Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'Jestem przekonany, że zwiększymy stan posiadania'…
2024-03-27, 09:22 Autor: Daniel Klimczak

"Jestem przekonany, że zwiększymy stan posiadania". Tomasz Kaliszan o nadchodzących wyborach samorządowych

"Jestem przekonany, że zwiększymy stan posiadania". Tomasz Kaliszan o nadchodzących wyborach samorządowych
Tomasz Kaliszan liczy, że kwietniowe wybory przyniosą Koalicji Obywatelskiej większą liczbę głosów w opolskiej radzie miasta.

- Jestem przekonany, że zwiększymy stan posiadania. W ostatnich wyborach wprowadziliśmy 8 radnych. 2 nie wstąpiło do klubu Koalicji Obywatelskiej. Liczymy na to, że uda nam się przekonać mieszkańców, by powierzyli nam jeszcze raz misję bycia radnym - wskazywał w Porannej Rozmowie Radia Opole.

Rozmowę prowadził Daniel Klimczak.
Samorządowiec był do niedawna wskazywany jako potencjalny kandydat na prezydenta miasta. Ostatecznie Koalicja Obywatelska postanowiła poprzeć w wyborach Arkadiusza Wiśniewskiego. Naszego gościa zapytaliśmy o zasadność tej decyzji.

- Na ten czas to jest najbardziej właściwa decyzja. My oczywiście przez ostatnie kilka lat mocno krytykowaliśmy prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, dlatego jesteśmy bardzo autentyczni w tym, co robimy - usłyszeliśmy.

- Deklarowałem start w wyborach prezydenckich, natomiast sygnały z innych miast i rozmowy z prezydentem, które poszły w dobrym kierunku. Są wartości, o które my zabiegaliśmy, jak budowa szkoły dla dzieci z niepełnosprawnościami, tereny zielone. To są wartości, z którymi my szliśmy i takie tworzenie działań, które są mocno pod publiczkę, mijało się z celem - wskazywał radny w odpowiedzi na pytanie, czy nie odczuwa niedosytu spowodowanego tą decyzją.

Radnego Koalicji Obywatelskiej zapytaliśmy też, w jaki sposób jego ugrupowanie będzie starało się podkreślać swoją odrębność względem prawdopodobnego koalicjanta w kolejnej kadencji. Nasz rozmówca wskazywał, że wśród kwestii, które różnią opolskich działaczy KO i radnych związanych z prezydentem Wiśniewskim, są między innymi pomysły na rozwój terenów zielonych.

Zobacz także

2024-05-13, godz. 09:46 "Akty szpiegostwa odbywają się cały czas [...] Tu służby popełniły błąd" - dr Bartosz Maziarz o ucieczce byłego… Na początku ubiegłego tygodnia kraj obiegła wiadomość o sędzim Tomaszu Sz., który wyjechał na Białoruś, by ubiegać się tam o azyl polityczny. Prokuratura… » więcej 2024-05-10, godz. 08:45 Zbigniew Kubalańca: wybory do PE z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, najważniejsze od 20 lat - Dotąd dbaliśmy głównie o to, by było najwięcej pieniędzy dla Polski, teraz poza pieniędzmi, a będziemy mieli prawie miliard dla województwa opolskiego… » więcej 2024-05-09, godz. 08:59 "Marszałek pobłogosławił tę koalicję" - Daniel Palimąka w Radiu Opole Ochrona zdrowia, edukacja, obrona cywilna i polityka społeczna, w tym dialog z mieszkańcami powiatu - to główne filary strategii, którą chce obrać nowy… » więcej 2024-05-07, godz. 08:34 Rafał Bartek: w porozumieniu koalicyjnym nie chodzi o to, żeby pisać elaboraty - Cieszę się, że udało nam się te punkty tak skonstruować, dosyć czytelnie, bo na tym nam zależało, żeby sprecyzować te priorytety, które sobie stawiamy… » więcej 2024-05-06, godz. 09:18 "Myślę, że moje szanse są całkiem spore" - Piotr Fitowski o eurowyborach oraz przyszłości Polski 2050 na Opolsz… Polska 2050 wciąż nie ma lidera na Opolszczyźnie. Piotr Fitowski, który jest wskazywany jako potencjalny nowy szef partii w województwie nie zaprzecza, że… » więcej 2024-05-02, godz. 09:00 Mariusz Kołosowski, nowy rektor PANS w Nysie, o swoich planach na rozwój nyskiej uczelni Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie od września będzie mieć nowego rektora. Będzie nim Mariusz Kołosowski, który ubiegał się o to stanowisko jako… » więcej 2024-04-30, godz. 08:56 Marcin Oszańca: sprawa zarządu województwa nie jest przesądzona -Czy będziemy w zarządzie czy nie będziemy w zarządzie, to pokaże sesja, podczas której bęzie wybierany skład zarządu. Jeżeli taka decyzja będzie, że… » więcej 2024-04-29, godz. 08:48 Poseł Kamil Bortniczuk: nie będziemy straszyli w sposób nieuzasadniony! -Będziemy informowali bardzo uczciwie o tym, jakie zagrożenia w działalności Unii Europejskiej widzimy. Unia Europejska nie jest dziś taką organizacją do… » więcej 2024-04-26, godz. 08:45 Paweł Sobczyk: żeby "zresetować" Trybunał Konstytucyjny trzeba zmienić konstytucję - Problem z Trybunałem Konstytucyjnym nie zaczął się wcale w 2015 roku. Wybór sędziów TK od samego początku, czyli od lat 80-tych ubiegłego wieku, był… » więcej 2024-04-25, godz. 09:42 Andrzej Buła: umowa w sprawie koalicji 7 maja To Koalicja Obywatelska i Śląscy Samorządowcy utworzą koalicję, która będzie rządziła województwem opolskim w najbliższych latach - ujawnił w Porannej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »