcjonuje prężnie.

- W Polsce 2050 zostało bardzo dużo ludzi, którzy chcą pracować - wskazywał.

Dopytywany o liczbę działaczy w regionie, wskazywał, że jest to kilkudziesięcioosobowa grupa.

Piotra Fitowskiego poprosiliśmy też o ocenę znaczenia opolskiej Trzeciej Drogi. Jej kandydaci nie zajmują najwyższych miejsc na liście do Europarlamentu. Poza tym stanowią oni na niej mniejszość względem polityków z Dolnego Śląska.

- Jestem dumny z tego, że ludzie z Opolszczyzny znajdują się na tej liście. Wybory do Europarlamentu to korona. Mamy demokrację, to ludzie decydują, gdzie postawią "X"; czy będzie to numer 1, numer 2, czy numer 9, tak jak w moim przypadku. To ludzie rozstrzygną i myślę, że to oni powinni ocenić - usłyszeliśmy.

Zapytany o swoje szanse na uzyskanie mandatu, Piotr Fitowski ocenił je jako spore, mimo iż Trzecia Droga przewiduje wprowadzenie z naszego okręgu jednego europosła, a na jej opolsko-dolnośląskiej liście znajduje się między innymi Róża Thun oraz Ryszard Petru.

Z działaczem Polski 2050 rozmawialiśmy też o losach posła Adama Gomoły. Jak przekonywał, parlamentarzysta nie angażuje się w działalność ugrupowania, z którego szeregów został usunięty. Lokalne media publikowały ostatnio zdjęcie z jego spotkania z działaczami partii. Piotr Fitowski przekonywał w Radiu Opole, że miało ono charakter wyłącznie koleżeński.

Zobacz także

2024-05-31, godz. 08:36 Marek Sierocki: opolski festiwal nadal najważniejszą muzyczną imprezą w kraju - Wielu artystów, którzy tu zaczynali karierę, stało sie sławnych. Chociażby kariera Ewy Demarczyk. W wybraniu utworów, które później mogą stać się… » więcej 2024-05-29, godz. 09:00 "Banaś [przed wyborami parlamentarnymi] musiał schować się do nory. Teraz przynosi kosz prezentów" Kamil Bortniczuk… - Są to kompletne bzdury i ze spokojem czekam na pracę odpowiednich organów, jeżeli pan Marian Banaś ostatecznie zdecyduje się ośmieszyć i złożyć takie… » więcej 2024-05-27, godz. 15:16 Witold Zembaczyński: Afera, która nie tyczy się wyłącznie samej kwestii ofiar Pegasusa Nawet kilka lat może potrwać praca sejmowej komisji śledczej mającej wyjaśnić między innymi okoliczności użycia przez państwo systemu Pegasus. Tak zapowiada… » więcej 2024-05-27, godz. 08:46 Arkadiusz Wiśniewski: cieszę się, że festiwal ponownie łączy - Działo się też wiele dobrego, ale kontrowersje polityczne trzeba było odciąć. I cieszę się, że festiwal znowu zaczyna łączyć. - tak prezydent Opola… » więcej 2024-05-24, godz. 08:49 Zuzanna Donath-Kasiura: chirurgia w wojewódzkim ruszy od poniedziałku! Wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura potwierdziła, że udało się zażegnać problem związany z odejściem sześciu chirurgów ze Szpitala Wojewódzkiego… » więcej 2024-05-23, godz. 08:36 Artur Żurakowski: przedsiębiorcy nie wytrzymują presji płacowej, dlatego zwalniają Zdaniem ekonomisty dra Artura Żurakowskiego, jednym z powodów, dla których firmy w Polsce zawieszają albo kończą działalność jest duża presja płacowa… » więcej 2024-05-22, godz. 08:30 Marek Staszewski o leczeniu oraz zwiększaniu świadomości problemu endometriozy W środę w Warszawie rozpoczyna się Endoforum organizowane przez Opolskie Centrum Onkologii. To wydarzenie dla lekarzy z całego świata, którego celem jest… » więcej 2024-05-21, godz. 08:49 Adam Drosik: wojna nie tylko na polu bitwy, ale również w sferze informacyjnej - Z dezinformacją da się walczyć, choć jest to niesamowicie trudne. - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole dr hab. Adam Drosik, dziekan Wydziału Nauk… » więcej 2024-05-20, godz. 09:06 Danuta Jazłowiecka: Polska jest zabezpieczona w ramach unijnego paktu migracyjnego - W związku z nasilającymi się ruchami migracyjnymi, musimy znaleźć wspólne unijne rozwiązanie w tej sprawie i uregulować prawnie sytuację migrantów… » więcej 2024-05-17, godz. 09:08 „Prezydent powinien podpisać tę ustawę” - Ryszard Galla o języku śląskim i współpracy z marszałkiem sejmu Były poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla został w tym tygodniu doradcą marszałka sejmu do spraw mniejszości narodowych i etnicznych. W Porannej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »